Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
rosecki
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2017, 14:02

Godny następca Head Youtek Prestige Mid?

Witam,
jako że moje dotychczasowe wieloletnie rakiety Head Youtek Prestige Mid przypominają już obraz nędzy i rozpaczy, a w dobrym stanie używek tego właśnie modelu jakoś brak do kupienia w necie (przynajmniej ja nic nie bylem w stanie znaleźć), postanowiłem rozglądnąć się na poważnie za ich następcą. W związku z tym mam pytanie, czy nowy model Head Graphene Touch Prestige w wersji Mid byłby dobrym wyborem i godnym następcą? Potrzebuję rakiety która nie tylko suchymi parametrami będzie powielała dotychczasowy model ale przede wszystkim manewrowej o świetnym czuciu, co Youtek w moim subiektywnym odczuciu mi dawał.
W międzyczasie próbowałem grać Head YouTek Graphene Prestige MP, ale po początkowej euforii okazał się może nie niewypałem ale nie tym co miało być, poza wolejem (większa w końcu głowa) jakość innych uderzeń nie uległa poprawie, brak kompletnego czucia przy serwisie, gdzie przy starej ramie rakieta sama napędzała rękę przy zamachu. Dla mnie rama Graphena okazała się po prostu zbyt sztywna. Dlatego boję się trochę kupować w ciemno ten nowy, którego rama może być tak samo sztywna jak tego poprzedniego Graphena, choć z tego co zauważyłem w wersji mid przy nowym modelu układ stron jest bardziej dynamiczny bo 16/19 a nie jak zwykle w midach 18/20/ Nie mam też niestety żadnych możliwości wcześniejszego potestowania nowego modelu. Gram płaską bardzo mocną ofensywną piłkę, jednoręczny backhand, raczej końcowa linia, ale też i coraz częstsze wypady do siatki. Gram Prestigami od prawie 16 lat, pierwszy model Prestiga to intelligence, później na krótko Microgel, wszystko w wersji mid. Może ktoś z tutejszych forumowiczów grał tym nowym modelem Heada i będzie w stanie coś rozsądnego powiedzieć i podpowiedzieć. Będę niezwykle wdzięczny i zobowiązany.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Godny następca Head Youtek Prestige Mid?

Nie grałem ale mogę Ci od strony techniczno-konstrukcyjnej powiedzieć, że to co od generacji grafenowej funkcjonuje pod marką "Prestige Mid" to inna matryca, rzeczywista wielkość główki etc.

Furorę u byłych użytkowników Headowskich Midów może zrobić debiutujący właśnie na rynku Prince Phantom 93P.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Godny następca Head Youtek Prestige Mid?

El Diablo pisze:Furorę u byłych użytkowników Headowskich Midów może zrobić debiutujący właśnie na rynku Prince Phantom 93P.
Nie bluźnij Rogaty! :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Godny następca Head Youtek Prestige Mid?

Vivid pisze:Nie bluźnij Rogaty! :twisted:
Miałbyś rację... gdyby Head nie wypuszczał gniotów, tak jak ma to miejsce ostatnimi czasy. ;-P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Godny następca Head Youtek Prestige Mid?

El Diablo pisze:
Vivid pisze:Nie bluźnij Rogaty! :twisted:
Miałbyś rację... gdyby Head nie wypuszczał gniotów, tak jak ma to miejsce ostatnimi czasy. ;-P
No nie jest tak źle, dziś sparowałem sobie dwie ramy z tylko czterech egzemplarzy. :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Godny następca Head Youtek Prestige Mid?

Vivid pisze:
El Diablo pisze:
Vivid pisze:Nie bluźnij Rogaty! :twisted:
Miałbyś rację... gdyby Head nie wypuszczał gniotów, tak jak ma to miejsce ostatnimi czasy. ;-P
No nie jest tak źle, dziś sparowałem sobie dwie ramy z tylko czterech egzemplarzy :D
Vidziu, jak Ty nic nie rozumiesz. Nie chodzi o to, że ramy mają rozbieżne parametry, tylko o to, że to sprzęt dla leszczy. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Godny następca Head Youtek Prestige Mid?

wyczesany pisze:Vidziu, jak Ty nic nie rozumiesz. Nie chodzi o to, że ramy mają rozbieżne parametry, tylko o to, że to sprzęt dla leszczy. ;)
Na korcie uchodzę za grubą rybę ;), więc może Ty łowisz w innym akwarium :P
Kolarze to jednak "specyficzni" są ;). Z jednej strony łańcuchy, ale i pedały, no i cały czas okrakiem ... rotfl

A tak poważnie, jakie gnioty Head-a masz na myśli?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Godny następca Head Youtek Prestige Mid?

Mid nie jest już na starej matrycy, wraz z grafenami zmienili (obecny model Mid to poprzedni Rev Pro). Poza tym w niektórych modelach były problemy z pękaniem...
Choć nie ukrywam, że Graphene Prestige S był fajnie wytłumiony, tylko czucie pustawe...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Godny następca Head Youtek Prestige Mid?

Patrzę teraz, mid, tour, pro. Każdy różni się lekko od pozostałych dwóch, ale jednak czy potrzebne było aż takie "zagęszczenie"?
Oczywiście jak ktoś faktycznie ma papiery na granie tym sprzętem to te minimalne, dla przeciętnego gracza, różnice mają dla nich jednak istotne znaczenie. Niemniej nie musi być tylu wariantów, w końcu jest silikon i paski ołowiu ;)
Już nie wspomnę, że przy obecnej kontroli parametrów można się zdziwić ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Godny następca Head Youtek Prestige Mid?

Vivid pisze:Patrzę teraz, mid, tour, pro.
Chyba Mid, MP, Pro i Tour.
Idąc samymi matrycami to Mid to stary Rev Pro, prawdziwy Mid przedgrafenowy już tylko dla zawodników ATP.
MP i Pro bez zmian.
Tour to prawdopodobnie stary Team (przy czym Tour jest oznakowany jako 99 calowy, a Team był rzekomo 102 calowy... tyle, że producenci udowodnili, że mają bardzo luźne podejście do podawania tego parametru).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Godny następca Head Youtek Prestige Mid?

El Diablo pisze:
Vivid pisze:Patrzę teraz, mid, tour, pro.
Chyba Mid, MP, Pro i Tour.
MP pominąłem celowo, odnosiłem się do tych najbardziej "trudnych".
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Godny następca Head Youtek Prestige Mid?

Jeśli chodzi o główkę 90" konkretnie - to wg mnie naprawdę okay jest poniższa rakieta. Chociaż jak YT IG Prestige Mid uwielbiam. W idealnym świecie (15kg młodszy) nadal gram tymi rakietami. Chociaż oczywiście można się pokusić o zakup prostocka (niewiele droższy od sklepowej ceny nowego HEAD Graphene Touch) – TGT292.1 - identyczna rama jak sklepowa, ale trzeba się nieco pobawić z ołowiem i silikonem. Dla fanów Twojego Mida często to jakieś wyjście.

Völkl Power Bridge 10 Mid Racket

W Polsce ProTenis na Powiślu w Warszawie ma dystrybucję od niedawna. Warto popytać.

Ale jeśli coś niewiele większego (95") to ja polecam w poniższą rakietę Tecnifibre - dobra, solidna kopia kultowej PT57A, której poniekąd następcą może być seria Prestige MP - są wersje 16x19 także - główka 95", akceptowalna sztywność. Poprzednia edycja była ponoć nieco lepsza, ale te pewnie też są okay. Grałem 2 lata sporo nimi, polecam.

Tecnifibre TFight DC 315 Ltd. Racket (18x20)

Nowe Graphene Touch Prestige MP jest pewnie najlepszy z ostatniej trójki MidPlusów. Ale czucie to nie jest elita. Być może jak już się męczyć z grafenami - to lepiej spróbować nowego Graphene Touch Prestige Pro. To bardzo fajny przeplot. Nie ma już w ofercie YT IG Radical Pro - to nie była zła opcja na łatwiejszą rakietę po latach z Prestigami.

Nowy Graphene Touch Mid w wersji sklepowej też nie jest zły. Ja znam go też z prostocku jako TGT312.1 i to chyba najtrudniejsza rama jaką grałem (no może poza 85" Wilsonem ProStaffem). Sztywność 57RA, czucie super, ale jak nie potrafię tym grać. Z czystym sercem wolę sklepową wersję. :)

Można jeszcze spróbować Head Microgel Radical MP - nadal dostępny w USA w sprzedaży, bardzo tani nawet z przesyłką, VATem i cłem. Dobre czucie i kontrola. 95", 18x20, 62RA, można łatwo doważyć.

Jeśli chodzi o rakiety Prince - to warto spróbować. Ale jak zawsze mam kłopot z:
1) Bardzo rzadki przeplot - 16x19 czy 18x20 w wielu rakietach Prince nijak ma się do Headowskich.
2) Rączka kwadratowa.
3) Wg mnie niżej w stosunku do w/w ram Heada umiejscowiony sweet spot - ja mam zawsze z tym kłopot.

Grałem trochę Textreme Tour 95 czy jak jej tam. Czucie jest spoko, dużo mocy.

To chyba tyle.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.

Wróć do „Head”