Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018

Z nowości Heada na razie jednak wybrałem nowsze niż starsze malowania - dzięki Artlight! - PT57A i PT57E w kolorach Graphene/XT.

No i oczywiście całą jesień/zimę 2017 testuję Ti.Radical MP (jedna sztuka nowa!), i.Radical MP (dwa niemal nowe!) i Liquidmetal Radical MP. Szkoda, że ta seria została całkowicie podporządkowana wojnie z Babolatem - choć po 2-3 ligach w jakich się tułałem - Babolat naprawdę w Polsce zaczyna dominować. Po solidnym testowaniu będę się mógł wreszcie wypowiedzieć, która edycja była najlepsza - i czy rzeczywiście jak uważa Vivid - YouTek Innegra. Niestety mam tylko i.Radical L4 - a to wersja z nieco gorszym czuciem niż trudno dostępna edycja L5.

Natomiast jestem bardzo ciekawy co zrobią z Prestigami. Czy taki usztywniony, bez czucia i mocy Graphene XT MP ma jakikolwiek sens? Niestety nie ma. Mid rozumiem, że to już niewielu pociąga - gra coraz szybsza - skoro Feder nawet ma ramę 97"... Ale skoro już robią 93" RevPro - to czemu nie ma to klasycznego czucia? Ani nikt nowy nie kupi ani amator klasyki się nie skusi.

Mimo całych zastrzeżeń do serii Graphene i Graphene XT – uważam, że Prestige S z tej ostatniej (choć i mniejszym stopniu starszy) – to naciekawsza opcja – i chyba jedyna deska ratunku dla fanów Radicali MP. Nowe ramy Prestige Pro to też nie jest nic złego, ale taki SW niestety nie dla moich rąk.

Prawda jest taka, że YT IG to była naprawdę wystarczaja aktualizacja pod względem technologii czy (to bardziej) tendencji na rynku. Wspaniały Mid - rewelacyjne czuci, MP - może to nie PT57, ale solidna rama. Rewelacyjny Pro - moc i czucie w jednym. Chyba najlepsza w tej kategorii rama z 66RA jaką grałem. No i wersja S - dla mnie rakieta od której zacząłem powrót na korty po dekadzie przerwy. Mogli ewentualnie z polaryzacją wagi kombinować, ale czucie już zostawić.

Niestety Graphene Touch - to trochę jakiś żart – conamniej Radicale. Po co pisać o lepszym czuciu i zwiększać sztywność ram, które i tak już były sztywne? Czekam na testy i specyfikcje serii Prestige.

Aha - malowanie Graphene Touch Prestige rewelacja. Radicale może nawet nieco dla 16-letnich buntowników, ale przynajmniej przypominają nieco YT IG. Zresztą ta seria zawsze miała nieszczęście do projektów graficznych. Fatalny Ti, YouTek i Microgel. Dostateczne i.Radicale, Graphene i Graphene XT.

No i ostatnie - czy sama zmiana malowania nie wystarczy co dwa lata dla efektu nowości?
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Head 2018

i.Radicala L5 widziałem niedawno na A. Aukcja skończyła się bez sprzedaży, więc jest szansa, że znowu wkrótce wypłynie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

Po oblookaniu Radicala Graphene Touch MP na żywo muszę odszczekać :P - szata graficzna mi się podoba. Na żywo te kolory są głębokie i nasycone, ładnie się to prezentuje. Ale na tych fotach w tym wątku są ... fatalne. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head 2018

VI, a gra to tak samo źle jak poprzednie? :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

Nie wiem, tym najnowszym modelem jeszcze nie grałem, oglądałem w sklepie. Poprzedni G XT to był ten sam "wuj" ;) co sam G. :P
Czyli z gatunku - trzeba było "coś" zrobić by ludzi do sklepów zagnać. No to tym "czymś" było dodanie dwóch literek - XT.
Manewr już przerabiany - seria Ti i Ti CZ.
Jak mi wpadnie w ręce G Touch to się wypowiem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

Grałem dziś kilka gemów Radicalem Graphene Touch S. Rama zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie.
Na papierze coś co w ogóle nie z mojej bajki - za lekka, za gruba, z balansem na główkę. Do tego jeszcze rączka 2-ka ...
Rama jak na małą wagę bardzo stabilna, autentycznie byłem pod wrażeniem. Bardzo dobrze rotuje się nią piłki, serwis kręcony świetnie.
Rakieta daje zbyt dużo mocy, ale daje się to kontrolować. W ogóle kontrola w tej ramie jest na wysokim poziomie. Jest też zdecydowanie więcej czucia niż się można spodziewać. Rama przy kontakcie piłki ze strunami generuje bardzo przyjemny efekt "pop" - piłka wchodzi jak w masło (bez utraty stabilności!) i z dużym czucie odchodzi ze strun. Trochę się mordowałem z tą rączką 2-ką, ale luz.
Generalnie rakieta dająca masę fajnej kontroli, stabilność na poziomie zdecydowanie wykraczającym poza to co by wynikało z tej niskiej masy. Fajna, dająca się kontrolować, dynamika. Do tego świetny dostęp do rotacji.

Ogólnie ta rama zrobiła na mnie świetne wrażenie, a to nie jest takie częste. Zaryzykuję stwierdzenie, że gdybym tak może i lekko przymrużył oczy to bym mógł takimi ramami grać, szczególnie w debla. ;)

Ramę mogę polecić z czystym sumieniem. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018

Ja grałem Radicalem MP tym najnowszym trochę - złe to nie jest (ta XT też była już lepsza nieco od poprzedniej, dużo mniej sztywna). Można mieć frajdę z gry jeśli gramy lżej. Natomiast wersję PRO zdecydowanie odradzam. Chyba, że chcemy polecić komuś, komu życzymy łokcia tenisisty – wówczas jak znalazł.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

Yhr1976 pisze:Ja grałem Radicalem MP tym najnowszym trochę - złe to nie jest (ta XT też była już lepsza nieco od poprzedniej, dużo mniej sztywna). Można mieć frajdę z gry jeśli gramy lżej. Natomiast wersję PRO zdecydowanie odradzam. Chyba, że chcemy polecić komuś, komu życzymy łokcia tenisisty – wówczas jak znalazł.
Nie bardzo rozumiem? Ramy "zawodnicze" nie służą do grania "lżej" ...
A poza tym z jakiego powodu model PRO ma wywoływać łokieć tenisisty? Tylko wtedy jak się grać nie umie i jeszcze głaszcze piłki z biomechaniką ruchu tożsamą ze ... strachem na wróble na polu ... :P
Tak samo zafundujesz sobie łokieć tenisisty czy golfisty machając energicznie jak cepem (ale niezbyt technicznie) ultralekką ramą.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018

No jest zasadnicza różnica pomiędzy graniem ciężkiego meczu i rozgrzewką bądź sparingiem ze słabiej grającym zawodnikiem. Oczywiście obie sytuacje można obsłużyć jedną ramą, ale ja czasem wolę lżejszą ramą.

Co do Radicala Pro w dwóch ostatnich inkarnacjach - to jest opinia zebrana z wielu źródeł. Także z testów. Jeśli na kilkanaście nowych ram ewidentnie ręka boli kilku dobrze grających zawodników po tej ramie – to można założyć, że coś jest z nią nie tak.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

Yhr1976 pisze:Jeśli na kilkanaście nowych ram ewidentnie ręka boli kilku dobrze grających zawodników po tej ramie – to można założyć, że coś jest z nią nie tak.
Wcale nie. ;)
Nic nie jest zawieszone w próżni. Jeżeli ktoś gra ramą innej marki o innym profilu rączki to granie ostrzej ramą o innym profilu rączki (a tym samym rozmiarze) może skończyć się lekkimi dolegliwościami przeciążeniowymi. Tak samo jak złapiemy się za ramę o innej grubości rączki (profil ten sam) niż używamy. Zwyczajnie dłoń nie układa się "naturalnie", gdzieś szukamy cały czas chwytu. Przez to trochę nam się zmienia cała sekwencja, trochę się usztywniamy, można potem czuć przeciążeniowy ból.
W takim przypadku winnych nie ma. Ani to wina ramy, ani samego gracza. I rama jest OK, i sam gracz ma poprawną technikę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

Kolejne marketingowe badziewie. :P
Ale węższe ramy cieszą. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head 2018

Vivid pisze:Kolejne marketingowe badziewie. :P
Ale węższe ramy cieszą. ;)
Węższa rama Cię nie wyszczupli tylko pogrubi. Kup sobie Babolata jakiegoś to będzie mniejsza różnica i może nawet ktoś rzuci, że schudłeś :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018

Vivid pisze:Ale węższe ramy cieszą. ;)
Obecna linia ma 22mm, nowa będzie miała 23mm.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

El Diablo pisze:
Vivid pisze:Ale węższe ramy cieszą. ;)
Obecna linia ma 22mm, nowa będzie miała 23mm.
To o czym oni mówią?! O_O
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018

Podaj czas wypowiedzi do której się odnosisz.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

El Diablo pisze:Podaj czas wypowiedzi do której się odnosisz.
A czy Ty uważasz, że mnie się chce szukać? ED, proszę ... rotfl

Ale tak poważnie, teraz zajarzyłem. Pewnie że grubsze,masz rację.
Tam była mowa o "thicker", a nie "thinner". Jestem chory i pewnie gorączka lekko mi odcina kojarzenie :P
Mój błąd :::gd:::
Jak wiesz, cyferek nie czytuję :P, oglądałem materiał.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

Lubię taki kolorek. ;)
Szybciej się takimi macha ;), czarny wyszczupla. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Head”