Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Naciąg to pewnie jakieś 15 gram.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

htb pisze:Dlatego coraz więcej sklepów ma w ofercie tuning rakiet, który ma niby na celu zrobienie takiej rakiety jak testowałeś.
...
Masę możesz zrobi tą samą, balans też, ale z SW może być już problem.
Jeżeli trzeba zwiększyć wagę to OK, można działać. Ale jej nie zmniejszysz …
Balansem można operować, ale to oznacza zmianę wagi i SW.
Zasadniczo pole manewru jest zdecydowanie ograniczone.
Jedyne co ma sens to parowanie ram, wtedy wiesz, że przynajmniej w odbiorze własnym masz takie same.

Jeżeli chodzi o masę osprzętu to naciąg jakieś 15g, owijka (wierzchnia) jakieś 10g, do tego 5g tłumik (jak ktoś używa). To tak plus/minus. Czyli do "gołej" ramy około 30g trzeba doliczyć. Teoretycznie na sam balans wpływa niewiele lub wcale bo owijka jest z jego jednej strony, a tłumik i naciąg z drugiej. Względnie się więc ta dodatkowa masa znosi z punktu widzenia balansu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Podszedłem do sprawy metodycznie i kolega przyniósł wagę modelarską, elektroniczną - dokładność do 0.1g
Owijka wierzchnia (Pacific, o grubości 0.5mm, w Head i Yonex podwójne owijki) - 6g
Naciąg (w Babolatach:Wilson Synthetic Gut, grubość 1.3, w pozostałych jakieś "druty", zakładam że lżejsze czyli 15g)) - 20g
A teraz wyniki ważeń, bez wibrastopów, ale z naciągiem i owijką:
Head Graphene Touch Speed MP (wg opisu 300g): 305g - wyliczona goła waga: 310-15(naciąg)-12(owijki)= 283g
Yonex Ezone 100 (wg opisu 300g): 324g - wyliczona goła waga: 324-15(naciąg)-12(owijki)= 297g
Babolat Pure Power egz. 1 (wg opisu 295g): 325g - wyliczona goła waga: 322-20(naciąg)-6(owijka= 296g
Babolat Pure Power egz. 2 (wg opisu 295g): 342g - wyliczona goła waga: 342-20(naciąg)-6(owijka= 316g

Wnioski:
- Yonex zgodnie z opisem
- Head prawie 20g za mało!
- Babolat - tu jestem zdruzgotany! Przez prawie 10 lat grałem tymi rakietami i czułem różnicę w grze ale nie przyszło mi do głowy, że może być to związane z tak dużą różnicą w wadze - 20g różnicy na dokładnie tym samym modelu kupionym w tym samym czasie w tym samym sklepie, masakra. Tyle lat grałem prawie 320-tką, nic dziwnego, że w końcu i łokieć się zbuntował i mięśnie przedramienia nie chciały już słuchać...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

No fakt, 20 g to i ciężko balansem … skompensować.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Dostałem do testowania drugi egzemplarz Yonexa Ezone 100 (tym razem wersja zielona). Na początek oczywiście go zważyłem. ;) Z naciągiem i jedną owijką 320g co przy założeniach co do wagi dodatków daje gołą wagę około idealnych 300g! Brawo Yonex!
Teraz muszę się nauczyć tym grać, po wczorajszym sparingu hohvar twierdzi, że dobrze mi idzie i chciał nawet podkupić te rakiety. ;)
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

TomPL pisze:...Na początek oczywiście go zważyłem...
No to wdepnąłeś na całego... rotfl
TomPL pisze:...hohvar twierdzi, że dobrze mi idzie i chciał nawet podkupić te rakiety ;)...
Gdyby nie oczko i to, jak szybko pozbył się tego modelu ostatnio, może bym w to uwierzył :] .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Ale on chciał podkupić i schować do szafy, byle ja bym nimi nie grał. :)

Wróć do „Head”