Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Maestro007
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 2 lis 2013, 12:37

Head Youtek IG Speed Elite

Witam!

Mam prośbę czy moglibyście mi powiedzieć czy model tej rakiety ma wyważenie na główkę czy na rączkę bo na każdej stronie internetowej piszą co innego. Za pomoc byłbym wdzięczny. :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Klik...
2 punkty HL, czyli lekko na rączkę.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Maestro007
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 2 lis 2013, 12:37

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Na połowie stron sklepów internetowych pisze że na główkę a na drugiej połowie że na rączkę ponieważ chciałbym się dowiedzieć, bo planuję kupno tej rakiety lub Head Extreme MP Microgel.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Mogą tak pisać jeśli podają balans rakiety z naciągiem lub bez. Oczywiście będzie inna wartość.
Poza tym zauważyłem ze na ramie Heada czasem balans wyrażony jest w calach. O_O (np. 1"HL).

Pamiętaj też że TW do którego skierował Cię Hokej podaje parametry zmierzone, które mogą się różnić od podanych przez producenta (kontrola jakości się kłania).
Sklepy internetowe z reguły klepią parametry katalogowe wiele się nad tym nie zastanawiając wiec pewnie podadzą Ci dane gołej ramy (tzn. bez naciągu tylko z owijką bazową).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Maestro007
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 2 lis 2013, 12:37

Re: Head Youtek IG Speed Elite

To teraz to już sam nie wiem czy to na główkę czy na rączkę. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Balans rakiety wg producenta to 330mm bez naciągu (balans na rączkę - ca. 4 HL).
Naciąg z reguły przesuwa balans o około 10mm czyli 340mm (balans minimalnie na rączkę - ca. 1 punkt HL).
Balans z Tennis Warehouse dla badanego egzemplarza z naciągiem to 2 punkty HL (czyli 336,5mm - balans nieznacznie na rączkę).

Powyższe zgodne dla rakiety 27 calowej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Plus over (jeśli TW go nie uwzględnia) dający ok. 3-4 mm przesunięcia w kierunku HL.
Tak nawiasem - umieszczałeś kiedyś ED przelicznik punktów na milimetry w balansie, nie mogłem tego niedawno znaleźć. Może warto przylepić?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Co Wy z tymi owijkami. Po raz n-ty. TW mierzy ramy naciągnięte, z owijką bazową, bez owijki wierzchniej, bez tłumika, bez pchełek, bez taśmy ochronnej.

Hokej, nie ma nic do przyklejania bo to jest proste.
1 punkt to zawsze 0,125 cala czyli 3,175mm.

A działanie jest proste:
[(długość/2) - balans] / 3,175

I tyle. Co tu przyklejać? :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Maestro007
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 2 lis 2013, 12:37

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Dzięki waszym odpowiedziom myślę że rakieta ma wyważenie na rączkę. :D
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Maestro007 pisze:Dzięki waszym odpowiedziom myślę że rakieta ma wyważenie na rączkę. :D
Wtrącając swoje 3 grosze. Nie jest z tym wyważeniem tak 0 lub 1. 1HL czy maksymalnie 2HL to jest niewielki balans na rączkę, choć ja mając tą ramę stwierdziłby bardziej że balans jest bardziej zbliżony do neutralnego. Miej też na uwadze, że poszczególne egzemplarze mogą się jednak różnić między sobą. Kupiłem 2 Head Extreme Elite i różnica na wadze jest ok. 6g a na balansie gdzieś z 1cm. W Speedach były mniejsze różnice ale jednak były.
Yonex fan
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Head Youtek IG Speed Elite

El Diablo pisze:Co Wy z tymi owijkami. Po raz n-ty. TW mierzy ramy naciągnięte, z owijką bazową, bez owijki wierzchniej, bez tłumika, bez pchełek, bez taśmy ochronnej.

Hokej, nie ma nic do przyklejania bo to jest proste.
1 punkt to zawsze 0,125 cala czyli 3,175mm.

A działanie jest proste:
[(długość/2) - balans] / 3,175

I tyle. Co tu przyklejać? :]
I dlatego, ponieważ wychodzę z założenia, że dla własnych potrzeb powinno sie dobierać ramę w pełni uzbrojoną, napisałem o overze. :D
Co nie zmienia faktu, że masz rację, bo jakiś standard trzeba trzymać, żeby mieć punkt odniesienia.
Dzięki za punkty, ja już zapamiętam do końca świata i jeden dzień dłużej, ale gwarantuję, że za jakiś czas ktoś inny zapyta. :]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Przy dzisiejszej kontroli jakości, czy nazwijmy to "liberalnemu" podejściu do parametrów, możliwe jest wszystko.
Miałem Instincta YT IG MP, odsprzedałem Zlosliwemu Gnomowi do kompletu. Ale oba się zdecydowanie odczuwalnie różnią.
Miałem Speed-a G MP, też mi delikatnie leciał na główkę, a nie powinien, patrząc na parametry oficjalne. Sprawdziłem, w sensie gdzie ma faktyczny balans ten egzemplarz, miał prawo lecieć ...
Mam Radicale YT IG MP, ważą i są zbalansowane jak Prestige S ...

I to by było na tyle. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Maestro007
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 2 lis 2013, 12:37

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Na oficjalnej stronie Head pisze Balans 330 mm 1/2 HL.
http://www.head.com/tennis/products/rac ... ?region=pl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Wszystko w kwestii balansu lub jak kto woli środka ciężkości dla tego modelu zostało już napisane.
Koledzy poruszyli wszystkie aspekty od balansu z/bez strun po kwestię kontroli jakości.

Temat naprawdę jest wyczerpany.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Maestro007 pisze:Na oficjalnej stronie Head pisze Balans 330 mm 1/2 HL.
http://www.head.com/tennis/products/rac ... ?region=pl
Za moich czasów uczono mnie rozwiązywać zadania z fizyki tylko za pomocą jednostek a również przeliczanie nie było obce...
Teraz młodzież pewnie napisze, że to 'old school' rotfl .

1/2'' to 25,4mm podzielone na 2. Czyli 12,7mm.

Rakieta ma 27'' czyli 25,4mm*27 jest 685,8mm. Dzielisz na pół i masz geometryczny środek 685,8mm/2 jest 342,9.
Head twierdzi, że balans jest w 330.mm.
342,9-330=12,9mm co stanowi ciut więcej niż 1/2"...
CBDO. rotfl

Co do pkt. HL to 3,175mm to 1HL czyli ten Head ma ciut więcej niż 4HL.

Old school - stara szkoła
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Maestro007
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 2 lis 2013, 12:37

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Czyli ja zrozumiałem że jak się założy naciąg to balans spada na dół tak? Np. Rakieta balans 320 mm, a z naciągiem 305-310 mm?
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Head Youtek IG Speed Elite

Odwrotnie.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Jedyną kwestią która może tu sprawiać problem jest sposób pomiaru tzn. od którego miejsca mierzymy (do którego chyba każdy wie), odpowiadam- od kapsla, a teraz zastanów się jak przesunie się środek ciężkości w zależności od dodawanej masy.
Prezes fanklubu Staśka :D
Maestro007
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 2 lis 2013, 12:37

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Aha, już wiem :D. Np. jak 320mm bez naciągu to 330-335mm z naciągiem.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Youtek IG Speed Elite

Maestro007 pisze:Aha, już wiem :D. Np. jak 320mm bez naciągu to 330-335mm z naciągiem.
Kierunek dobry, choć wartości rozumiem podajesz przykładowe?
Kładziesz rakiete na brzegu stołu, tak aby główka leżała a rączka wystawała. Przesuwasz tak aby zaczęła się 'gibać' - to twój balans.
Beware of the Hologram.
It will trick us!

Wróć do „Head”