Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Head Graphene Radicals 2013

Yhr1976 pisze:Zmartwiło to mnie o tyle, że nie wiem kiedy wycofają finalnie ze sprzedaży obecnego Prestige Pro - a chyba chciałbym mieć conajmniej 2 takie ramy. Może z racji wieloletniego doświadczenia ktoś wie, czy za 2-3 miesiące obecne ramy będą jeszcze oferowane? Są teraz w lepszych nieco cenach.
Tak za 2-3 miesiące na pewno je jeszcze dostaniesz.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Radicals 2013

Dzięki za odpowiedź. Jestem zakochany w Prestige Pro i ślicznie wygląda, co nie jest oczywiste w Head. Nie wytrzymałem i jednak zamówiłem za 550 zł. Pewnie za 450 zł będzie na sam koniec, ale wolę nie czekać.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Slice
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 31 lip 2013, 08:37

Re: Head Graphene Radicals 2013

Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Graphene Radicals 2013

Podobają mi się komórki, może za wyjątkiem żółtych wstawek. Ciekawe jaki SW. :rolleyes:
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Head Graphene Radicals 2013

Mnie bardziej sztywność ciekawi.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Radicals 2013

No nic, cieszę się ogromnie że jeszcze można nabyć wersje nie Graphene. Wyjątkowo brzydkie są te rakiety niestety. Aczkolwiek też jestem ciekaw pełnej specyfikacji, wraz ze sztywnością. Poprzedni MP mi nie podszedł, idealnie przypasował Prestige Pro. YT IG Radical Pro miał sztywność ramy 62RA, więc przy mniejsze wadze bałem się, że jednak siłownia na prawą rękę się ponownie kłania jeśli się chce dynamicznie uderzać Radical Pro (mam Prestige MP, bardzo wąska ramy, niska sztywność - ciekaw jestem jak wyszłoby porównanie).
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Graphene Radicals 2013

ZlosliwyGnom pisze:Mnie bardziej sztywność ciekawi.
Nie spodziewam sie u Heada wysokich sztywności, chociaż Instincta zrobili kawałek pręta. Ale nie wierzę w sztywności około 70 we lini Radical/Prestige...
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Re: Head Graphene Radicals 2013

pst pisze:
ZlosliwyGnom pisze:Mnie bardziej sztywność ciekawi.
Nie spodziewam sie u Heada wysokich sztywności, chociaż Instincta zrobili kawałek pręta. Ale nie wierzę w sztywności około 70 we lini Radical/Prestige...
W 200tkach Dunlopa też nie wierzyli. :] Przeplot 16x19, to jest znak... Pewnie w okolicach 69, przynajmniej w Radku MP.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Odp: Re: Head Graphene Radicals 2013

Martinek pisze:
pst pisze:
ZlosliwyGnom pisze:Mnie bardziej sztywność ciekawi.
Nie spodziewam sie u Heada wysokich sztywności, chociaż Instincta zrobili kawałek pręta. Ale nie wierzę w sztywności około 70 we lini Radical/Prestige...
W 200tkach Dunlopa też nie wierzyli. :] Przeplot 16x19, to jest znak... Pewnie w okolicach 69, przynajmniej w Radku MP.
Szczerze wątpię.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Radicals 2013

Wg mnie HEAD dobrze rozgrywa paletę oferowanych rakiet. Rakieta Prestige Pro ma sztywność 67, ale przy jej wadze i kontrukcji - nie ma sensu większego ani potrzeby w sumie - zwiększać sztywności. A wąska rama daje duże czucie jednak. A dla zawodowców zawsze zostaje wersja MP z dużą czułością (62RA), którą można świetnie dociążyć.

Natomiast bardzo ciekaw jestem jak się będzie rozwijała seria Radical - tutaj zarówno wersja PRO jak i MP są dość podobne w sumie. Chciałbym aby w jednej z nich zwiększyli sztywność trochę. Zwłaszcza, że są to rakiety lżejsze niźli Prestige.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Radicals 2013

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Graphene Radicals 2013

Jak dobrze, że mam swoje Dunlopy, nie mam pojęcia po co robią zmienny przekrój w Radkach MP i PRO...
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Radicals 2013

wyczesany pisze:Jak dobrze, że mam swoje Dunlopy, nie mam pojęcia po co robią zmienny przekrój w Radkach MP i PRO...
Zmienny nie jest taki zły pod warunkiem, że jest przemyślany i nie niesie za sobą "nadmuchanie" ramy. :wink:

Jedyna słuszna rama Yonex Pro RD70 ma zmienną ale w przedziale 19-16mm. :!tng!:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Graphene Radicals 2013

Ja szczerze mówiąc i tak bym tego za bardzo nie odczuł, ale osoby które siedzą w "systemie" od dłuższego czasu mogą być zawiedzione. Takie rzeczy zawsze gdzieś tam w głowie siedzą.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Radicals 2013

wyczesany pisze:Ja szczerze mówiąc i tak bym tego za bardzo nie odczuł, ale osoby które siedzą w "systemie" od dłuższego czasu mogą być zawiedzione.
To nie ulega wątpliwości. Co to było za poruszenie, kiedy pogrubiono ramę Radicala o 0,5mm ale to co zrobiono wraz z generacją Graphene pobiło wszystko - brak 18x20, zmienna grubsza rama.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Graphene Radicals 2013

El Diablo pisze:
wyczesany pisze:Ja szczerze mówiąc i tak bym tego za bardzo nie odczuł, ale osoby które siedzą w "systemie" od dłuższego czasu mogą być zawiedzione.
To nie ulega wątpliwości. Co to było za poruszenie, kiedy pogrubiono ramę Radicala o 0,5mm ale to co zrobiono wraz z generacją Graphene pobiło wszystko - brak 18x20, zmienna grubsza rama.
Jak dla mnie pójście "z duchem" czasu jest nieuniknione. Nawet jeśli seria Radical i Prestige są przeznaczone dla "tradycjonalistów", to te zmiany nie dziwią.

Swoja drogą malowanie nie jest takie złe - szału nie ma, ale też nie szpeci.
Jak bym miał dopasowywać coś z tych rakiet do mnie, to wziąłbym Head Graphene Radical S, tylko jakoś główkę by trzeba było dociążyć.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Odp: Re: Head Graphene Radicals 2013

pst pisze:
Martinek pisze:
pst pisze:
ZlosliwyGnom pisze:Mnie bardziej sztywność ciekawi.
Nie spodziewam sie u Heada wysokich sztywności, chociaż Instincta zrobili kawałek pręta. Ale nie wierzę w sztywności około 70 we lini Radical/Prestige...
W 200tkach Dunlopa też nie wierzyli. :] Przeplot 16x19, to jest znak... Pewnie w okolicach 69, przynajmniej w Radku MP.
Szczerze wątpię.
Ha! jest 64RA w wersji MP! :::yay:::
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Radicals 2013

Head to moja stajnia, że tak powiem, więc bardzo jestem ciekaw. Muszę przyznać bez bicia - malowanie nie jest tak złe jak na początku myślałem.

Aczkolwiek zaskoczyło mnie jednak takie zwiększenie sztywności. Jeszcze bardziej przychylnym okiem człowiek spojrzy na Graphene Speed Pro - wiedząc, że de facto Radical Pro i Prestige Pro będę tak samo bądź sztywniejsze. ;)

Z samych cyfr - nie bardzo rozumiem po co z Radical Pro robić było rakietę z 68RA (identycznie jak Speed Pro) z podobną wagą i tylko przeplot 16/19. I jeszcze 23,5mm. Wydawało mi się, że seria Radical to miała lokowała się w pół drogi między Speed and Prestige MP i MID (bo jednak Prestige Pro, którą gram i jestem zachwycony takie Pro dla amatorów)... Żeby się nie okazało, że na Radical jest mniej czucia niż na Speedach, bo będzie głupio ;)

Dwa dni temu kupiłem za 470 zł nowiutką Radical Pro w wyprzedaży - ostatnią z mojej listy do potestowania. Radical MP wydawała mi się po prostu za lekka. Jutro idę na kort, ale już czuję, że to inna kategoria rakiet. A przy grafenowych Radicalach boję się, aby obie serie nie były za podobne do siebie.

Oczywiście czekam też bardzo na Prestige Pro i MP. Bardzo ciekawy ruch z Rev Pro.

Po ile myślicie będą Radicale Pro i MP w polskich sklepach na start? SportClub dolicza do wszystkiego rabat, Strefa Tenisa też - choć nieco inaczej.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Head Graphene Radicals 2013

Myślę, że koło 600 z rabatem 16% w SC powinno się zakręcić.
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: Odp: Head Graphene Radicals 2013

Martinek pisze:Myślę, że koło 600 z rabatem 16% w SC powinno się zakręcić.
Już tam jest? Czy będzie?

Edit. Są już niektóre w TWE. http://www.tenniswarehouse-europe.com/c ... ADRAC.html
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition

Wróć do „Head”