Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

Podejrzewam, że jakbyś wrzucił swoje Dunlop HM200G XL to by niewiele mniej miały! ;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Graphene Speed

200G XL to najłatwiejsze rakiety na świecie, nikt mi nie wierzy, że ważą 343g, w dodatku macha się nimi łatwiej niż rakietami z SW w granicach 308-310. :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Graphene Speed

wyczesany pisze:200G XL to najłatwiejsze rakiety na świecie, nikt mi nie wierzy, że ważą 343g, w dodatku macha się nimi łatwiej niż rakietami z SW w granicach 308-310. :P
Taaa, a bajkę ze świstakiem i sreberkiem znasz? rotfl
Ostatnio zmieniony 9 lut 2013, 14:00 przez logigamer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Graphene Speed

Co insynuujesz? (:]
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

logigamer pisze:
wyczesany pisze:200G XL to najłatwiejsze rakiety na świecie, nikt mi nie wierzy, że ważą 343g, w dodatku macha się nimi łatwiej niż rakietami z SW w granicach 308-310. :P
Taaa, a bajkę ze świstakiem i sreberkiem znasz? rotfl
Bajkę, czy reklamę? :wink:
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Graphene Speed

El Diablo pisze:Spoglądam sobie na te wersje Rev i... kuszą mnie do zakupu i przerobienia ich.
260g daje dobre 40-45g "miejsca" na modyfikacje. Silikon, ołów...

Tak doprowadzić do 305g bez naciągu z balansem 315mm.
Przy silikonie w obu komorach byłoby dobre tłumienie, odpowiednio rozłożony ołów pozwoliłby na wywindowanie swingweightu do 340-345 jednostek.

Mam o czym myśleć... choć póki co bardzo przyjemnie mi się współpracuje z G Speedem MP, który przeszedł tylko minimalne modyfikacje (3g silikonu + inna syntetyczna bazówka).
Miałem przyjemność wczoraj zagrać seta tym twoim nowym Speedem MP ED i jak dla mnie nie ma tam co modyfikować. Rakieta bardzo fajna. Naprawdę. Dodajmy do tego atrakcyjne unikatowe malowanie (nawet lepsze niż te sklepowe) i masz super rakietę. Nic tylko wyjść na kort i młócić przeciwników.

A ty przy niej i tak grzebiesz :D. To jest niemoralne.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Graphene Speed

wyczesany pisze:Co insynuujesz? (:]
Nic, nic. rotfl
logigamer pisze:
karjar pisze:Taaa, a bajkę ze świstakiem i sreberkiem znasz? rotfl
Bajkę, czy reklamę? :wink:
Będę się upierał, że bajka w reklamie. :]
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

logigamer pisze:
karjar pisze:
logigamer pisze:Taaa, a bajkę ze świstakiem i sreberkiem znasz? rotfl
Bajkę, czy reklamę? :wink:
Będę się upierał, że bajka w reklamie. :]
Rozsądnie.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

widget pisze:Miałem przyjemność wczoraj zagrać seta tym twoim nowym Speedem MP ED i jak dla mnie nie ma tam co modyfikować. Rakieta bardzo fajna. Naprawdę. Dodajmy do tego atrakcyjne unikatowe malowanie (nawet lepsze niż te sklepowe) i masz super rakietę. Nic tylko wyjść na kort i młócić przeciwników.

A ty przy niej i tak grzebiesz :D. To jest niemoralne.
Pytanie z jakimi parametrami był Twój tester. ;) Gdyby moja rama miała 300g i 320mm to bym nie grzebał ale tak... to wiesz. ;)
Teraz przecie ma właśnie parametry zgodne z tym co sugeruje producent. :angel:
A owijka? Wiesz, po założeniu Super Grapa nie bardzo mi leżała w ręce... teraz nie mam zastrzeżeń.

Ale masz rację, wg mnie bardzo poprawili Speedy. Dynamika, rotacja, niezły komfort jak na taką sztywność. Zdecydowanie przyjemniej mi się nią grało niż jej odpowiednikiem w poprzedniej generacji tj. Youtek Innegrą Speed 300.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Head Graphene Speed

Podepnę się pod ten temat, chyba nie ma sensu tworzyć nowego.

Mam pytanie do Użytkowników G. Speeda... Czy komuś przeszkadzała zbytnia moc z ramy i próbował kontrować silniej wciągniętym naciągiem? Jakie były efekty?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

Myślę, że to kwestia Twojego przejścia z 6.1-nek sprawia iż masz kłopoty z mocą. Tej mocy trochę jest choć nie tyle ile w ramach typowo baselinerowych jak Pure Drive czy Extreme.
Może to kwestia czasu adaptacji?

Dracu gra obecnie G Speedami MP ale nie wiem czy się wypowie.
Vivid niedługo będzie miał ten model na warsztacie ale pewnie zanim o nim napisze trochę czasu minie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Graphene Speed

Od siebie mogę polecić Polyfibre HTP kontrolą mógłbyś obdzielić kilka rakiet, ale o dynamikę zaczniesz się modlić. :P
Prezes fanklubu Staśka :D
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Head Graphene Speed

wyczesany pisze:Od siebie mogę polecić Polyfibre HTP kontrolą mógłbyś obdzielić kilka rakiet, ale o dynamikę zaczniesz się modlić. :P
Hmm, w inne naciągi nie chciałbym wchodzić. Mam nadzieję/łudzę się, że samo mocniejsze wciągnięcie załatwi sprawę. Pytam dlatego, bo może ktoś miał podobny problem :). Może za szybko Headziora skreśliłem...
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Graphene Speed

W Plasmie możesz mieć problem z komfortem, ja HTP wciągałem na 26/25kG i było OK, jednakże rozumiem Twoje podejście do sprzętu, w końcu sam od dwóch lat nie zmieniłem "głównych" strun, ani owijek, choć to drugie najpewniej zmieni się w najbliższym czasie.
Prezes fanklubu Staśka :D
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Head Graphene Speed

wyczesany pisze:W Plasmie możesz mieć problem z komfortem
Nie, tu akurat nie miałem nigdy problemów. Naciągałem nawet 27/26 ;).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

Zapomniałem o innym posiadaczu G Speeda MP - pst. Możesz więc liczyć na to, że dorzuci swoje zdanie w tej materii.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Graphene Speed

El Diablo pisze:Zapomniałem o innym posiadaczu G Speeda MP - pst. Możesz więc liczyć na to, że dorzuci swoje zdanie w tej materii.
TadX kolejny powód, abyś przyjechał. ;-P
Dam pomacać, pograć, wyciągniemy co tam będziesz chciał.... :]
Mam aktualnie wciagnięty Black Widow na 22/23kg ale nie pograłem za dużo.
Tu dziwna sprawa - naciąg mierzył na TFie hokej i jego urządzenie nie pokazało żadnej wartości DT (o ile dobrze pamietam? chyba że to była inna rakieta?). Dziwna o tyle, że struny wciągnięte tydzień przed TFem i prawie nie grane.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Graphene Speed

Rama w wersji MP będzie u mnie w poniedziałek. Zobaczymy jak się sprawi.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Graphene Speed

To pewnie Vivid będzie szybszy. Ja dodam coś pewnie za ok. 2 miesiące. Nadgarstek ciągle boli, łokieć też nie jest w pełni formy. Żeby jeszcze od tenisa, ale to niestety obecna praca i grzechy przeszłości wychodzą przy zwiększonym wysiłku, tak więc dopuszczam sobie, trochę pomajsterkuję rotfl .... zrobię 3/4 kortu... a jak program to skrobnę.
Na TFie grałem chwilę Speedem G ale to był debelek gdzie popsuli Yogiego, więc się nie nagrałem. Nie odczułem nadmiaru mocy, ale jak piszę, wymian było mało...
Beware of the Hologram.
It will trick us!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Head Graphene Speed

pst pisze:TadX kolejny powód, abyś przyjechał. ;-P
Dam pomacać, pograć, wyciągniemy co tam będziesz chciał.... :]
Mam aktualnie wciagnięty Black Widow na 22/23kg ale nie pograłem za dużo.
O kurczę. Dzięki śliczne :). Jakbym wiedział, to już dziś bym wyruszył, żeby na rano być ;).

22/23 - to jeszcze mniej, niż ja miałem wciągniętą w tą ramę Plasmę 1.23 :).

Wróć do „Head”