Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
4,5
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2012, 22:15

Head YouTek IG Instinct S - mało mocy

Witam, ostatnio przesiadłem się z 14-letniego Wilsona Ultra na nowego Heada YouTeka IG Instinct S i pojawił się pewien problem - otóż moim uderzeniom natychmiast odeszła cała moc, którą miały piłki uderzane starą rakietą.

Moje pytania/rozważania:
1. Czy to możliwe żeby nowa rakieta (YouTek IG Instinct S) dawała piłkom aż tak słabą moc /w porównaniu do starego Wilsona?
2. Czy możliwe jest, że problem z mocą piłek jest spowodowany naciągiem nowego Heada (w Headzie jest naciąg producenta - Synthetic Gut, w Wilsonie miałem Luxilona Big Bangera)?
3. Czy problem może tkwić w lekkości nowej rakiety (280 gram) - może aby uderzeniom dodać siły należy ją jakoś dociążyć - np. ołowianą taśmą itp.?
4. Wreszcie czy problem może tkwić w mojej technice (NTRP 4,5 agresywny baseliner) i w ewentualnych przyzwyczajeniach do starej rakiety - grałem nią przez ostatnie 14 lat, więc może już inną nie umiem ;-) albo np. mam jakieś przyzwyczajenia odnośnie specyficznego chwytu czy coś...
Pytam, bo się trochę ostatnio przez tą nową rakietę załamałem - moja gra miała się polepszyć a tu tymczasem nie umiem piłki przebić przez siatkę...

Czy ktoś miał podobne problemy przy zmianie rakiet?
Może ten nowy naciąg jest do kitu?
A może ma ktoś doświadczenia z tą rakietą - nie chce mi się co prawda wierzyć żeby miał to być jakiś felerny model, ale kto wie...

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Head YouTek IG Instinct S - mało mocy

1. Wg mnie to bardzo mało prawdopodobne.
2. Jeśli jest taka różnica to bym stawiał na naciąg. Z fabrycznym nigdy nic nie wiadomo. Zrób prosty test, wymień naciąg na dokładnie taki sam jaki miałeś w poprzedniej rakiecie.
3. Dociążenie główki da ci więcej mocy, ale bez przesady, z tego co piszesz, problemu nie rozwiąże dociążanie rakiety.
4. Jeśli reprezentujesz taki poziom techniczny to i tyle lat grałeś, to masz pewne nawyki. Wiadomo - przyzwyczajenie jest druga naturą człowieka. Trochę ci zajmie przyzwyczajenie się do nowego.

Ta rakieta ma mocy pod dostatkiem. Ja bym zaczął od szybkiej wymiany naciągu. Co do techniki, to pożycz sobie od kumpla rakietę (jakąkolwiek) i zobacz, czy będzie tak samo. To prosty i szybki test.
Rakietę, jako ramę winiłbym na samym końcu.
4,5
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2012, 22:15

Re: Head YouTek IG Instinct S - mało mocy

Dzięki za odpowiedź.
A czy jest ktoś na forum kto miał do czynienia z tą rakietą - jakaś porada odnośnie naciągu pasującego do tej rakiety?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head YouTek IG Instinct S - mało mocy

Dosłownie chwilę odbijałem tą ramą, nie odczułem by był problem z dostępem co dynamiki.
Kilka młodych zawodniczek mających kontrakt z Head-em przesiadło się ze Speed-ów właśnie na Instinct-y i są zadowolone.

W czym u Ciebie może być problem? Sam sobie odpowiedziałeś. ;)
Rodzaj naciągu i siła naciągnięcia, masa nowej ramy, balans. Może też być technika. Nie, nie pogorszyła się. Pamiętaj jednak, że to są inne profile rączki Wilson - Head. Ja jak wezmę do ręki Wilsona to też potrzebuję kilku minut na adaptację (od wielu lat gram Head-ami). Mam kłopot z dynamiką i lekko z kontrolą. Trzeba sobie dłoń ułożyć. Nie dość, że masz inną rączkę to jeszcze nową. Stara była już wygnieciona do Twojej dłoni, nowa nie jest. To potęguje wstępne gorsze odczucia.
Wydaje się, że odczucia masz w normie. ;)

To nie temat tego wątku ale zapytam - a czemu Head? Czemu nie jakiś Wilson?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
4,5
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2012, 22:15

Re: Head YouTek IG Instinct S - mało mocy

Czemu Head, a nie Wilson?
Nie miałem sprecyzowanego żadnego konkretnego producenta ani modelu rakiety (moja jedyna bariera psychiczna odnośnie rakiet to zawężenie do WHPYB, czyli Wilsona, Heada, Princa, Yonexa i ewentualnie Babolata). :wink:
Ponieważ ostatnio praktycznie w 100% gram na mączce, siłą rzeczy znacznie mniej podchodzę do siatki. Dlatego przy wyborze rakiety zależało mi na większym wyważeniu na główkę (mój poprzedni Wilson miał balans na rączkę).
Najpierw myślałem o Prince Exo Black 100 Team - był ostatnio w bardzo dobrej cenie w jednym ze sklepów internetowych (nie wiem czy tu wolno robić kryptoreklamę, więc nie piszę w jakim), ale akurat go wyprzedali. Head Youtek IG Instinct S był moim drugim typem, a wybrałem go ponieważ oprócz większego wyważenia na główkę (niż np. rakiety z serii Extreme, Radical czy Speed) miał bardzo dobre recenzje, a również był sporo przeceniony.
Wilsony, które oglądałem albo były wyważone na rączkę albo makabryczne drogie.
No i to tyle na temat wyboru. :)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Head YouTek IG Instinct S - mało mocy

Też swego czasu rozważałem Instinct S, chyba nawet ją reklamują (lub reklamowali) takim chwytliwym hasłem: "moc bez wysiłku" :wink: . Ale kto bym tam wierzył specom od reklam. :wink: Prawdziwi spece na forum się nie wypowiadali, a do testowania w sklepie nie mieli, więc odpuściłem temat.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
4,5
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2012, 22:15

Re: Head YouTek IG Instinct S - mało mocy

No. To teraz dobiłeś mi gwóźdź do trumny - "Head YT IG Instinct S - moc bez wysiłku" w wątku "Head YT IG Instinct S - mało mocy"... :o
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Head YouTek IG Instinct S - mało mocy

Może chodzi o to, że wkładasz za dużo wysiłku? Zmniejsz wysiłek, a moc sama przybędzie :wink:.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Head”