Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
koper1473
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 17 lip 2011, 00:59

Dunlop Power - materiał?

Witam. Mam możliwość kupienia rakiety Dunlop Power. Według aukcji rakieta jest 100% grafit. Nad rączką jest napisane "Dunlop Graphite Construction", a z drugiej strony "Power Graphite". W środku ramy napisana jest siła naciągu i ilość strun naciągu (pion i poziom). Na główce od wewnątrz jest napisane "Midplus 95". W internecie nie mogę znaleźć żadnych informacji o tej rakiecie.
Rakieta wygląda jak na zdjęciu:
Obrazek
Możecie powiedzieć mi coś o tej rakiecie? Z czego w rzeczywistości jest wykonana?
Wiem, że naciąg był wymieniany i kosztował 40zł i jest ponoć bardzo twardy.

Pozdrawiam i proszę o pomoc,
Mateusz
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Dunlop Power - materiał?

Przecież masz napisane, z czego jest zrobiona.
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
koper1473
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 17 lip 2011, 00:59

Re: Dunlop Power - materiał?

Ale czy to 100% grafit? Jak to sprawdzić? Możecie coś więcej powiedzieć o tej rakiecie? Będzie dobra dla początkującego? Da się określić co to za naciąg?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Power - materiał?

koper1473 pisze:Ale czy to 100% grafit? Jak to sprawdzić?
Grafit się spala, jak każdy węgiel.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Dunlop Power - materiał?

A po spaleniu, masz szansę mieć rakietę Dunlop Phoenix ... ;)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop Power - materiał?

Smyk pisze:A po spaleniu, masz szansę mieć rakietę Dunlop Phoenix ... ;)
Wersja z popiołu ... :)

Do Autora wątku:
Czy czasem się zastanawiasz jak zadajesz pytania? Bo odnoszę wrażenie że nie...
Oczywiście rozumiem, że się nie znasz, ja się też na wielu rzeczach nie znam.
Dlatego zadaje się pytania i słusznie, ale ...
Ale jak już pytam o coś to włączam logikę.
To teraz Ty mi odpowiedz jak można sprawdzić czy to grafit? Analizę molekularną przeprowadzimy? Ze zdjęcia?? ...
To samo naciąg, na zdjęcie popatrzę i podam Ci jaki model i jeszcze może na ile naciągnięto i do tego kiedy by ocenić stopień obniżenia napięcia?
No takim magikiem to nawet nasz nieoceniony w tych tematach El Diablo nie jest ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
koper1473
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 17 lip 2011, 00:59

Re: Dunlop Power - materiał?

Nie proszę o żadną analizę. Myślałem, że może ktoś z forum miał do czynienia z taką rakietą. Czy napis "Graphite Construction" nie jest tylko chwytem marketingowym? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Power - materiał?

koper1473 pisze:Nie proszę o żadną analizę. Myślałem, że może ktoś z forum miał do czynienia z taką rakietą. Czy napis "Graphite Construction" nie jest tylko chwytem marketingowym? Pozdrawiam.
Teraz odpowiem jak magik, kształt widełek i przejścia profili na to nie wskazuje, naprawdę wiele zachodu trzeba by aby to ukryć. Zbyt wiele do tej ceny.
Vivid pisze: Wersja z popiołu ... :)
Ale jaka lekka O_O
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop Power - materiał?

koper1473 pisze:Napis "Graphite Construction"...
Oznacza to konstrukcję grafitową. Czy to nie jest jasne?
A czy to chwyt marketingowy? To raczej pytanie do producenta. Pewnie odpowie...
Ręce opadają ...
Teraz Ty mi odpowiedz jak człowiek patrzący na to zdjęcie, nawet mając tą ramę w rękach, jest w stanie odpowiedzieć na pytanie z czego jest skonstruowana? Może jedynie odczytać dane z widełek.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Dunlop”