Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
remcon
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2011, 16:46

Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Witam,
zastanawiam się nad kupnem rakiety Dunlop G-Force Mid. Przejrzałem oferty z kilku sklepów i zauważyłem że wg jednych rakieta wykonana jest w 100% z grafitu, a w innych z grafitu i tytanu. Sprawdziłem też oferty w sklepach niemieckich gdzie w opisach znajduje się informacja o domieszce aluminium. Wie ktoś jak jest naprawdę?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Współczesne rakiety klasy premium mają kompozycję napisaną na ramie. Nie wiem jak to wygląda w ekonomach.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Paveleks
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 10 lip 2011, 08:57
Lokalizacja: Brzeziny (Łódź)
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Sam się zastanawiam nad kupnem tej rakietki lub Venom Power.
Więc jak to jest naprawdę. Czy są one 100% grafit czy jakiś dodatek innych materiałów.
BIOMIMETIC 500 TOUR
Aerogel 4D 500
Venom Elite
Six One Comp 2009

NTRP 2.5-3.0 Admin F4B
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Pewność w tej kwestii może mieć właściciel takiej ramy lub ktoś kto ją obejrzy w sklepie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kojiro
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Mam ją w rękach. Jakieś sugestie jak to sprawdzić? Pod korkiem widać stalowe rurki i standardowe wypełnienie rączki. W czasie gry nie mam żadnych problemów z łokciem.
W[cenzura]e ;)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Kojiro pisze:Mam ją w rękach. Jakieś sugestie jak to sprawdzić? Pod korkiem widać stalowe rurki i standardowe wypełnienie rączki. W czasie gry nie mam żadnych problemów z łokciem.
Na ramie w ramce jest skład. O_O Powinien być przynajmniej.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Kojiro
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Dzięki, że mnie tak doceniasz, ale naprawdę zacząłem od sprawdzenia opisów na ramie, słowo ;)
W[cenzura]e ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

PitS pisze:Na ramie w ramce jest skład. O_O Powinien być przynajmniej.
No właśnie... tak jest w ramach z wysokiej półki. Ale to ekonom.
Kojiro pisze:Mam ją w rękach. Jakieś sugestie jak to sprawdzić? Pod korkiem widać stalowe rurki i standardowe wypełnienie rączki. W czasie gry nie mam żadnych problemów z łokciem.
Czy tam jest tytan, a nawet dodatki alu jest nie do sprawdzenia.

Rakieta aluminiowa z dodatkami ma charakterystyczny wygląd więc jest nie do pomylenia ale dodatki to co innego.
Kojiro pisze:Pod korkiem widać stalowe rurki i standardowe wypełnienie rączki.
To nie jest stal. Na pewnym etapie rama jest "nadmuchiwana", stal uniemożliwiałaby uformowanie rakiety. Poza tym stal jest ciężka (pikuś) i droga (uuuu).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kojiro
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Rurki mogą być aluminiowe. Zasugerowałem się wstępnie śladami korozji, jednak rurka nie reaguje z magnesem. Skoro nierdzewkę wyklucza rdzawy nalot, pozostaje nam aluminium. Musiała się długo utrzymywać wilgoć w środku. Ogólnie technologia tej ramy to jednak lata świetlne za główną linią.

Oczywiście rurki te stanowią tylko szkielet dla rączki i nie ma i dalej w ramie, prawda? :/
W[cenzura]e ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Kojiro pisze:Oczywiście rurki te stanowią tylko szkielet dla rączki i nie ma i dalej w ramie, prawda? :/
Na pewno chcesz znać odpowiedź? rotfl

Na te rurki nawija się arkusze z włóknami więc taka rurka jest wsparciem dla ramy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

El Diablo pisze:
PitS pisze:Na ramie w ramce jest skład. O_O Powinien być przynajmniej.
No właśnie... tak jest w ramach z wysokiej półki. Ale to ekonom.
Kojiro pisze:Mam ją w rękach. Jakieś sugestie jak to sprawdzić? Pod korkiem widać stalowe rurki i standardowe wypełnienie rączki. W czasie gry nie mam żadnych problemów z łokciem.
Czy tam jest tytan, a nawet dodatki alu jest nie do sprawdzenia.

Rakieta aluminiowa z dodatkami ma charakterystyczny wygląd więc jest nie do pomylenia ale dodatki to co innego.
Kojiro pisze:Pod korkiem widać stalowe rurki i standardowe wypełnienie rączki.
To nie jest stal. Na pewnym etapie rama jest "nadmuchiwana", stal uniemożliwiałaby uformowanie rakiety. Poza tym stal jest ciężka (pikuś) i droga (uuuu).
Aluminium jest sporo droższa od stali ale do zastosowania w rakietach weszła za sprawą stosunku wytrzymałość/waga
Jest paramagnetykiem więc magnes tu niewiele da. Na korozje też nie ma co liczyć bo aluminium pasywuje więc w potocznym rozumieniu nie rdzewieje.
Aluminium (jego stopy) nie występuje w rakietach jako składnik kompozytów, czy to w postaci nici czy warstw tkaniny, do tego jest zbyt słabe, żadna korzyść.

Zawsze więc rakieta aluminiowa jest wytłoczką z rurki (bardzo dawno temu z pręta, stąd bardzo łatwo ja odróżnić widząc wyraźnie wydzielone łączenie widełek w sercu.

Stąd zawsze wyda metaliczny dźwięk zwłaszcza pozbawiona naciągu i przytknięta do jakiegokolwiek pudła rezonansowego. Jak ktoś chce to może uskrobać sobie kawałek farby a pod nią będzie normalny metal.

EDIT To jest dokładnie jedna rurka zaczynająca się przy kapslu raczki i objeżdżająca główkę dookoła i kończąca się znów w kapslu rączki. Łącznik widełek jest osobnym elementem łączonym z tą "rurką"
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Kojiro
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

PitS pisze: Jest paramagnetykiem więc magnes tu niewiele da. Na korozje też nie ma co liczyć bo aluminium pasywuje więc w potocznym rozumieniu nie rdzewieje.
Jest paramagnetykiem, dlatego za pomocą magnesu można je odróżnić od zwykłej stali, bo nierdzewna też jest paramagnetykiem - także nie do końca rozumiem po co to piszesz ;). Po drugie aluminium jak najbardziej koroduje, a w pewnych środowiskach nawet bardzo szybko (słona woda) dlatego alufelgi wykonuje się z uszlachetnionych stopów.

Czyli podsumowując, bo nie znam się na produkcji rakiet - G-Force jest rakietą aluminiową, czy też taki szkielet jest czymś jak najbardziej normalnym i dopuszczalnym?
W[cenzura]e ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Nie wydaje mi się aby to było aluminium. Zrób zdjęcie...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kojiro
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Obrazek
W[cenzura]e ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Czyli jednak... no cóż. :::bd::
Chytry traci dwa razy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kojiro
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Oszukany traci dwa razy. Kupowałem wg opisu ze sklepu rakietę w 100% grafitową. I tak tym nie gram, ale teraz to nawet kumplom tego nie dam do ręki. Z czego jest stelaż w rakietach z górnej półki?
W[cenzura]e ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Stelaż to nieadekwatne słowo. Jak spojrzysz na filmiki które umieściłem na forum to plastikowe cienkie pęcherze (też ukształtowane jak rury).

P.S.: Czy to złe oświetlenie czy na piance wypełniającej też oszczędzają?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Paveleks
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 10 lip 2011, 08:57
Lokalizacja: Brzeziny (Łódź)
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Ciekawe jak to się ma z Venom Power(http://Allegro.pl/tenis-rakieta-Dunlop- ... 04044.html) lub G-force tour(http://Allegro.pl/rakieta-do-tenisa-dun ... 21005.html) pewnie to samo. Szkoda że tak wprowadzają ludzi w błąd.

Piszą 100% Grafit, a prawdopodobnie od grafitu dzieli lata świetlne.
BIOMIMETIC 500 TOUR
Aerogel 4D 500
Venom Elite
Six One Comp 2009

NTRP 2.5-3.0 Admin F4B
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Żadna rakieta nie jest w 100% grafitowa. Hasło w 100% grafitowa stosuje się skrótowo. Ale nie będziemy znowu tego wałkować...

Jest osobny temat gdzie są filmiki i opisy produkcji. Ale od zobaczenia filmiku do zrozumienia i orientowania się w temacie faktycznie są...
Paveleks pisze:...lata świetlne.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kojiro
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Dunlop G-Force Mid - kompozycja materiałowa

Z pianką jest wszystko ok, ale to i tak nic nie zmienia.
W[cenzura]e ;)

Wróć do „Dunlop”