Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
wiktorex
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 10 lut 2010, 00:15

Dunlop Aerogel 4D 300

Witam!
Czy może któryś z forumowiczów grał tą rakietą i może coś o niej powiedzieć?
W sieci jest bardzo mało opinii na temat tej rakiety jak również na tym forum, łatwiej można coś znaleźć o wersji AG 4D 300 Tour.
Jeżeli ktoś miał w ręce i grał Dunlopem Aerogel 4D 300 i zechciałby się podzielić swoimi wrażeniami z gry to będę bardzo wdzięczny!

Podam jeszcze parametry tej rakiety:
Balans: ok. 33 cm
Długość: 68,5 cm / 27 in
Pow. główki: 632 cm2 / 98 in2
Profil ramy: 21 mm
Rek. siła naciągu: 25 - 29 kg
Sztywność ramy: 64
Układ strun: 16 x 19
Waga: ok. 290 g (bez naciągu)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop Aerogel 4D 300

ZlosliwyGnom ma, zwróć się do niego. Ja odbiłem nią kilka piłek. Przyjemna rama - kontrola, czucie, odejście piłki. Gdzieś w swoim blogu napisałem ostatnio kilka słów.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
wiktorex
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 10 lut 2010, 00:15

Re: Dunlop Aerogel 4D 300

Dzięki Vivid za odpowiedź, przeczytałem Twoją krótką recenzję na Twoim blogu i tak przypuszczałem, że Dunlop AG 4D 300 jest dość komfortową i fajną packą a zważając na jej otwarty przeplot 16X19 bardzo skłonną do gry rotacyjnej i kątowej.
Ciekawi mnie jak się sprawdza przy siatce, s&v i grę z głębi kortu?
Może ZłosliwyGnom coś więcej powie o tym Dunlopie, jakie są plusy i minusy tej rakiety i dla jakiego gracza jest przeznaczona!
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dunlop Aerogel 4D 300

Również jestem ciekawy opinii o tej rakiecie. Kilka dobrych lat temu używałem Dunlopa Aerogel 300 :). To chyba najlepszy okres mojej gry w tej dyscyplinie, stąd sentyment do "trzysetki".

Jak wypada porównanie tych rakiet? :) Obecnie spadają ceny starszych modeli Dunlopa wiec być może to ciekawa opcja.
Yonex :)
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Dunlop Aerogel 4D 300

Opisywałem wrażenia na moim blogu, ale chętnie podsumuję.
Wcześniej grałem około roku Head MG Radical MP. Rakieta bardzo dobra, ale brakowało mi w niej rotacji (wzór 18x20) i odrobinę mocy (podczas dłuższych meczy). Pozostałe parametry jak czucie, manewrowość były OK. Zacząłem więc testować inne rakiety (zarówno podobne jak i zupełnie inne). W sumie przetestowałem: Babolat APD GT, Babolat PureDrive GT, Dunlop AG 4D 200, Dunlop AG 4D 300. APD okazał się rakietą z zupełnie innej bajki. Musiałbym przestawić moją technikę o 180 stopni. "200" Dunlopa była dla mnie za trudna. Bardzo uniwersalny okazał się PureDrive GT. Byłem nawet bliski zakupu, ale ostatecznie wygrała 3-setka. W moim subiektywnym odczuciu ma lepsze czucie i w związku z tym lepiej mi się nią gra z powietrza. PureDrive był w porównaniu bardziej "drewniany". Wydaje mi się natomiast, że jest mniej tolerancyjna na niecentralne uderzenia od Radka. Jeśli chodzi o rotację, to jest znacznie lepiej niż w Radku (zwłaszcza z SP Tornado).
Moim zdaniem to bardzo dobra rakieta do grania na całym korcie dla gracza od NTRP 3.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Dunlop Aerogel 4D 300

Jaki jest naciąg oryginalny od producenta w tej rakiecie, może mi ktoś podać jak pamięta?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Dunlop Aerogel 4D 300

s1600 pisze:Jaki jest naciąg orginalny od producenta w tej rakiecie, może mi ktoś podać jak pamięta?
Dunlop M-Fil Tour lub Dunlop Explosive Synthetic Gut 16 to to samo.
Prezes fanklubu Staśka :D
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Dunlop Aerogel 4D 300

Dzięki, to jest do dostania w Protenisie jak ktoś szuka :).
http://www.protenis.com.pl/index.php?st ... =Naci%B1gi
Awatar użytkownika
iamtheway
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 8 lip 2011, 17:30

Re: Dunlop Aerogel 4D 300

Ma ktoś może tą rakietę w Warszawie? Kumpel się przymierza do kupna, a nie mają jej do testów i w ciemno trochę się boi...
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Dunlop Aerogel 4D 300

Mam w Łodzi :( , ale zapraszam na testy połączone ze sparingiem :) .
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Dunlop Aerogel 4D 300

A jak ta rakieta jest "przyjazna dla ręki", na TW sztywność wynosi 60 - więc powinno być ok?
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Dunlop Aerogel 4D 300

Udało się – AeroGel 4D 300 i AeroGel 4D 300 Tour!

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 lip 2019, 12:17 przez Yhr1976, łącznie zmieniany 1 raz.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 300

AG 4D 300 Tour... przez niektórych uważany za najlepsze sklepowe wydanie tej matrycy. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Dunlop”