Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Pavlo777
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 lut 2010, 22:52

Dunlop Championship 27

Witam serdecznie.
Zamierzam rozpocząć przygodę z tenisem. Mam 19 lat. I przymierzam się do zakupu niedrogiej rakiety dla początkującego gracza. Dodam, że nigdy w tenisa nie grałem.
Znalazłem jedną ciekawą ofertę:

Dunlop Championship 27
Obrazek
Obrazek

Konstrukcja: Aluminium 100 %
Długość rakiety: 69 cm (27'')
Waga: 275g
Układ naciągu: 16x19
Rozmiar: 4 i 1/4
Cena: 34 zł

Interesuje mnie czy jest to odpowiednia długość i rozmiar rakiety dla gracza starszego (nie juniora) i o wzroście 186cm?

Liczę na opinie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Championship 27

Długość (27 cali) dobra. Jest to rozmiar standardowy dla dorosłych.
Reszta się do niczego nie nadaje. Wszystko co zawiera aluminium nadaje się wyłącznie do trzepania dywanów lub przekopywania ogródka ale nie do gry w tenisa.

A od doboru sprzętu jest dział "Co wybrać?".
viewforum.php?f=7
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Dunlop Championship 27

Obawiam się, że jeśli chcesz nauczyć się grać bez kontuzji to musisz wydać trochę więcej niż 34PLN.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Pavlo777
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 lut 2010, 22:52

Re: Dunlop Championship 27

Tylko, że mam do tego dość specyficzne nastawienie itp.
Tzn. w moim mieście nie ma warunków do grania, jest tylko jeden ale baaaaardzo amatorski kort. Właściwie to tylko nawierzchnia, pomalowane linie i tyle.
I w raz z kolegą (też stąd) postanowiliśmy zagrać... Ale nie podszkolić się, walczyć itp. tylko w zasadzie na fali tego, że się w telewizji ogląda tenisa i chciałoby się chociaż zobaczyć jak to jest :)

Dlatego na początku chciałbym kupić słabszą rakietę (kolega też, bo chcemy wziąć tą wymienioną ale sztuk dwie :) ) w bardzo niskiej cenie bo, być może po jednym, dwóch razach nie będzie mi się chciało... Gdyby jednak spodobało się to byłbym wstanie wydać więcej.

Więc takie ogólne pytanie, czy to jest dobra rakieta na takie pierwsze grania by zobaczyć "co to tenis". Bo na razie zakładam sobie cenę do tych 40-50zł więc chyba lepszej nie kupię??
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Championship 27

Nie wiem kogo aluminiowy pręt mógłby zachęcić do gry w tenisa.

Warto chyba zorientować się w realiach tego sportu...
20zł... tyle z reguły kosztuje usługa naciągnięcia rakiety, a do tego jeszcze dochodzi koszt strun.
30-35zł... to cena dobrych piłek (pucha 4szt.).

Nikt nie mówił że tenis jest sportem tanim. A pchanie się w niego na siłę jest o tyle nierozsądne że od gry aluminiową ramą przy odpowiednich warunkach to ekspresowa droga do problemów zdrowotnych.

NIKT* Ci tutaj nie poleci aluminiowego pręta do gry.

Już lepiej poszukaj na Allegro starszych używanych rakiet ale grafitowych. Lepsze to niż nowe aluminium...

* - Jak widać każdy może się pomylić... rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: Dunlop Championship 27

Pavlo777 pisze: Więc takie ogólne pytanie, czy to jest dobra rakieta na takie pierwsze grania by zobaczyć "co to tenis". Bo na razie zakładam sobie cenę do tych 40-50zł więc chyba lepszej nie kupię??
Za te pieniądze nic lepszego i nowego nie kupisz na pewno. Tak jak przedstawiasz sprawę to wystarczy ci ta rakieta na przetarcie z tenisem. Ja też zaczynałem od aluminiowego Dunlopa. Natomiast gdybyś złapał bakcyla to naprawdę trzeba zainwestować w coś deko lepszego. Za około 100 zł kupisz już wtedy naprawdę niezłą ramę.
Obrazek
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Dunlop Championship 27

Pavlo777 pisze:Tylko, że mam do tego dość specyficzne nastawienie itp.
Tzn. w moim mieście nie ma warunków do grania, jest tylko jeden ale baaaaardzo amatorski kort. Właściwie to tylko nawierzchnia, pomalowane linie i tyle.
I w raz z kolegą (też stąd) postanowiliśmy zagrać... Ale nie podszkolić się, walczyć itp. tylko w zasadzie na fali tego, że się w telewizji ogląda tenisa i chciałoby się chociaż zobaczyć jak to jest :)
Pomijając kwestię rakiety, szczerze doradzam: nie zaczynajcie z kolegą samotnie. Jeżeli mieszkasz w małej miejscowości i nie masz dostępu do trenera to znajdź jakiegoś doświadczonego tenisistę amatora. Niech wam pokaże chociaż podstawy techniki. Ja sam gram od niedawna i nigdy nie podejrzewałem, że to taka techniczna gra. W telewizji wygląda tak prosto :rolleyes:
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Pavlo777
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 lut 2010, 22:52

Re: Dunlop Championship 27

Na początku wielkie dzięki za odpowiedzi. Tak szybkie i wyczerpujące na prawdę wiele dają.
Miejscowość w której mieszkam, tenis ziemny to tylko w telewizji O_O I kiedyś nawet zdziwiłem się, że jest w ogóle kort. Choć właściwie to zamknięta (ogrodzona) część powierzchni, gdzie są wyznaczone linie do gry w tenisa. Złapać doświadczonego gracza itp. będzie raczej b. ciężko o ile w ogóle możliwe.
I to, że drogi sport to wiem, ale mi chodzi o bardzo powierzchniowe spróbowanie tego sportu. To tak jakby spróbować Baseballa grając w podwórkowego "palanta". :) Nie ma prawdziwego kija, nie ma prawdziwej piłki a jednak poniekąd próbuje się o co w tym chodzi i jak to funkcjonuje :)

Kwestia ceny też tu gra rolę, bo tak... Nie jestem gotów wyłożyć ponad 100zł na coś, co nie wiem czy będę robił. Ale jeżeli spodobałoby się to myślę, że i owszem :)

Dlatego na razie chcę coś w tej cenie do 4-5 dych kupić, by sprawdzić. Bo taką rakietę to potem jakoś można sprzedać za mniejszą cenę albo coś i dużo się nie straci.

I też właśnie chciałbym wiedzieć czy ta długość (27'') jest dobra.... i czy rozmiar (4 i 1/4) jest dobry... dla w miarę wysokiego gracza itp sprawy

Pzdr
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Dunlop Championship 27

Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578

Wróć do „Dunlop”