Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
szytynamiare
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 4 wrz 2008, 20:30

Dunlop 400G

Sporo tutaj przeczytałem o swojej rakiecie, kupiłem ją jakiś rok temu, nie wiedząc za dużo o tym czym różnią się rakiety, znajomy(właśnie on mi polecił wasze forum) powiedział, że może być dobra to kupiłem, teraz trochę poczytałem i chyba nie zrobiłem źle kupując właśnie tę rakietę, szczególnie, że nie zapłaciłem zbyt dużo.

Przeczytałem tutaj, że ma zły balans, ktoś pisał nawet o 10HL, jak mierzyłem to balans wychodził w okolicach 330mm, mierząc od rączki, czyli 2-3HL, chyba nie ma katastrofy.

No ale zmierzając do sedna czyli wrażeń z rakiety:

Nie miałem do czynienia z innymi rakietami poza jakimś modelem nieznanej firmy mającym ok. 10-15 lat i dunlopem MFil 400(pożyczona od wyżej wspomnianego kolegi na kilka spotkań), model dosyć podobny, ale moją rakietą grało mi się łatwiej, gram bardziej rotowaną piłką niż płaską, a to wydaje mi się łatwiejsze w moim 400G.
Na początku miałem problem z siłą, ale w ciągu tego roku znacznie poprawiłem swoją technikę i już gram głębokie piłki, no i bardzo chwalę sobie kontrolę.
Zaczynałem od beckhandu dwuręcznego, ale przeszedłem na jednoręczny(jakoś łatwiej mi) i wydaje mi się, że taka zmiana bardziej sprawdza się przy mojej rakiecie.

Jeśli ktoś miałby pytania co do rakiety to chętnie udzielę odpowiedzi.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 400G

Ten ktoś to chyba byłem ja, jak mi się podziałka calowa przestawiła z dziesiętną. Diabeł czuwa, więc użytkownikom nic nie grozi. 8)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 400G

Dane Dunlopa 400G:
http://web.archive.org/web/200501230340 ... D400G.html

Balans z maszyny RDC: 8,2 HL

Żeby było śmieszniej to jak się poszpera w necie znajdzie się wszystkie możliwe balanse dla tego kijka od równego po minimalnie na rączkę aż po powyższe 8,2 Head Light...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
szytynamiare
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 4 wrz 2008, 20:30

Re: Dunlop 400G

A to dobre, no ja mierzyłem swoją rakietę i wyszło i jak wyszło, od biedy mogę wysłać zdjęcie :P No chyba, że źle mierzę (kładę na kawałku drewna, tak, żeby w zarówno rączka jak i główka były w powietrzu, no i to miejsce jest gdzieś w granicach 33cm) sprawdziłem dzisiaj znowu tak na wszelki wypadek ,albo są różne wersje tej rakiety, ale w to wątpię.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 400G

33cm od rączki do środka? I tak btw pomiaru powinieneś dokonać bez overgripów, tłumików i z fabrycznymi strunami.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
szytynamiare
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 4 wrz 2008, 20:30

Re: Dunlop 400G

33 no jakby się uprzeć to 32,5, ale to tylko w ramach błędu statystycznego, fabrycznych strun nie mam już dawno, tłumik zdjąłem, nie wiem o co chodzi, możemy chyba porzucić już temat tego balansu, bo za dużo to nie da :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 400G

Ja nie odpuszczam...

Czas na diabelską matematykę... zakładamy że ten balans to te 32,5cm.
Rakieta ma 27,3 cali (wg. niektórych źródeł 27,25 ale opieram się danych z TW)... tak więc środek wypada na 13,65 cala czyli 34,67 cm, środek ciężkości jest na 32,5cm czyli w odległości 2,17cm... 1 punkt to 1/8 cala czyli 0,32cm... tak więc 2,17/0,32 daje nam w przybliżeniu 6,8 pkt. Head Light :D
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
szytynamiare
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 4 wrz 2008, 20:30

Re: Dunlop 400G

Te 32,5 to tak bardzo na upór, ale niech będzie, w każdym razie 6,8 to nie jest 8,2 bo to różnica kolejnego cm, a to już gruba przesada :P
Dzisiaj sobie wrzucę ciężarki do rączki (El Diablo: dzięki za dobry opis jak to zrobić) i zobaczymy co z tego wyjdzie, wtedy balans będzie bliski równemu, może minimalnie na główkę
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 400G

szytynamiare pisze:Te 32,5 to tak bardzo na upór, ale niech będzie, w każdym razie 6,8 to nie jest 8,2 bo to różnica kolejnego cm, a to już gruba przesada :P
Dzisiaj sobie wrzucę ciężarki do rączki (El Diablo: dzięki za dobry opis jak to zrobić) i zobaczymy co z tego wyjdzie, wtedy balans będzie bliski równemu, może minimalnie na główkę
Wypij kawę albo weź coś na przebudzenie! Jak wciskając ciężarki do rączki sprawisz że rakieta która już ma wyważenie na rączkę będzie miała równy lub na łeb?!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
szytynamiare
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 4 wrz 2008, 20:30

Re: Dunlop 400G

Racja mój błąd, tak to jest jak się nie myśli :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 400G

Rozkojarzyłeś się i tyle... bywa ale Ja miałem zwarcie żeby pojąć jak dokładając ciężarki do rączki zrobisz z 400-tki balans równy lub minimalnie HH... :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop 400G

Taką 400-setką pomyka Ojciec Daroosa a sam nasz Załogant Mu pewnie podkrada, "na testy" ... :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 400G

Chyba nie... Daroos bardzo dobrze trafił ze swoimi 300-tkami... nie dość że 300-tki to ogólnie lubiane modele to jeszcze M-File czyli najwyżej cenione ze wszystkich linii póki co... 400-tek nie lubię ze względu na sztywność, a wersja HM to wg. mnie typowa platforma bo taki balans przy takiej masie to pomyłka. Poza tym 400-tki są dla Daroosa krokiem w tył. Jego M-File dobrze się spisują, a kiedyś pisał że chciałby trochę więcej masy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Dunlop 400G

Z masą jest ok. Pisałem, że kiedyś może bym zaeksperymentował nieco, ale nie ciągnie mnie w tym kierunku. 400-kę Tatusiowi "ukradłem" na razie raz, solidna rakieta, ale naciąg w nim założony (jakiś syntetyk strasznie latający) nie pozwolił mi na zbyt długie przebijanie bo szybko mnie do siebie zniechęcił :) Przy najbliższej okazji poodbijam nią jeszcze chwil kilka, sprawdzę czy to aby nie były odczucia złego dnia. Ale i tak jest pewien, że naciąg Tatusiowi przytnę nieco, aby szybciej strzelił - widzę, że nie leży mu za grosz, a nie wymieni go dopóki nie strzeli, tak więc... muszę mu w tym pomóc :wink:

Wróć do „Dunlop”