Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
deathspike
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2008, 18:34

Dunlop Tempo 100

Witam.

Jestem początkującym graczem i zdecydowałem się na zakup rakiety Dunlop Tempo 100. Co sądzicie o tym wyborze? Czy jest to sprzęt dobry dla początkującego i pozwoli mi rozwijać swoje umiejętności?

http://www.forehand.pl/index.php?p248,d ... owosc-2007

Czy rakieta nie jest podrabiana? Dziwne wydaje się, żeby przcenili z 329zł na 239zł...
koleżka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 393
Rejestracja: 2 paź 2007, 21:52

Re: Dunlop Tempo 100

Ta...bardzo dziwne :lol:

Na forehand.pl to raczej nie Allegro, żeby Ci podróby wciskali.
Awatar użytkownika
jazon
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:55

Re: Dunlop Tempo 100

Deathspike widzę spiskowa teoria świata : ) Po 1 sklep renomowany, po 2 taka przecena to nic wielkiego, standardzik. Ja np. na tenispro dorwałem rakietę przecenioną z 729zł na 359zł i jest mi z nią dobrze 8)[/color]
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2008, 22:33 przez jazon, łącznie zmieniany 3 razy.
deathspike
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2008, 18:34

Re: Dunlop Tempo 100

jazon pisze:Deathspike widzę spiskowa teoria świata : ) Po 1 sklep renomowany, po 2 taka przecena to nic wielkiego, standardzik. Ja np. na tenispro dorwałem rakietę przecenioną z 729zł na 359zł i jest mi z nią dobrze 8)[/color]
Żadna spiskowa, po prostu zobaczyłem ten temat:
viewtopic.php?f=2&t=1830 :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Tempo 100

A czytałeś go w ogóle?!

Cytat z tegoż tematu:
PitS pisze:Wszystkie moim zdaniem to oryginały. Trzeci sklep ma taką renomę że nie zaryzykowałby jej utraty, drugi też nie ma złej prasy, a pierwszy to model w szacie graficznej ubiegłego roku. Ja tam specjalnej rozbieżności nie widzę.
Dunlopy to nie APD/PD czy [K]Six-One Toury żeby być podrabiane...

Rozwinę to trochę... Dunlop nie jest firmą obecnie na tyle dominującą aby mieć problemy z fałszywkami. Wyprodukowanie fałszywki też kosztuje więc musi to być model bardzo popularny, najlepiej numeru 1 ATP. Dlatego podrabiane są Six-One Toury. Następnie podrabiane są rakiety o sporym wzięciu czyli Pure Drive'y i APD. Mają one szerokie grono odbiorców więc na pewno ktoś kto chce oszczędzić trochę $$$ się skusi, szczególnie gdy ma zerowe pojęcie o sprzęcie. To jeśli chodzi o samo podrabianie Dunlopa. Teraz co do modelu...
Chłopie! Ekonomiczna seria podrabiana? No rozumiem wątpliwości co do M-Fili, Aerogeli czy jakichś kultowych starych modeli ale "przekładając to na Babolata" to tak jakbyś pytał czy Contest SI są podrabiane. W skrócie: NIE! Bo się to nie opłaca... mimo iż koszt wyprodukowania jest na tyle niski że i tak by zarobili to po prostu za mała rozpoznawalność modelu.

To tak na przyszłość dla innych bojaźliwych... niektórych modeli po prostu się nie kupuje przez strony aukcyjne tylko u oficjalnych dystrybutorów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
deathspike
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2008, 18:34

Re: Dunlop Tempo 100

Dziękuje bardzo za obszerne wyjaśnienia :) Jak już zaznaczałem nie znam się na tym w ogóle i nie wiem, które modele się opłaca podrabiać, a które nie. Nie wiem także które sklepy są renomowane i godne zaufania. Więc moje obawy wynikały ze zwykłego niedoinformowania.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Tempo 100

Sklepy ogólnie mogą być uważane za godne zaufania... bardziej należy uważać na prywatnych sprzedawców.

Zaufanym sklepem z dobrą ofertą jest np. Protenis... http://www.protenis.com.pl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Dunlop”