Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Dunlop 2015

Technologią przewodnią będzie... miedź. Nie wiem jak wprowadzenie tego metalu do konstrukcji ma pomagać redukować drgania etc. itd. itp. Szczegóły tutaj.


Z tego co widzę wszystko jest oparte o stare matryce... sukcesu nie wróżę ale co ja tam wiem. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Dunlop 2015

El Diablo pisze:Technologią przewodnią będzie... miedź.
Pojawią się gangi kradnące nam rakiety na złom... :/ .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2015

Artlight pisze:Pojawią się gangi kradnące nam rakiety na złom... :/ .
Pierwotnie temat zaczynał się słowami "Marzenie złomiarza..." rotfl :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop 2015

Czyli ramy z gatunku miedź czy nie mieć, oto jest pytanie ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2015

Nic tylko grać w czasie burzy... porażające doświadczenia gwarantowane. rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2015

Swoją drogą szata graficzna fatalna... :rolleyes: .
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2015

Na plus trzeba jednak zaliczyć możliwość zakupu identycznej pary rakiet w przypadku modeli 3.0, 5.0 oraz 6.0.
Taki manewr uskuteczniał kiedyś Wilson, choć to było w USA. Ciekawe czy w Polsce też będzie możliwość zakupu parki i co dokładnie rozumieją pod pojęciem identycznych, nie muszę przypominać ile nieścisłości wypłynęło przy okazji Zero/No Tolerance. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
DUNLOP POLSKA
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2012, 10:16
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2015

Kilka słów wyjaśnienia. Zaprezentowana przez El Diablo kolekcja nie jest propozycją na przyszły roku. Jest to kolekcja dostępna już w poprzednim sezonie w Niemczech wyłącznie w sklepach Intersport. Była to seria specjalna stworzona przez Dunlopa wraz z Frankiem Messererem - wieloletnim stringerem światowej czołówki m.in. Stefana Edberga, Thomas Mustera, Marata Safina i Rogera Federera. Kolekcja opiera się na unikalnych rozwiązaniach dotyczących samego procesu naciągania rakiet. Każda struna w rakietach jest naciągana z inną siłą. Cały projekt jest dość skomplikowany aby wyjaśniać go na forum. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu, prześlemy prezentację. Na marginesie rezultaty sprzedaży i popularności tej kolekcji na rynku niemieckim przeszły najśmielsze oczekiwania twórców - w efekcie jest ona rozwijana i będzie kontynuowana w 2015 roku. W Polsce niestety nasz rynek jest jeszcze zbyt mały żeby wprowadzić takie projekt na szeroką skale - wszyscy niech odpowiedzą sobie ile mamy prawdziwych specjalistycznych serwisów w Polsce, które świadczą usługi na poziomie europejskim. Poza tym na naszym rynku sprzedaje się zbyt mało rakiet kategorii premium, żeby rozwinąć taki projekt.

Kolekcja na 2015 będzie oparta na wprowadzeniu linii rakiet Force.

Obrazek

Więcej szczegółów już wkrótce - testy są już u nas fizycznie ;-P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2015

Dzięki za sprostowanie. :]
Ciekawe, że nie trafiły one na największy rynek jakim są Stany Zjednoczone. Co więcej mam paru znajomych w Niemczech i nawet się o tych modelach nie zająknęli. O_O

Poza tym ciekawe jest to że ten niemieckojęzyczny PDF ma opis "Natural Tennis 2015" oraz rakiety oznaczone są znaczkiem "Neu" (nowość). :::hmm:::

A prezentację chętnie zobaczę, w wolnej chwili poproszę o wysłanie na adres: ed@tenis.net.pl
Dzięki z góry.

Aktualizacja: Znalazłem zapis na stronie, że powyższe rakiety były dostępne wyłącznie w Intersporcie w okresie Luty-Sierpień 2014.

Dla zainteresowanych strona w języku niemieckim: http://www.naturaltennis.de/
6.0 testował już Tennis Magazin: http://www.naturaltennis.de/downloads/2 ... ericht.pdf
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
DUNLOP POLSKA
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2012, 10:16
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2015

Rynek amerykański to zupełnie inna bajka. Paradoksalnie są tam popularne zupełnie inne produkty niż w Europie. Przykładowo Babolat jest tam marką znacznie mniej popularną niż w Europie - marka nr jeden to Wilson i całkiem dobrze radzi sobie Prince. To po pierwsze, po drugie linia ta była pomysłem niemieckiego teamu Dunlopa i oni mieli pierwszeństwo. Po trzecie iDapt nie trafił na razie do Europy jako zbyt rewolucyjny pomysł, a nieźle sobie radzi w USA.

A wielkość rynków - polski rynek sprzętu tenisowego nie może się równać do rynku niemieckiego - przykład sama marka Dunlop realizuje w Niemczech znacznie większy obrót niż cały nasz rynek. O_O
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2015

Dunlop POLSKA pisze:Przykładowo Babolat jest tam marką znacznie mniej popularną niż w Europie - marka nr jeden to Wilson i całkiem dobrze radzi sobie Prince.
No nie wiem, zależy co rozumiemy pod pojęciem numeru 1, jeśli chodzi o sprzedaż rakiet tenisowych dominuje Babolat.

Najlepiej sprzedające się rakiety w okresie styczeń-czerwiec 2014:
1. Babolat Aero Pro Drive 2013
2. Babolat Pure Drive GT 2012
3. Babolat Pure Drive Lite 2012
4. Head Graphene Radical MP
5. Babolat Aero Pro Team 2013
Źródło: TIA

I tak od kilku lat przodują APD i PD. Oczywiście powyższe dane dot. tylko rynku USA.

Ale nie chcę wykolejać tematu. Polska jako rynek tenisowy nie jest atrakcyjny. To, niestety, wiadomo. :/

--------------

Przeglądam prezentację nowych Force'ów i widzę, że wracają do jednego z najlepszych, działających systemów jakie miał Dunlop - systemu tłumiącego drgania ISIS choć przerobionego maksymalnie, ciekawe co z tego wyjdzie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dunlop 2015

Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2015

To tylko zaktualizowana farba.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop 2015

El Diablo pisze:To tylko zaktualizowana farba.
Dobre i to a nie jakieś składaki. :)

Wróć do „Dunlop”