Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

Czy któryś z Forumowiczów miał możliwość gry rakietą Dunlop Bio 300 Tour Classic? Jak wypada w porównaniu z jej poprzedniczkami (4D oraz Biomimetic)? :)
Yonex :)
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

A w ogóle była taka rama? Chyba, że chodzi o F300 Tour Classic. Jeśli tak, to ja grałem. Bardzo sztywna i deskowata. Dopiero poznaję ramy Dunlopa – ale zdecydowanie gorsza niż M-Fil oraz AeroGel 300. Natomiast wygląda znakomicie.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

Yhr1976 pisze:Jeśli tak, to ja grałem. Bardzo sztywna i deskowata.
Bo layup skiepszczali z linii na linię. :?
Matryca o której mowa paręnaście lat temu określana była jako Dunlop Pro/Tour Mold - niewiele wiedzieliśmy wtedy o oznaczeniach Dunlopa, a jako że była to matryca dostępna tylko dla zawonidków (Haas, Berdych, Blake, Verdasco) to tak się ją określało.

Wg niektórych użycie matrycy na rynku detalicznym zaczęło się od Dunlopa 200G XL - wg mnie nie.

Wg mnie to szło tak..
M-Fil 200 Plus (wersja 27,5 cala; 16x19) -> M-Fil 200 Plus (wersja 27 cala; 16x19) -> Aerogel 4D 300 Tour (18x20) -> Biomimetic 300 Tour (18x20) -> Dunlop Biomimetic F300 Tour Classic (18x20)


Bodaj w okolicach 2015 roku tenisowy Dunlop składa się już z 3 podmiotów działających niezależnie od siebie.
I tak równolegle niejako do obecnego na rynku F300 Tour Classic wychodzi Dunlop Revolution NT Tour, później jego aktualizacja (pierwsze wydanie było czarno-żółte, drugie czarne).

Najbardziej cenionym z retaili był AG 4D 300 Tour - przy czym o istnieniu M-Fili 200 Plus wiedziało niewielu, a posiadało jeszcze mniej, bo partia była bardzo mała.
Wersja Classic (jak w zapytaniu) oceniana była chyba jako najsłabsza spośród wszystkich...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

Wydaje mi się, że w tym cały urok Dunlopa! Nie wiadomo już kto to w sumie robi a zamieszanie z ramami jest ogromne.

Ale czy ten Dunlop Pro/Tour Mold to główka 95” czy 98”?
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

Deklarowana wielkość główki to 97 cali kw., że tak powiem, zanim stało się to modne. ;)
Mam tutaj na myśli nieuczciwość/niedokładność producentów - pomiary powierzchni główek w AutoCADzie wykazywały w niektórych przypadkach znaczne rozbieżności w powierzchniach. Teorii było dużo przed tymi pomiarami m.in. podawanie wewnętrznej powierzchni tj. z wyłączeniem ramy, kwestie marketingowe itp. Dlaczego określenie "stało się to modne"? Dlatego, że Pacific wypuścił ramę Fischera o deklarowanej powierzchni główki 98 cali kw., jako ramę o powierzchni 97 cali kw. ... zrobił to w momencie wysypu 97-mek na rynku (m.in. nowych Pro Staffów). Oczywiście ktoś może powiedzieć, że to Fischer podawał 98 cali kw. bo wtedy to taka powierzchnia główki była "w standardzie".

Ale co powyższe ma do rzeczy?
Jeśli debiutem matrycy faktycznie był M-Fil 200 Plus to podana powierzchnia wynosząca 97 cali kw. była nietypowa więc nie było powodów aby taką podawać. Nawet jeśli oznaczenie "Plus" miało wskazywać na większą główkę to myślę, że w owym czasie zdecydowaliby się wtedy na 98 cali kw. Oczywiście to tylko spekulacja. :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

Dobrze, teraz rozumiem nieco więcej. Bardzo to zamieszanie Dunlopowskie ciekawe. :)

A jaki w takim razie był rozmiar ram HotMelt 300G, M-Fil 300, Aerogel 30098"?

Czyli Aerogel 4D 300 Tour (97") miał inną matrycę (mold) niż Aerogel 4D 300 tak?
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

Yhr1976 pisze:A jaki w takim razie był rozmiar ram HotMelt 300G, M-Fil 300, Aerogel 30098"?

Czyli Aerogel 4D 300 Tour (97") miał inną matrycę (mold) niż Aerogel 4D 300 tak?
Dokładnie.

300-tki miały łby 98 cala kw. i ramę 21mm.
300 Tour łby 97 cala kw. i ramę 20mm.

Było w Dunlopie trochę szaleństwa z tymi numeracjami bo na przykład swoiste wspominkowe edycje w postaci Maxply McEnroe czy Biomimetic Max 200G opierały się na matrycy standardowej 300-tki (łeb 98 cali kw.).

Tak na marginesie Dunlop nie miał tylko głupich pomysłów ale nie miał siły przebicia na rynku.
Nowe 300-tki zwane Biofibre'ami 3.0 i 3.1 miały profil ramy oparty o te same założenia co Babolat Pure Strike - płaska rama w widłach i obła w główce... wykonanie wyszło jednak gorzej, a i wizerunkowo Dunlop był już o lata świetlne za Babolatem. To taka wspominka. Dla mnie Dunlopa już nie ma. Jest Srixon, a pod jakim logiem to już mało istotne.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

Niezależnie od tego, jak tam przechodziła własność udziałów w marce Dunlop – tak czy siak pod tą marką są obecnie dostępne dwie ciekawe serie rakiet – NT oraz CX. I za to szacunek.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

El Diablo pisze: 300-tki miały łby 98 cala kw. i ramę 21mm.
300 Tour łby 97 cala kw. i ramę 20mm.
Rozumiem, że ten Dunlop Pro/Tour Mold to Dunlop PT924 - rakieta Haasa, Berdych, etc?
O ile dobrze zapamiętałem – to matryca bazująca na Dunlop Revelation 200G Mid Plus.

Edycji 300 Tour, z główkami 97" i ramą 20mm – nie było w serii Aerogel, Hotmelt oraz M-Fil. Tam były tylko 300 – 98", 21mm tak?
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

Yhr1976 pisze:Rozumiem, że ten Dunlop Pro/Tour Mold to Dunlop PT924 - rakieta Haasa, Berdych, etc?
Melzera, Verdasco itd.Jednak lepiej określać ją jako 300 Tour, a dlaczego o tym niżej...
Yhr1976 pisze:O ile dobrze zapamiętałem – to matryca bazująca na Dunlop Revelation 200G Mid Plus.
I tak, i nie...i tu objawia się problem z oznaczeniami u Dunlopa. Nie ma wątpliwości, że grupka wyżej wymienionych gra(ła) czym innym niż Mauresmo. Mimo to znaleźć można fotki rakiet z innych matryc o tym samym oznaczeniu - PT924... Czemu? Cholera wie... Wiemy tyle, że po 924 powinna być dalsza część kodu, a czasem w ogóle nie było oznaczeń pod ramą... fajnie, nie? ;)

Człowiek, który kiedyś pracował dla Dunlopa, a obecnie sprzedaje własne niszowe rakiety podał lata temu następujące informacje dot. rakiety Jamesa Blake'a: "YMTP03011XF Dunlop TENNIS PT-924 309+/-2 320+/-3 67.5+/-1 97 PT-924-08C 18*20 NA 279+/-3 PU 27 3D 4W Contracted 2003 300G Black/Orange 26.81 Grip : Hydramax Tour"

Matryca 300 Tour miała też oznaczenie "Option 11" ale również PT924-3, a zwykła 300-tka"Option 9".
Z kolei modele 2.0 będące Dunlopowską kopią Pro Staffów 6.1 miały oznaczenia "Option TK" z numeracjami 1 do bodaj 4 i jeszcze niektóre z dodatkowymi oznaczeniami literowymi np. TK1A.

Tak naprawdę najwięcej o współcześniejszych kodach Dunlopa dowiedzieliśmy się kiedy Dunlop był przejmowany i Tennis Warehouse sprzedawał ich zaległe prostocki:
Opcja 9 - matryca 300-tki, przeplot sklepowy kod na rączce AT19-3.
Opcja 11 - matryca 300 Tour, przeplot sklepowy.
Opcja TK1 - matryca 2.0, layup miękki, przeplot jak w sklepowym M2.0.
Opcja TK3 - matryca 2.0, layup sztywniejszy, przeplot jak w sklepowym M2.0.

Nie próbowałbym zrozumieć kodowania Dunlopa, za mało prostocków było dostępnych żeby to ogarnąć.
A trochę kodów nieprzypisanych określonym ramom jest: 1A, 2B, 2E, 1F etc.
Yhr1976 pisze:Edycji 300 Tour, z główkami 97" i ramą 20mm – nie było w serii Aerogel, Hotmelt oraz M-Fil. Tam były tylko 300 – 98", 21mm tak?
Tak, przy czym tak jak napisałem wyżej. Ta matryca była dwa razy wydana w serii M-Fil ale jako 200 Plus - raz jako przedłużka, a drugi raz w standardowej długości.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

Postanowiłem spróbować kilka ram w tym moldzie - AeroGel 4D 300 Tour kupiłem za ok. 120 zł – stan okay, ale trudno znaleźć takie.

Obrazek

Tak jak pisało kilka osób na Talk Tennis - rzeczywiście to kopia matrycy Heada Pro Tour (PT57A). Główka nieznacznie tylko większa, bo wydłużone główni Dunlopa nie oznaczają w sumie jakiejś mniejszej dużo kontroli i bardziej otwartych przeplotów.

Wiele osób chwaliło jednak także serię Biomimetic - za nieco większą sztywność (także stabilność i moc), ale nie pozbawioną czucia. Czekam więc na Biomimetic 300 Tour z Stringforum. Co ciekawe, dwie osoby twierdziły, że F300 Tour jest wręcz przemalowaną kopią tej ostatniej, więc pokusiłem się o dwie nowe. Trochę zaszalałem. Ale M200 (w necie chodzą czasem za 100 zł prawie nowe) jest dobrą ramą, więc jest szansa, że jednak przypasuje mi. Testowałem ja kiedyś, ale z kompletnie nie moim naciągiem, więc może jednak przypasuje.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

Też masz wrażenie, że przejście między czerwonym i czarnym na widełkach jest ostra krawędź? Pamiętam, że jak kiedyś miałem tę rakietę to mi się strasznie nie spodobało. :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

wyczesany pisze:Też masz wrażenie, że przejście między czerwonym i czarnym na widełkach jest ostra krawędź? Pamiętam, że jak kiedyś miałem tę rakietę to mi się strasznie nie spodobało. :P
Nie wiem czemu producentów boli położenie choćby jednej warstwy bezbarwnego lakieru na koniec... Rakiety za długo wyglądałyby dobrze? :tired:

Żeby nie było, dotyczy to również ekskluzywnych limitowanych modeli robionych poza Chinami np. Yonexa Regna.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

El Diablo pisze:[Nie wiem czemu producentów boli położenie choćby jednej warstwy bezbarwnego lakieru na koniec... Rakiety za długo wyglądałyby dobrze? :tired:
Nie boli a kosztuje ...
To nie jest tylko koszt lakieru przez ilość ram. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

Vivid pisze:
El Diablo pisze:[Nie wiem czemu producentów boli położenie choćby jednej warstwy bezbarwnego lakieru na koniec... Rakiety za długo wyglądałyby dobrze? :tired:
Nie boli a kosztuje ...
To nie jest tylko koszt lakieru przez ilość ram. ;)
To był sarkazm... :::jezor:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour Classic

A propos Yonexa Regna – właśnie dostępny na TWE w limitowanej edycji.

Natomiast co do linii Biomimetic to ją bardzo bardzo lubię. Bio 200 z 57RA naprawdę jest bardzo dobre, a Bio 300 Tour ma w sobie coś z PT57A (w wersji dunlopowskiej oczywiście, więc mniej mocy). Mam jeszcze Bio 200 Lite (ten sam mold, lżejsza i 16x19).
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.

Wróć do „Dunlop”