Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
gr8larry
Bywalec
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:37
Lokalizacja: Warszawa

Dunlop 2014

Dunlop BIOMIMETIC 400 TOUR
Wilson Blade 98 (16x19)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2014

S2.0 Lite - ciekawa opcjonalna platforma do modyfikacji. Przy wadze 295g jest jeszcze troszeczkę "miejsca" na ewentualne dostrojenie. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dunlop 2014

Super. Pewnie wcześniejsze modele stanieją. :)
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2014

kolt pisze:Super. Pewnie wcześniejsze modele stanieją. :)
Poza 400-tkami nie ma co tanieć.

Doszło parę modeli i wymieniono 400-tki. Tak więc ceny polecą tylko na tych ostatnich.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
gr8larry
Bywalec
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop 2014

F4.0 Tour zmieniono kolorystykę i materiał, no i w 400 Tour moc oceniano na 5,5, a kontrolę na 8,5.
F4.0 Tour moc - 6, a kontrola - 9. Trzeba będzie porównać na korcie.
Dunlop BIOMIMETIC 400 TOUR
Wilson Blade 98 (16x19)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2014

Te oceny własne producentów są zmieniane bez powodu.
Bodajże Prince w pewnym momencie tym samym modelom ale z inną farbą zmienił w swojej klasyfikacji poziom mocy o x00 jednostek.

Poza tym spójrz jak ślepo brną w klasyfikację F-M-S.
S2.0 Lite, który jest lekką 200-tką został sklasyfikowany jako rama dla osób z krótkim i wolnym zamachem. :rolleyes:

-------------------------

Dunlop S2.0 Lite na TW: Klik!

Nie jest dobrze. :(
Bo kusi! ;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
gr8larry
Bywalec
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop 2014

ED, zobaczymy jak wszystko będzie w sprzedaży. Jak zauważyłeś czasami specyfikacja na jednej stronie jest inna od drugiej strony. Zobacz sztywność Dunlop Biomimetic F2.0 Tour na stronie TW i na stronie Dunlop.
http://www.tennis-warehouse.com/Dunlop_ ... DBF2T.html
http://www.Dunlop.com/gb/catalog/2010/t ... ts/f2-tour
Ja myślę, czy nie kupić sobie jeszcze Dunlop Biomimetic 200, dopóki są albo Dunlop Biomimetic F2.0 Tour.
Dunlop BIOMIMETIC 400 TOUR
Wilson Blade 98 (16x19)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2014

gr8larry pisze:ED, zobaczymy jak wszystko będzie w sprzedaży. Jak zauważyłeś czasami specyfikacja na jednej stronie jest inna od drugiej strony. Zobacz sztywność Dunlop Biomimetic F2.0 Tour na stronie TW i na stronie Dunlop.
Na co mam czekać skoro pomiary TW są dla rzeczywistego produktu, który otrzymują?
Przypominam iż Tennis Warehouse mierzy ramy na swojej maszynie RDC i nie tylko.
Producent podaje sztywność zamierzoną.

Odnośnie sztywności napisałem już dłuższy wywód, który Ci polecam.

Przytoczyłeś 2 linki, do strony producenta i strony TW.
Spójrz na grubość ramy - kolejno 21,5mm oraz 22mm.
TW mierzy mikrometrem. Szkoda tylko że nie mierzą powierzchni główek z wykorzystaniem CAD'a, po kilku weryfikacjach czuję, że wyniki mogłyby być zabawne.

Jedyne co pozostaje to zagrać i przekonać się czy kompozycja poszczególnych cech tego modelu współgra z oczekiwaniami. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
kozioo
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 6 maja 2008, 19:18

Re: Dunlop 2014

Dzisiaj godzinę pograłem F3.0 Tour i F5.0 Tour - za krótko żeby pokusić się o recenzję, ale pozwolę sobie kilka słów napisać na świeżo po grze.
Pierwsze, co mnie zaskoczyło, to różnica w manewrowości między tymi rakietami - w rzeczywistości jest większa niż na papierze. 6 punktów różnicy swingweightu jest dużo bardziej zauważalne niż podejrzewałem.
Czucie niestety moim zdaniem zmieniło się na niekorzyść względem poprzednich generacji (300tki Aerogel 4D i Biomimetic), obydwie rakiety sprawiają "puste wrażenie" - szczególnie bardzo sztywny F5.0 tour, F3.0 tour jest bardziej solidny, ale również zdarza mu się wydać nieciekawy dźwięk przy nieczystym uderzeniu. Nie wiem na ile to dobre skojarzenie, ale czucie wydało mi się nieco podobne do Babolatów Pure Drive i Aero Pro Drive.
Na pewno obydwie nowe rakiety mają większe sweetspoty niż moje stare 300tki (za co im chwała, chociaż to chyba nie jest akurat trudne zadanie), dostęp do rotacji wydaje się łatwiejszy (szczególnie F5.0 ze względu na otwarty przeplot - żadne odkrycie).
Podsumowując - wydaje mi się że będę musiał przetestować jeszcze F4.0 Tour, który może połączyć najlepsze cechy obydwu ram - stabilność i czucie z 3.0 i rotacje (otwarty przeplot) z 5.0.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Dunlop 2014

Czy ktoś grał może modelem F2.0 Tour oraz M2.0? Czaję się aby potestować od jakieś czasu.

Ja swego czasu kupiłem M200 Classic. Świetne czucie, ale moc własna żadna, więc jeszcze z leczoną kontuzją stwierdziłem, że to nie dla mnie. Nawet ProStaff 95 wydawał się przy niej wyposażony w dużą moc własną. Nie miałem jakoś weny żeby dalej testować (chciałem naciągnąć na 21-22kg), więc odpuściłem.

Miałem także F3.0 i M3.0, ale obie bardzo mnie rozczarowały. Nie dość że w obu mi się trafiło, że coś latało w środku, to jeszcze M3.0 kompletnie niestabilne przy niecentrycznych zagraniach. W tym samym czasie jakoś kupiłem też Head Graphene Radical MP i Pro - i pomimo wysokiej sztywności, jakoś oba mi się wydawały zdecydowanie lepsze. Choć jako nieznośny esteta bardzo chciałem aby Dunlopy były lepsze, bo bardzo mi się podobają malowania.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Dunlop 2014

Witajcie,

chciałem zapytać czy model Dunlop Biomimetic 500 Elite to jakiś złom? Oglądam parametry i wygląda ciekawie więc skąd ta cena? Byłbym wdzięczny za odpowiedź żeby nie kupić jakiejś podróbki większych braci.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Dunlop 2014

ZiZi pisze:Witajcie,

chciałem zapytać czy model Dunlop Biomimetic 500 Elite to jakiś złom? Oglądam parametry i wygląda ciekawie więc skąd ta cena? Byłbym wdzięczny za odpowiedź żeby nie kupić jakiejś podróbki większych braci.
Seria budżetowa, ale chyba nie ma co specjalnie się bać, jeśli znalazłem prawdziwe informacje na temat budowy to jest wykonana z grafitu i włókna szklanego. Złomem bym tego nie nazwał.
Prezes fanklubu Staśka :D
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Dunlop 2014

Też oglądałem parametry i dziwi mnie jej cena która wynosi 120zl w sklepie. To przecież kompozyty kupuje się w tej cenie ale czy ta 500tka to już Aerogel i Biomimetic.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Dunlop 2014

120zł? Sprawdź czy nie jest to wersja "27" czy inne "26", które oznaczają juniorki w ofercie tego producenta. Dunlop jest pod tym względem wkurzający, bo ciężko odróżnić te rakiety od siebie.
Prezes fanklubu Staśka :D
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Dunlop 2014

Rakieta okazała się normalna oryginalna, wprawdzie dla mnie za lekka i idzie na handel ale warto, fajny sprzęt, nowoczesna rakieta.

Wróć do „Dunlop”