Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Steve pisze:
TadX pisze:Rakieta była w miarę równo. Jasna sprawa, ze to nie miarodajne, ale coś już widać. Zaznaczam, że była to rama BEZ naciągu...Obstawiam, że jak się dołoży naciąg to będzie lekkie HH. Tak mi się wydaje.
Zaiste ciekawe, na TW jest 5HL.
Może po prostu taki "egzemplarz" mi się trafił... Sam nie wiem. Bądź co bądź ja nie chcę kombinować z ołowiem, szczególnie przy bazówce skórzanej.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Jak to na palec? Mają tam jakiś stół? Kładziesz rakietę z główką poza stołem i sprawdzasz kiedy zacznie się przeważać. Mierzysz odległość od krawędzi stołu do końca rączki - masz balans.
Na palec to możesz porównać dwie te same rakiety czy są równe.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

pst pisze:Jak to na palec? Mają tam jakiś stół? Kładziesz rakietę z główką poza stołem i sprawdzasz kiedy zacznie się przeważać. Mierzysz odległość od krawędzi stołu do końca rączki - masz balans.
Na palec to możesz porównać dwie te same rakiety czy są równe.
Wiem :). Musiałem mierzyć na szybko. Dokładniejszych danych dlatego niestety nie mogłem złapać. Mimo wszystko mierząc ramy tą samą metodą można zobaczyć pewne odniesienie. Z ciekawości wziąłem też Wilsona Six.One 95 18x20 i tam balans poszedł zdecydowanie na rączkę. Jak powinno być.

Wypatrzyłem za to Tecnifibre T Fight 320 ATP, ale oczywiście też testerów nie mają :(.

EDIT: Sprawdziłem dziś raz jeszcze Dunlopa i balans poszedł normalnie. Może taki egzemplarz mi się trafił, mierzyłem z rączkami 4. i 2.

Wróć do „Dunlop”