Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Witam,

grał może ktoś z Was tą ramą? Mam parę pytań, pomożecie :)?

1. Jak wygląda gra z końca kortu? Czy jest odpowiednia moc, czy trzeba się męczyć?
2. Jak z kontrolą? Chodzi mi o to, by móc kontrolować moc z ramy...
3. Jak wygląda gra w korcie, szczególnie pod siatką? Czy człowiek się męczy?

Jeśli możecie, to podajcie proszę Wasze naciągi razem z siłą naciągnięcia.

Pozdrawiam,
TadX
Awatar użytkownika
Steve
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2012, 07:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Ja mam Max 200G, póki co leży w mieście rodzinnym i odpoczywa, 400 Tour jest łatwiejsza w obsłudze póki co.

Ad.1 Mocy nie ma zbyt wiele, trzeba machnąć, aczkolwiek nie jest źle, moim zdaniem jest na poziomie Radka MP. Ostatnio siedzi w niej SPPP 1.23 wciągnięty 25/24. Z linii końcowej zdarza się zagrać za krótko FH, natomiast 1HBH jest na odpowiednim poziomie, serwis dosyć mocny (lepiej mi się serwuje niż 400T), slajs bardzo przyjemny.

Ad.2 Z racji tego, iż mocny nie ma zbyt wiele, a rotacje przy kanciastym naciągu były całkiem spore, to z kontrolą i wyrzucaniem w aut nie miałem dużych problemów.

Ad.3 Wolej miód, jest stabilna i ciężka, nie odrzuca i nie kręci rakietą, więc gra się go dobrze (dużo lepiej niż 400T, dlatego ostatnio unikam podejść do siatki). Slajsy i skróty in plus, aczkolwiek te drugie wolę robić 400T.

Ogólnie rakieta bardzo przyjemna, oferuje dobre czucie, miła dla ręki. SW na poziomie 320 jest optymalny, po graniu 200G musiałem dociążyć 400T, aby mieć podobny SW. Nawet po 2h grania nie czuć bardzo zmęczenia i ciążenia rakiety (a siłaczem nie jestem), ale większy balans na rączkę mógłby być korzystny. Gra mi się nią dobrze, ale jest jeszcze trochę wymagająca, lepsze wyniki pomaga mi osiągnąć 400. Jak wrócę na wakacje do siebie, to z pewnością zacznę od gry właśnie Max'em.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Steve, dzięki śliczne za odpowiedź :)!

Zaskoczyłeś mnie brakiem mocy. Według TW Dunlop ma jej więcej, niż Head G. Speed... Hmm, ciekawe.

Tak kukam na tą ramę, ale niestety nigdzie nie ma testerów. W ciemno nie będę brał.
Awatar użytkownika
Steve
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2012, 07:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Nie grałem tym Speed'em, więc nie mam porównania. Nie jest tak, że kompletnie jest wypruta z mocy i jak nie uderzysz mocno, to nie poleci. Jeśli dobrze pamiętam, to grasz SPPP 23/22, więc już masz troszkę więcej mocy od naciągu. Jak poprawiłem technikę i ustawienie, to zdecydowanie miałem lepsze odejście. Musiałbym nią zagrać teraz, ostatnio zmieniłem ciut FH i powinno być pod tym względem lepiej. Warta przetestowania, zapraszam do Opola/Wrocławia ;-P !

Ja brałem w ciemno i początkowo byłem całkiem zadowolony, miałem okazję zagrać 400 i zobaczyłem, że szybciej poprawię grę, więc zmieniłem na ciut łatwiejszą. Może przy następnej okazji okaże się, że na tyle poprawiłem grę, aby móc w pełni docenić jej walory i trwale wejdzie na moją pozycję nr 1 ;).
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Steve pisze: grasz SPPP 23/22
24/22 ;).
Steve pisze:Warta przetestowania, zapraszam do Opola/Wrocławia ;-P !
Dzięki śliczne :). Tak się zastanawiam nad tą ramą. Brałem też pod uwagę M3.0, ale tam za mało jednak wagi jest, a jakbym dokładał skórkę to by SW wzrósł za bardzo z wagą.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Nowo wydany Max 200G oparty jest o matrycę Biomimetica 300.
Zresztą tak samo było z Maxply McEnroe (bardzo fajna rama nota bene).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

TadX pisze:Brałem też pod uwagę M3.0, ale tam za mało jednak wagi jest, a jakbym dokładał skórkę to by SW wzrósł za bardzo z wagą.
To może F3.0 Tour? Gdzieś pisałem kilka słów na jej temat. :rolleyes:
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Dziękuję wszystkim za odzew :).
dzalano pisze:To może F3.0 Tour? Gdzieś pisałem kilka słów na jej temat. :rolleyes:
Hihi, kojarzę ;). Niestety tu jest przeplot zamknięty, a ja już nie chcę takich ;). Celuję w 16x18/19. Gdyby nie to, to bym kuknął na ramę bliżej :).
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

TadX pisze:Dziękuję wszystkim za odzew :).
dzalano pisze:To może F3.0 Tour? Gdzieś pisałem kilka słów na jej temat. :rolleyes:
Hihi, kojarzę ;). Niestety tu jest przeplot zamknięty, a ja już nie chcę takich ;). Celuję w 16x18/19. Gdyby nie to, to bym kuknął na ramę bliżej :).
A kukałeś może na nowe Blade'y 98? :D
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Martinek pisze:A kukałeś może na nowe Blade'y 98? :D
Słyszałem wiele dobrego o tych ramach. :::gd::: Charakterologicznie podobne do tych Dunlopów. :wink:
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Martinek pisze:A kukałeś może na nowe Blade'y 98? :D
Kukałem :). Niezbyt te ramy, ale dzięki za zwrócenie uwagi :).
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

TadX ale podobno właśnie Bio F3.0 mają dość szeroko rozstawione struny więc może nie będzie taki zły. Ja też unikałem zawsze przeplotu 18x20, ale akurat ten Bio bardzo mnie zaciekawił. Muszę kiedyś w końcu do Protenisa podjechać i przyjrzeć się tej ramie konkretniej.
Obrazek Speed Graphene MP
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Basic pisze:TadX ale podobno właśnie Bio F3.0 mają dość szeroko rozstawione struny więc może nie będzie taki zły. Ja też unikałem zawsze przeplotu 18x20, ale akurat ten Bio bardzo mnie zaciekawił.
Mam w dłoniach F3.0 i Bio 200 PLUS. F ma główkę 98, a 200 ma główkę 100 i oba zamknięty przeplot. ALE, ponieważ F3.0 ma nowy kształt główki to ewidentnie widać, że odstępy między strunami są większe niż w tej z większą główką. Poza tym F ma bardzo dobry tzw. racquethead speed, więc na rotacji prawie nic się nie traci, a tylko zyskujesz na kontroli. :tired:
Takie są moje spostrzeżenia z gry róznymi rakietami, i w niektórych zamkniętych przeplotach byłem w stanie wygenerować lepszą rotację niż w otwartych :rolleyes:
Także, jak możesz to spróbuj ;-P
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Czy Wy musicie? Wcześniej miałem dylemat tylko z McEnroe, teraz doszły kolejne ramy ;). Kurczę, zaciekawiliście mnie. Dzięki :). Zawsze lepiej to przetestować :).
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

TadX pisze:Czy Wy musicie? Wcześniej miałem dylemat tylko z McEnroe, teraz doszły kolejne ramy ;). Kurczę, zaciekawiliście mnie. Dzięki :). Zawsze lepiej to przetestować :).
Tylko niestety nie ma w Wawie testerów Dunków nigdzie :/ .

F3.0 Tour z chęcią bym kiedyś przetestował...
Obrazek Speed Graphene MP
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Dystrybutor Dunków na Polske wysyła testery z Częstochowy. Możliwość jest. :::yay::: Swego czasu sam z nimi rozmawiałem. Wystarczy napisać na tego maila, który jest podany na górze stronki z prawej strony. Odpowiadają bardzo szybko, nawet czasem tego samego dnia. :/
http://www.racketsports.pl/
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Poszedłem dziś do Protenisa, żeby spytać się ewentualną rzecz, ale po wzięciu rakiety do ręki mi przeszło. Pierwsze, że nie mają już "trójek", więc tam nie kupię. Drugie, że balans był wyrównany. Po dołożeniu naciągu będzie HH. Nie dla mnie. Nie chce mi się już bawić ołowiem. Tu miałbym gorzej, bo bazówka jest skórzana. Bawić się, odwijać, zakładać, nawijać ponownie... nie ma sensu. Poza tym SW wtedy skoczy. Eh, niestety. Rama odchodzi ze spektrum zainteresowań.
Awatar użytkownika
Steve
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2012, 07:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Nie wiem jakim cudem balans równy, z tego co pamiętam, to kiedyś mierzyłem parametry z naciągiem, overem i tłumikiem, waga wyszła ~ 330g, balans ~32,8 cm, na bank nie jest to HH.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

Steve pisze:Nie wiem jakim cudem balans równy, z tego co pamiętam, to kiedyś mierzyłem parametry z naciągiem, overem i tłumikiem, waga wyszła ~ 330g, balans ~32,8 cm, na bank nie jest to HH.
No właśnie byłem zaskoczony. Wziąłem na metodę "na palca". Rakieta była w miarę równo. Jasna sprawa, ze to nie miarodajne, ale coś już widać. Zaznaczam, że była to rama BEZ naciągu...Obstawiam, że jak się dołoży naciąg to będzie lekkie HH. Tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
Steve
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2012, 07:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Dunlop Biomimetic Max 200G (John McEnroe)

TadX pisze:Rakieta była w miarę równo. Jasna sprawa, ze to nie miarodajne, ale coś już widać. Zaznaczam, że była to rama BEZ naciągu...Obstawiam, że jak się dołoży naciąg to będzie lekkie HH. Tak mi się wydaje.
Zaiste ciekawe, na TW jest 5HL.

Wróć do „Dunlop”