Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Dunlop Biomimetic 400 vs. Head Instinct YT IG MP

Ktoś miał może okazję grać tymi dwoma rakietami i mógłby się podzielić odczuciami?
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Steve
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2012, 07:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Dunlop Biomimetic 400 vs. Head Instinct YT IG MP

Jestem w posiadaniu 400 w wersji Tour, kilkukrotnie miałem okazję grać Instinctem i porównywać go do 400T, czy APD. Chciałem zmienić już 400T kilka razy, nawet na Instincta, ale za każdym razem wracając do Dunlopa doceniałem jego walory i nie chciałem się rozstawać.

Małe porównanie zalet:
400T- lepsze manewrowanie, kontrola, mniejszy SW, większy komfort, lepsze czucie, serwis stał się ulubionym uderzeniem, duży sweetspot, więcej wybacza, gra pod siatką, dropy.
Instinct- większa moc i spin, pięknie wkręcane FH, płaskie uderzenia, slice, gra pod siatką.

Jeśli zastanawiasz się nad tymi dwoma, weź pod uwagę 400T, różnicy w wadze nie czuć ze względu na balans, a masa może się przydać :D. Polecam Dunlopy do testów/zakupu, nie zawiedziesz się :). 400Tour pomaga mi w grze kombinacyjnej, Instinct i APD są dobre do krótkich, szybkich wymian i kończących uderzeń.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic 400 vs. Head Instinct YT IG MP

Gdybym miał wybrać Dunlopa to chyba jednak wziąłbym zwykłą 400. Do niej zawsze mogę dołożyć masy jeśli będzie mi jej brakowało. A jak wezmę Toura i okaże się za ciężki to raczej go nie odchudzę. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Steve
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2012, 07:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Dunlop Biomimetic 400 vs. Head Instinct YT IG MP

Prawda, ale ze względu na balans, trzymany normalnie w dłoni, wydaje się lżejszy od APD. ;) Pomimo wielkiej sympatii do rakiet Head'a, polecam Dunlopy ;).
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Dunlop Biomimetic 400 vs. Head Instinct YT IG MP

Steve pisze:Instinct i APD są dobre do krótkich, szybkich wymian i kończących uderzeń.
Tej rakiety bym tu nie mieszał (:] . Zresztą, widać po jej czołowym użytkowniku w tourze, jak ona jest przeznaczona do szybkich, krótkich wymian. rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Steve
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2012, 07:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Dunlop Biomimetic 400 vs. Head Instinct YT IG MP

hohvar pisze:
Steve pisze:Instinct i APD są dobre do krótkich, szybkich wymian i kończących uderzeń.
Tej rakiety bym tu nie mieszał (:] . Zresztą, widać po jej czołowym użytkowniku w tourze, jak ona jest przeznaczona do szybkich, krótkich wymian. rotfl
Miałem na myśli grę nas, amatorów, a nie jakiegoś strojnisia z touru. rotfl
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic 400 vs. Head Instinct YT IG MP

Problem z Dunlopem niestety może być taki, że nie wiem czy uda mi się zdobyć tester. :( W czwartek przetestuję Instinct'a i zobaczymy czy zauważę jakąś różnicę w porównaniu do Extreme'a. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Dunlop Biomimetic 400 vs. Head Instinct YT IG MP

htb pisze:W czwartek przetestuję Instinct'a i zobaczymy czy zauważę jakąś różnicę w porównaniu do Extreme'a. :)
Ja zauważyłem, teraz gram Instinctem :] . Też jestem ciekaw Twojego testu.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic 400 vs. Head Instinct YT IG MP

Steve pisze:
hohvar pisze:
Steve pisze:Instinct i APD są dobre do krótkich, szybkich wymian i kończących uderzeń.
Tej rakiety bym tu nie mieszał (:] . Zresztą, widać po jej czołowym użytkowniku w tourze, jak ona jest przeznaczona do szybkich, krótkich wymian. rotfl
Miałem na myśli grę nas, amatorów, a nie jakiegoś strojnisia z touru. rotfl
No tak, Gary - mistrz krótkich wymian rotfl :D .

Htb a w Protenisie nie mają testerów Dunka?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Dunlop Biomimetic 400 vs. Head Instinct YT IG MP

basic pisze:No tak, Gary - mistrz krótkich wymian rotfl :D .
basic :::gd:::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic 400 vs. Head Instinct YT IG MP

basic pisze:Htb a w Protenisie nie mają testerów Dunka?
No właśnie nie wiem, ale z drugiej strony też nie wiem, czy chcę aż takie radykalne zmiany robić. :) Po Head wiem czego się spodziewać :).
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Steve
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2012, 07:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Dunlop Biomimetic 400 vs. Head Instinct YT IG MP

htb pisze:
basic pisze:Htb a w Protenisie nie mają testerów Dunka?
No właśnie nie wiem, ale z drugiej strony też nie wiem, czy chcę aż takie radykalne zmiany robić. :) Po Head wiem czego się spodziewać :).
Kupując pierwszego Dunlopa kupowałem go w ciemno-opierałem się tylko na opiniach innych i recenzjach, nie miałam okazji nimi grać wcześniej. Do momentu tego zakupu miałem styczność tylko z rakietami Head'a czy Babolata. IMO Dunlop jest bardzo podobny do Head'a jeśli chodzi o czucie itp. i nie powinieneś odczuć diametralnych różnic.

Wróć do „Dunlop”