Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Dunlop Biomimetic 300

Obrazek

Po kilku grach zdecydowałem się opisać krótko tą packę.

Wygląd - idealna :). Czarny i czerwony to dla mnie świetne połączenie. Jeszcze nie zdążyłem jej zarysować (na szczęście), no ale trwałość lakieru wyjdzie w praniu.

Zza końcowej - jest ok. Myślę że pacuszka lubi bardziej płaskie granie, topspin w tej ramie to nie jest główny atut, choć balona pod końcową grałem, da się :). Rama oferuje nam dużo kontroli, moc okazuje tylko gdy przyłożymy się do zagrania :) .

Przy siatce - cudo :). Woleje to łatwość z tą ramą, ponadto packa okazuje dużo czucia.

Serwis - jest bardzo dobrze, nie mam kłopotów z zagraniem rotacyjnego drugiego podania, ani z płaską "jedynką"

Głównymi atutami tej ramy jest kontrola i czucie. Uważam że packa dla allroundera z NTRP 3.0 który chce się dalej rozwijać.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic 300

Faktycznie piękna rakieta. Miałem okazję się jej przyjrzeć na żywo i trochę pograć i jeśli chodzi o wygląd to ma u mnie 10/10 punktów. Ze świecą szukać ładniejszej.

Bardzo poważnie rozważałem jej zakup. Super się serwowało, ale jak na moje dramatyczne umiejętności techniczne była ciut za trudna. Ekspertem nie jestem, więc ciężko mi doprecyzować co dokładnie było nie tak, ale miałem wrażenie, że częściej nią trafiam nieczysto niż innymi rakietami o podobnej powierzchni główki. Ja bym jej dał NTRP 4.5 żeby się móc w pełni cieszyć z tego Dunlopa.

Za to kiedyś (jakieś osiem miesięcy temu) miałem okazję zobaczyć ją w rekach doświadczonego gracza. Zmasakrował mnie do 0 bez większych problemów właśnie tą rakietą :).
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Dunlop Biomimetic 300

Z tym NTRP 4.5 to trochę przesadziłeś. Myślę, że solidne 3.5 wystarczy, zwłaszcza że Dunlop zwiększył sztywność w porównaniu do wcześniejszych modeli, dzięki czemu rama stała się "łatwiejsza".
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic 300

Martinek pisze:... moc okazuje tylko gdy przyłożymy się do zagrania :) .
Posiadałem ten model. Rakieta piękna. Wadą jest brak mocy przy moim NTRP. Nie potrafiłem nią grać mocno i precyzyjnie. Dla mnie była zbyt wymagająca ;).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Biomimetic 300

Obiektyw pisze:
Martinek pisze:... moc okazuje tylko gdy przyłożymy się do zagrania :) .
Posiadałem ten model. Rakieta piękna. Wadą jest brak mocy przy moim NTRP. Nie potrafiłem nią grać mocno i precyzyjnie. Dla mnie była zbyt wymagająca ;).
No wiesz, NTRP 3.5 nie powala, a i tak moim zdaniem trochę naciągasz. :wink:
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
grzech
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 16 lip 2012, 17:22

Re: Dunlop Biomimetic 300

Jak długa jest ta rama? Na SportClubie jest napisane 685, a na TW 690. Prawie żadna różnica ale jestem ciekawy.




PitS
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Biomimetic 300

27 cali * 25,4 = 685,8mm
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
grzech
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 16 lip 2012, 17:22

Re: Dunlop Biomimetic 300

To znaczy, że na TW podają w zaokrągleniu?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Biomimetic 300

To znaczy, że ktoś się pomylił.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dunlop Biomimetic 300

Po około 20 grach pojawił się pierwszy odprysk na ramie, tj. odleciał kawałeczek lakieru. Na całe szczęście nie zmienił nic w odczuciach gry.
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: Dunlop Biomimetic 300

Również nabyłem tą ramę. Mam odczucia że jest bardziej stabilna od poprzednich modeli: 4D i M-Fil . Nie zdecydowałem się na dołożenie ołowiu jak we wcześniejszych wersjach. Wygląda faktycznie dobrze - chyba najładniejsza jaką miałem w swoich rękach.
Obrazek
davizji
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 8 sie 2013, 18:29

Re: Dunlop Biomimetic 300

Czymś się różni Dunlop Bioomimetic 300 od tego LITE ?

Kupiłem dziś tą rakietę :

http://pl.dunlopsport.com/Dunlop-biomim ... ket-743022
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Dunlop Biomimetic 300

Parametrami oczywiście. Wersja LITE jest łatwiejsza. ;) I ma ładniejsze malowanie rotfl.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
davizji
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 8 sie 2013, 18:29

Re: Dunlop Biomimetic 300

Czyli to nie jest rakieta dla juniorów? Bo teraz zamówiłem i już się przestraszyłem :D dla mnie (temat : viewtopic.php?f=148&t=13631&p=261802#p261802 ).
Jest dobrym zakupem?
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: Dunlop Biomimetic 300

Mam pytanie czy któryś z forumowiczów grał Biomimetic 300, a potem zmienił ją na model o podobnych parametrach? Szukam nowej rakiety i może już ktoś wcześniej miał podobny problem i będzie się chciał podzielić informacjami. :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic 300

masteix pisze:Mam pytanie czy któryś z forumowiczów grał Biomimetic 300, a potem zmienił ją na model o podobnych parametrach? Szukam nowej rakiety i może już ktoś wcześniej miał podobny problem i będzie się chciał podzielić informacjami. :)
Ja znam osobę co zrobiła migrację z B300 na Blade 98s. :) A teraz gra Ai98lite (ołów edition :)).
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: Dunlop Biomimetic 300

logigamer pisze:
masteix pisze:Mam pytanie czy któryś z forumowiczów grał Biomimetic 300, a potem zmienił ją na model o podobnych parametrach? Szukam nowej rakiety i może już ktoś wcześniej miał podobny problem i będzie się chciał podzielić informacjami. :)
Ja znam osobę co zrobiła migrację z B300 na Blade 98s. :) A teraz gra Ai98lite (ołów edition :)).
Ok, popatrzę na ich parametry w internecie i wybiorę się do sklepu, żeby sobie nimi trochę "pomachać". :D

Dzięki Logi! :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic 300

masteix pisze:
logigamer pisze:
masteix pisze:Mam pytanie czy któryś z forumowiczów grał Biomimetic 300, a potem zmienił ją na model o podobnych parametrach? Szukam nowej rakiety i może już ktoś wcześniej miał podobny problem i będzie się chciał podzielić informacjami. :)
Ja znam osobę co zrobiła migrację z B300 na Blade 98s. :) A teraz gra Ai98lite (ołów edition :)).
Ok, popatrzę na ich parametry w internecie i wybiorę się do sklepu, żeby sobie nimi trochę "pomachać". :D

Dzięki Logi! :)
Ja też grałem Bio300, pewnie parę godzin nawet. Rama fajna, miękka dość, dynamiczna ale z małym sweetspotem, bo wąska. Są fajniejsze! :D
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: Dunlop Biomimetic 300

logigamer pisze: Ja też grałem Bio300, pewnie parę godzin nawet. Rama fajna, miękka dość, dynamiczna ale z małym sweetspotem, bo wąska. Są fajniejsze! :D
Tak wgl jak poczytałem opinie na forum o tej rakiecie to się dowiedziałem, że ona nie na moje możliwości techniczne. rotfl
Będę szukał innej, bo brat jest zachwycony Bio300 i kazał sobie zostawić. :)

Wróć do „Dunlop”