Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop 2013

A mi się w F 3.0 Tour nie podoba zmiana grubości ramy...
Awatar użytkownika
MaciasPL
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 15 cze 2008, 14:30
Lokalizacja: Płock

Re: Dunlop 2013

Bio 3.0

Obrazek
Obrazek
BLX2 Six.One Team


Żeby mi się tak chciało... jak mi się nie chce.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop 2013

Ja tu widzę reklamę plastrów zabezpieczających, w tym przypadku kolana :wink:.
Obrazek Speed Graphene MP
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2013

Ja tu nie widzę reklamy czegokolwiek :). Dobrze, że nie widziałem tego zdjęcia 3 lata temu, bo bym przygody z tenisem w ogóle nie zaczął.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2013

Filmik o F 3.0 Tourze: Klik!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
MikeP
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 30 maja 2009, 22:19

Re: Dunlop 2013

Verdasco już z nowym modelem na US Open w meczu z Fedkiem. Powiem, że szpadel w TV prezentuje się nie najgorzej i mam wrażenie lekkiego podobieństwa w malowaniu do Speedów.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2013

Jako Redaktor działu "Sprzęt Zawodników" muszę podkreślić iż jest to tylko nowe malowanie.

Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Dunlop 2013

Fajny ten nowy Major. ;)
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2013

Jeszcze w kwestii Dunlopowskich 300-tek lub raczej teraz 3.0-ówek... jeśli komuś nie pasi farba zawsze może kupić Slazengera Aero V98.

ObrazekObrazek

Czarno-pomarańczowa to V98 Tour oparty na matrycy F3.0 Toura.
Biało-pomarańczowa to V98 Team oparta na matrycy M3.0.

Parametry (waga, balans etc.) nieco inne ale nic czego odrobina ołowiu nie naprawi. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Dunlop 2013

Malowanie V98 Tour - jak dla mnie palce lizać!
Masz gdzieś na podorędziu parametry? Leniwy dziś jestem. :wink:
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2013

Slazenger Aero V98 Tour
Długość: 27 cali/686 mm
Waga (bez naciągu): 305-310g*
Powierzchnia główki: 98 cali²
Balans (bez naciągu): 325mm
Rama: 22 mm
Sztywność (bez naciągu): 68
Przeplot: 18x20


* - Co źródło to inna wartość, znalazłem kolejno: 305g, 309g oraz 310g
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
MikeP
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 30 maja 2009, 22:19

Re: Dunlop 2013

Zgadzam się w kwestii szpadla Verdasco, że to tylko malowanie, aczkolwiek w TV robi wrażenie zdecydowanie z mniejszą ilością czerwieni co sprawia korzystniejsze wrażenie (estetyczne oczywiście). :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2013

Dodam, że szczegóły (tj. dane wg producenta) są już na Dunlop Buzz.
W tym nowe torby, szczególnie czerwona wygląda zachęcająco... zielona mi wizualnie nie podeszła ale w meczu Feda z Verdasco zwróciłem uwagę na tą inną wersję kolorystyczną.


Ale tak generalnie Panowie nie ma co się zrażać do grubszych ram etc.
Te 22mm w modelach 3.0 + poprawki w geometrii, tak kształtu łba jak i przekroju ramy mogą sprawić, że ramy naprawdę staną się przystępniejsze i będą oferować w ogólnym rozrachunku więcej na naszym amatorskim poziomie.

P.S.: Jeszcze odnośnie tych nieszczęsnych 22mm, przypomnę, że Wilsonowskie H22 całkiem powszechne na Tourze są. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Dunlop 2013

Malowanie tych Slazengerów rzeczywiście dobre. :::gd::: W sumie, to nawet nie wiedziałem, że ten producent robi nadal "poważne" ramy. Ostatni (i zarazem pierwszy ;) ) kontakt z tą marką miałem, jak widziałem w szatni w klubie karton ich juniorek. rotfl A tu proszę.
I tak nie pogram tymi ramami, nikt z moich znajomych nie kupi, za mało popularna firma. ;) A ja mam już swoje packi.

Torby? Dla mnie wyższa półka średnia, nic specjalnego. Czerwona jeszcze trzyma poziom, ale zielona - kicha trochę. Mogli dać ten zielony jaskrawy bardziej, czy coś, a to mi wygląda na grzyba na ścianie. rotfl
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop 2013

Mazzakollo pisze:Torby? Dla mnie wyższa półka średnia, nic specjalnego.
Jeżeli chodzi o wykonanie i jakość użytych materiałów to moja torba Dunlopa bije o głowę wszystkie torby jakie miałem (a miałem ich sporo praktycznie ze wszystkich stajni: Head, Wilson, Babolat) lub oglądałem, jedynie Tecnifibre ma podobnie dobrze wykonane torby ale brak komory termo je dyskwalifikuje.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Dunlop 2013

El Diablo pisze:Ale tak generalnie Panowie nie ma co się zrażać do grubszych ram etc.Te 22mm w modelach 3.0 + poprawki w geometrii, tak kształtu łba jak i przekroju ramy mogą sprawić, że ramy naprawdę staną się przystępniejsze i będą oferować w ogólnym rozrachunku więcej na naszym amatorskim poziomie.P.S.: Jeszcze odnośnie tych nieszczęsnych 22mm, przypomnę, że Wilsonowskie H22 całkiem powszechne na Tourze są.
Mi to mówisz? :) Sam od pewnego czasu macham 22mm ramą. I powiem, że wcale to nie taki grubas. Kontrola nadal zacna, a i mocy nie brakuje (choć to może bardziej zasługa tych prostokąto-portów ;) ).
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Dunlop 2013

ESP pisze:
Mazzakollo pisze:Torby? Dla mnie wyższa półka średnia, nic specjalnego.
Jeżeli chodzi o wykonanie i jakość użytych materiałów to moja torba Dunlopa bije o głowę wszystkie torby jakie miałem (a miałem ich sporo praktycznie ze wszystkich stajni: Head, Wilson, Babolat) lub oglądałem, jedynie Tecnifibre ma podobnie dobrze wykonane torby ale brak komory termo je dyskwalifikuje.
Masz rację, ESP, źle się wyraziłem, chodziło mi oczywiście tylko o wygląd - żadnej torby Dunlopa ani nie używałem, ani nawet nie widziałem (tylko jedną, ale to była jakaś stara x3).
Solidne wydawały mi się torby Babolata.
Mam za to jednego Heada, Tour Team SuperCombi czy jakoś tak, i w sumie nie jestem w 100% zadowolony. Torba w ogóle nie jest sztywna, jeśli nie jest cała zapełniona, to się wgniata, niewygodnie toto nosi się na plecach. Te "nakładki" na szelki, żeby wygodniej się nosiło, szybko się rozpruły, a w bocznych kieszeniach zrobiły się tak chamsko dziury, że jak włożę do górnej kieszonki coś drobnego (portfel, klucze czy komórkę), to po założeniu od razu spada do dolnej. Ile to ja razy prawie dostałem zawału, jak myślałem, że zgubiłem telefon czy kasę. rotfl To samo z drugiej strony, nie raz mi but wleciał do kieszeni z ciuchami. Raz się mi tak nawet skarpeta zgubiła, że wleciała "pod kieszeń", tak, że z wierzchu jej nie było widać. Fakt, że torba nie była jakoś strasznie droga, bo chyba 140-160 zł, ale nieco się zawiodłem. Babolat ma w swojej ofercie serię Team, z której kilku moich kolegów ma torby, i wszystko jest o wiele lepiej wykonane, na nic nie narzekają. A cena podobna...

Te droższe torby Heada są lepsze, ale w kwestii ekonomów to się panowie nie postarali. :tired:
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2012, 00:03 przez Mazzakollo, łącznie zmieniany 1 raz.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop 2013

Dlatego podoba mi się Dunlop, ceny ludzkie, a wykonanie (czy to rakiet czy toreb) lepsze niż topowych marek. Moje 200-tki nie mają jeszcze ani jednej ryski(!) podczas gdy Wilson PS6.1T po 3 miesiącach był cały w szpetnych odpryskach lakieru.
A torba nie dość że bardzo wygodna i pojemna to jeszcze ilością warstw termo chroniących rakiety mogła by obdzielić dwie torby Heada czy Wilsona.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Dunlop 2013

Też przy zakupie następnej torby rozważę Dunlopa, a już na pewno Babolata. Na kasie nie śpię, więc nie będę się ładował w dość drogie jak dla mnie modele Heada. Ot, solidny ekonom, to coś dla mnie. :D
Ale zanim to nadejdzie, to ho ho ho! Swojej torby przestanę używać dopiero, jak całkiem się rozpadnie i nie będzie nadawała się do użytku. Przecież to tylko nosidło na sprzęt, nie musi być jakieś wychuchane. Praktyczny ze mnie człowiek. rotfl
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2013

jurek pisze:Mi to mówisz? :) Sam od pewnego czasu macham 22mm ramą. I powiem, że wcale to nie taki grubas. Kontrola nadal zacna, a i mocy nie brakuje (choć to może bardziej zasługa tych prostokąto-portów ;) ).
Jeśli mówisz o Rebelu 98 to powiem Ci, że testowałem trochę tą ramę i dla mnie naprawdę świetnie wyważony model. Lekki HL (3 punkty), przy masie około 315-320g (z naciągiem) i całkiem pokaźnym swingweightem przełożyło się u mnie na przyjemne "wspomaganie" przy zamachu, dokładniej "dociąganiu" uderzenia oraz "przejścia" przez piłkę. Dostęp do rotacji pokaźny, mocy też nie brakuje.

Ale jednak dla mnie nie do przejścia są O-porty, może gdyby były tam zainstalowane przelotki "klasyczne"... ale tak to odejście piłki jest dla mnie zbyt żywiołowe i przytłumione. W dodatku nie mam tak szybkiego nadgarstka aby wkręcać piłkę w kort, a że przepycham piłkę zamiast w nią uderzać to ta rama niestety nie jestem w stanie korzystać z jej mocnych stron.

Dobra, koniec OT. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Dunlop”