Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2013

ZlosliwyGnom pisze:No nie wyszła w tym sezonie halowym wizyta w Częstochowie. Inaczej na pewno bym nie odpuścił testów.
Szpox. Przecież wiem. :wink:
Przynajmniej wesoło z kuzynami miałeś u siebie. :::%%%::: :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop 2013

El Diablo pisze:Osoby z którymi miałem testować tą ramę jak i inne Dunlopy olały mnie. ::!phi!::
Tak więc Ja się niestety nie wypowiem. :::silencium:::
Nieładnie ... :::bd::
Przypomnij może ED kto to taki? :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop 2013

Vivid pisze:
El Diablo pisze:Osoby z którymi miałem testować tą ramę jak i inne Dunlopy olały mnie. ::!phi!::
Tak więc Ja się niestety nie wypowiem. :::silencium:::
Nieładnie ... :::bd::
Przypomnij może ED kto to taki? :twisted:
Władza musi dbać o swoje stadko! :!exec!:

:wink:

Ja czekam na testy EDa i innych użytkowników starszych Dunlopów. Wczoraj pograłem Bio 300 Tour (sklepowym, nie XL) z jakimś multi ( O_O ) i czucie Dunlopa to jednak czucie Dunlopa. Mam nadzieję, że nie będzie kolosalnego przejścia i tylko ten pękaty łeb został poważnie zmieniony... :rolleyes:
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Dunlop 2013

Vivid pisze:
El Diablo pisze:Osoby z którymi miałem testować tą ramę jak i inne Dunlopy olały mnie. ::!phi!::
Tak więc Ja się niestety nie wypowiem. :::silencium:::
Nieładnie ... :::bd::
Przypomnij może ED kto to taki? :twisted:
Oj to o mnie chyba mowa. Problem jest tutaj taki, że mam pewne opory przed testowaniem nowego sprzętu. Przemyślałem sprawę i nie chcę na razie zmieniać rakiety. A w każdym razie nie w sposób drastyczny.

W zasadzie interesowałaby mnie jedynie coś podobnego do APD, ale o wiele wygodniejsze z podobną mocą. No i inny warunek byłby taki, że musiałbym rakietę od początku sensownie poczuć, znaczy się że spodziewany czas wgrywania się nie mógłby być za długi.

Z APD jestem już dogadany, na takim poziomie, na jaki pozwalają mi obecne umiejętności. Jakbym kupił coś nowego to znowu musiałbym sobie układać uderzenie.

Ostatnio poodbijałem Pacificiem X Fast Pro i w warunkach meczowych z pst się nie sprawdził. Do pukania każda jest dobra, ale do grania turniejowego na punkty, to za mało.

Wiem Piotruś, że się wstępnie umawialiśmy, ale chyba na razie spasuję. Przepraszam.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop 2013

Właśnie jest u mnie na testach X Fast Pro. Testuję ja i dwaj koledzy. Niedługo recka ;).
Zobaczymy jak się odczucia pokryją.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop 2013

Vivid pisze:Właśnie jest u mnie na testach X Fast Pro. Testuję ja i dwaj koledzy. Niedługo recka ;).
Zobaczymy jak się odczucia pokryją.
W moim słowniku 'niedługo' to dziś. rotfl Kwestia standaryzacji naszych słowników... :wink:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2013

RatRace pisze:Z APD jestem już dogadany, na takim poziomie, na jaki pozwalają mi obecne umiejętności. Jakbym kupił coś nowego to znowu musiałbym sobie układać uderzenie.
Ale przecież to super, że masz rakietę z którą się dogadujesz. :::gd:::
RatRace pisze:Wiem Piotruś, że się wstępnie umawialiśmy, ale chyba na razie spasuję. Przepraszam.
Przestań. :!ojoj!:

Gdyby mi naprawdę zależało na przetestowaniu tych pacek to przecież bym skombinował ludzi i bym pograł. :wink:

Szczerze to nie czuję po prostu potrzeby testowania czegokolwiek, przyjemnie dotychczas odbijało mi się Graphene Speedem MP, a teraz i tak jestem uziemiony i pewnie następny kontakt z rakietą będę miał w maju na TF'ie. :)
logigamer pisze:Ja czekam na testy EDa...
Loguś, jak wynika z powyższego... raczej się nie doczekasz. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dunlop 2013

Dunlop F 2.0 Tour dotarł do mnie :). Wygląda ładnie, jak dla mnie najlepsze kolorki w najnowszej linii rakiet tej marki. Naciągnięty fabrycznie jest Dunlop Silk 1,30 mm. Wedle dołączonej do ramy wkładki informacyjno reklamowej sztywność rakiety wynosi 63 RA.
Yonex :)
Awatar użytkownika
DUNLOP POLSKA
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2012, 10:16
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2013

Krótka aktualizacja na temat nowych "starych" rakiet. Rakiety już są dostępne w naszym magazynie. Wkrótce będą dostępne w wybranych sklepach.

Obrazek
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2013

El Diablo pisze:Jakoś przetestowanie Dunlopa M2.0 przestało mnie interesować... 70RA. :::fcplm:::
A ja bym ją przetestował z dziką rozkoszą.

Sądząc po samych parametrach do pełni szczęścia brakowałoby mi tylko łba o 2-3 cale mniejszego. Po sztywności, przeplocie i wielkości główki spodziewam się mocy, a po masie stabilności. Jeśli duży łeb nie ujmuje jej stabilności (choć do 85-ek i tak pewnie sporo brakuje), a czucie jest na dobrym poziomie, to wydaje się to być rakieta wręcz stworzona na dzisiejsze warunki gry.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop 2013

logigamer pisze:W moim słowniku 'niedługo' to dziś. rotfl Kwestia standaryzacji naszych słowników... :wink:
Jak dobrze, że na to trafiłem :twisted:, przy zdjęciach Ci to trzeba będzie przypominać rotfl.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop 2013

Vivid pisze:
logigamer pisze:W moim słowniku 'niedługo' to dziś. rotfl Kwestia standaryzacji naszych słowników... :wink:
Jak dobrze, że na to trafiłem :twisted:, przy zdjęciach Ci to trzeba będzie przypominać rotfl.
To tu mi zbiłeś dupę! rotfl rotfl :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dunlop 2013

logigamer pisze:
Vivid pisze:
logigamer pisze:W moim słowniku 'niedługo' to dziś. rotfl Kwestia standaryzacji naszych słowników... :wink:
Jak dobrze, że na to trafiłem :twisted:, przy zdjęciach Ci to trzeba będzie przypominać rotfl.
To tu mi zbiłeś dupę! rotfl rotfl :wink:
Ale zupełnie przez przypadek i niechcąco ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop 2013

Dostępność "nowych-starych" Dunlopów to dobre wieści dla tych, którym nie przypadły do gustu co tu dużo mówić, rewolucyjne zmiany, zresztą inny producent będzie miał równie daleko idącą rekonstrukcję swojej oferty ale Ci którym zmiany nie przypasują będą niestety musieli zapolować na resztki starszych kolekcji.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dunlop 2013

Czy wiadomo jaki będzie swingweight (przynajmniej katalogowy) tych rakiet ? :)
Yonex :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Katalogowy ma być taki jak teraz stare modele mają :-).

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta
Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: Dunlop 2013

Witam,
Tak się zastanawiam nad tegorocznymi Dunlopami, a zwłaszcza nad wersjami Classic i nie wiem czy może gdzieś przeoczyłem jakieś opinie czy uwagi ale według mojego rozeznania są pewne niuanse co do podstawowych parametrów i nie jestem pewny jak je odczytywać.

Generalnie gram Dunlopem - klasyczną 300-tką (aktualnie D.A. 4D 300) od wielu lat i gdzieś tam może w niedalekiej przyszłości może chciałbym kupić coś nowego , no ale właśnie pytanie: jak odbierać tę nową kolekcję.

Z opinii przytaczanych jak i informacji producenta M 3.0 jest następcą 300-tki, ale pytanie jak bardzo różni się, gdyż waga 298 i balans 32 cm (pomijając łeb) są dość znaczącymi różnicami, które jednak uwzględniając wszystkie parametry zdaję sobie sprawę mogą być zbliżone.
Ale w czym rzecz, dla mnie jednak po doświadczeniach gry różnymi rakietami poziom podstawowych dwu parametrów tj. wagi: 295 i balansu 32 cm jest nie do przeskoczenia Umiejętności i technika widocznie nie ta i de facto przetestowałem w tym obszarze wiele rakiet (właśnie podobne lub z ciut większą wagą do max. 300 g) i wróciłem po latach właśnie do klasycznej 300-tki , która mi pasuje. Stąd krótko mówiąc bałbym się ryzykować z wersją M 3.0, która ma wagę 298 g.

Z kolei jednak widzę, że wersja M 300 Classic nieznacznie się różni od poprzedników, gdyż balans ma ok. 32 cm a nie 33 cm. Jestem więc w małej kropce, gdyż obawiam się delikatnie że straci ona na mocy (?). Może będzie lepsza manewrowość, ale mnie przy balansie 33 cm pasowała idealnie.
Tak więc właśnie mnie te aspekty zastanawiają, a może źle to analizuję (przy okazji jeśli chodzi o serię 500 to także są pewne drobne różnice co do balansu w wersjach wcześniejszych oraz Classic).

A może ktoś już ma doświadczenia z gry modelami: M3.0 i M300 Classic (??), bo chyba nie natknąłem się na takie info.
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dunlop 2013

Kiedy na Europejskim rynku pojawią się rakiety Dunlop Biomimetic serii 4?? Ma ktoś jakieś informację na ten temat. W Tennis Warehause EU nie ma w ofercie.

http://www.tennis-warehouse.com/Dunlop_ ... -DBM4.html

http://www.tennis-warehouse.com/Dunlop_ ... DBS4L.html

http://www.tennis-warehouse.com/Dunlop_ ... DBF4T.html

Wyżej specyfikacja rakiet. Niżej krótki filmik.

http://www.youtube.com/watch?v=1Nka2oWaJdo

http://www.youtube.com/watch?v=GizJ0UvgNZI
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0

Wróć do „Dunlop”