Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
bombay1982
Bywalec
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:26
Lokalizacja: Dublin

Starsze generacje Babolata?

Parę pytań dotyczących starszych generacji Babolata:

1. Czy wiecie gdzie mogę znaleźć specyfikację rakiet Babolata ( głównie Pure Storm/+ i Pure Drive/+ ) dla pierwszej, drugiej i trzeciej generacji. Także szukam jakie lata dana generacja obejmuje.
Dotarłem do zdjęć rakiety Gonzaleza (zdjęcia poniżej). Dowiedziałem się, że gra drugą generacją. Część osób mówi że to Pure Control albo wersją plus, a część Pure Control Tour albo wersją Tour plus. Także jak dotrę do specyfikacji sam sobie wydedukuję.
Także Roddick i Moya grają starszymi generacjami (oczywiście przerobionymi) , więc bardzo ciekawią odczucia z gry starszych Pure Drive-ów. Chcę zainwestować w takie rakietki i porównać różnicę, do moich nowszych nabytków i czy wynalazki typu GT czy Cortex rzeczywiście tak pomagają.

2. Następne pytanie to czym się różni np. wersja Pure Control od wersji Pure Control Team w starszych generacjach. Na eBay'u dużo łatwiej znaleźć wersję Team.

3. Czy znacie inne źródła skąd mogę kupić starsze rakiety oprócz eBay-a i Allegro chodzi mi tylko o Pure Drive i Pure Control?

Z góry dzięki za odpowiedź.

DO ADMINA: to pytanie bardziej dotyczące specyfikacji rakiet, niż czym dany zawodnik gra dlatego zamieszczam tego posta w tym dziale.


Obrazek
Obrazek
Rakieta: Babolat Pure Storm GT
Naciąg: Luxilon Big Banger ALU Power 16L / 22kg
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Starsze generacje Babolata?

bombay1982 pisze:1. Czy wiecie gdzie mogę znaleźć specyfikację rakiet Babolata ( głównie Pure Storm/+ i Pure Drive/+ ) dla pierwszej, drugiej i trzeciej generacji. Także szukam jakie lata dana generacja obejmuje.
Zapomnij... Nie te czasy.

Stormy stare nie są. Bo skoro piszesz Pure Storm Plus to musisz mieć na myśli te nowsze Stormy bo stare Stormy nie były dostępne w wersji przedłużanej.

To co TW miało i pomierzyło można znaleźć tu:
http://finder.warehousesports.com/
bombay1982 pisze:Dotarłem do zdjęć rakiety Gonzaleza ( zdjęcia poniżej ). Dowiedziałem się, że gra drugą generacją. Część osób mówi że to Pure Control albo wersją plus, a część Pure Control Tour albo wersją Tour Plus. Także jak dotrę do specyfikacji sam sobie wydedukuję.
Gonzalez gra Pure Controlem 2 generacji o długości 27,5 cala. Niczym innym.
bombay1982 pisze:Także Roddick i Moya grają starszymi generacjami (oczywiście przerobionymi) , więc bardzo ciekawią odczucia z gry starszych Pure Drive-ów.
Moya nawet Pure Drive'm nie gra żeby było śmieszniej.
bombay1982 pisze:3. Czy znacie inne źródła skąd mogę kupić starsze rakiety oprócz eBay-a i Allegro chodzi mi tylko o Pure Drive i Pure Control?
Poza serwisami aukcyjnymi jest jeszcze ta stronka:
https://www.tennismenace.com/racquets.htm

I to by było na tyle. A tak na marginesie nie wydaje Ci się że gdyby starsze modele były po prostu dostępne to ludzie po prostu by nimi grali? :rolleyes:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bombay1982
Bywalec
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:26
Lokalizacja: Dublin

Re: Starsze generacje Babolata?

El Diablo pisze: Moya nawet Pure Drive'm nie gra żeby było śmieszniej.
Tu mnie zaskoczyłeś, możesz powiedzieć w takim razie czym gra?
Rakieta: Babolat Pure Storm GT
Naciąg: Luxilon Big Banger ALU Power 16L / 22kg
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Starsze generacje Babolata?

Dawno, dawno temu... w odległej galaktyce... wróć...
Na początku poza Pure Drive'm był również szpadel o nazwie Soft Drive... wtedy (~1996 rok) Soft Drive i Pure Drive były oparte na tej samej macierzy. Z tą różnicą że Soft Drive miał niższą sztywność i był lżejszy... Późniejsze Soft Drive'y to było zupełnie coś innego.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Starsze generacje Babolata?

Kiedyś może być ciężko o zdjęcia więc zamieszczam fotki moich Babolców pierwszej generacji...
SOFT DRIVE GEN.I.JPG
SOFT DRIVE GEN.I.JPG (183.03 KiB) Przejrzano 6556 razy
PURE DRIVE GEN.I.jpg
PURE DRIVE GEN.I.jpg (198.33 KiB) Przejrzano 6556 razy
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Starsze generacje Babolata?

Ale paskudy :P.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Starsze generacje Babolata?

Faktycznie, w porównaniu z dzisiejszymi malowaniami rakiet, te podane pokazane przez El Diablo wyglądają niezbyt imponująco (jak zresztą spora część innych starszych rakiet).
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Starsze generacje Babolata?

A ja miałem dziś przyjemność naciągnąć Pure Drive pierwszej generacji. Ku mojemu zaskoczeniu układ strun jest w nim nieco inny niż współcześnie.
Awatar użytkownika
thomsong
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 17 sty 2012, 22:25
Lokalizacja: Gdynia

Re: Starsze generacje Babolata?

Witam,
czy ktoś z Was orientuje się kiedy produkowana była 2 generacja Pure Driva?
Posiadam Pure Drive + z roku 2000 - z tego co wygooglowałem, była to druga generacja, ale to nie do końca sprawdzona informacja.

Swoją drogą, rakieta sprawuje się wyśmienicie, choć z drugiej strony brak mi porównania do innych Babolatów, nie mówiąc już o najnowszych generacjach Pure Driva.

Jednak nurtują mnie dwa pytania - czy przez te 10 lat, aż taki nastąpił skok technologiczny, by nagle model najnowszy dawał widoczny skok jakości gry graczowi? Czy to tylko subiektywne odczucie, które stara nam się narzucić przemysł, by co roku wypuszczać zliftowane modele, by ciągle zmieniać rakiety - nie ze względu na ich zużycie, zniszczenie, ale ze względu na "modę"?

PS. II generacja ma już o wiele ciekawsze malowanie niż I. ;)


Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Starsze generacje Babolata?

Jak już nie raz pisaliśmy, wielu zawodników używa do dziś konstrukcji z lat 90-tych. To że coś jest nowe nie znaczy że lepsze. Co nowa generacja to jakieś nowe "fantastyczne" technologie czy "wynalazki", a w praktyce na korcie wychodzi to różnie ...

Co do "liftingu" rakiet. Odpowiedz sobie sam - jak ktoś codziennie produkuje rakiety to nie po to by nimi pokoje tapetować ... Trzeba sprzedawać, a czy można cały czas sprzedawać to samo? Można, ale lepsze efekty uzyska się zmieniając coś co jakiś czas.
Rama podczas gry pracuje mechanicznie, odkształca się i wraca do stanu wyjściowego. W ten sposób zużywa się. Dlatego należy je wymieniać choć wizualnie niby jest OK.
Trzeba pamiętać, że rama zużywa się względnie liniowo także grając nią regularnie użytkownik tego nie odczuje. Warto np. wziąć po roku regularnego użytkowania swojej ramy zagrać identyczną ale nową, wtedy łatwo odczuć różnicę.
Dla dobrze i regularnie grających amatorów można zalecać zmianę ram co 3-4 lata.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Starsze generacje Babolata?

thomsong pisze:Witam,
czy ktoś z Was orientuje się kiedy produkowana była 2 generacja Pure Driva?
Posiadam Pure Drive + z roku 2000 - z tego co wygooglowałem, była to druga generacja, ale to nie do końca sprawdzona informacja.
Proszę...

Obrazek

To taka moja ściąga. ;)

Już na powyższym przeglądzie nie upchałem ale trzeba pamiętać iż od 2009 roku w Pure Drive'ach kevlar został zastąpiony wolframem.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
thomsong
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 17 sty 2012, 22:25
Lokalizacja: Gdynia

Re: Starsze generacje Babolata?

Thx El Diablo za to zdjęcie.
Teraz już wiem, że moja rakieta to jednak 3 generacja.

Dziś miałem okazję pograć Pure Drivem - model z 2009 r. o masie 265 g. Dodam, że moja rakieta ma 300g. Naciągi są identyczne, a jednak nowym PD potrafiłem bez większych problemów wkręcać drop-shoty. Nie wiem skąd tak znacząca różnica, ale sam byłem zaskoczony, że nawet silną piłkę za linii końcowej potrafiłem wkręcić niecały metr za siatką. Przy mojej zaś rakiecie, to już prawdziwa sztuka, tzn. bardzo mała skuteczność, niestety piłka albo trafia w siatkę, albo jest daleko za siatką.
Od razu chciałbym zaznaczyć, że miałem paroletnią przerwę w grze i jestem samoukiem. Backhand jednoręczny. Rotacja wsteczna-boczna.
Zakładając, że w obu rakietach jest ten sam naciąg, o tej samej sile naciągu, a rakieta różni się masą i ewentualnie technologią - to czy masa rakiety mogła by mieć aż taki wpływ? Aha, mój PD jest wersją przedłużoną.


PS.: Albo może jednak ViVid masz rację, może w ramie doszło do "zmęczenia materiału".


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Starsze generacje Babolata?

Każdy Pure Drive w założeniu producenta waży 300g bez naciągu.
Pure Drive Lite ma 275g bez naciągu.

P.S.: To jest temat stricte o tym jak zmieniały się ramy Babolata. Wszelkie pytania dotyczące wpływu masy, długości dźwigni nie mają tutaj racji bytu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Starsze generacje Babolata?

No to spamersko dodam, że trochę żałuję, że w tym roku kupiłem 2 PD Lite z dotychczasowej kolekcji, bo to nowe malowanie jest bardzo ładne...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Starsze generacje Babolata?

Obrazek 4000 USD w rakietach... z czego połowa w nówkach na dole zdjęcia. :D

Zresztą ta imponująca kolekcja była możliwa dzięki mojej pomocy, zorganizowałem Soft Drive'a 1. generacji do tej kolekcji.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Starsze generacje Babolata?

Ten wątek jest u mnie na indeksie! :dvl(:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Babolat”