Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Draconis91
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2009, 22:14

Babolat Contest Lite a XS102

Ad.1.
Witam. Mam problem, przy poszukiwaniu rakiety dla siebie trafiłem na model Babolata zwany Contest Lite. Fajnie leżała w dłoni więc wypróbowałem. Dość dynamiczna, miękka (bodajże 66) i fajnie czuć piłkę. Po powrocie do domu (nie kupiłem owego cuda) okazało się że na necie o rakiecie ani słychu, spotkałem się z opinią że to stary model i został zastąpiony przez XS102 (z którym się jednak nie zetknąłem). Czy ktoś mógłby się do tego odnieść?

Ad.2.
No właśnie, rakiety dalej nie mam. Kilka dni temu rozwaliłem swego Prince'a na turnieju i szukam czegoś. Gram... no, z 4 lata, jak na razie nie określił bym siebie jako rozwijający się mistrz, raczej dopiero kształtuję swój styl i technikę. Z powodu wydatków granicą jest dla mnie na razie 400 złociszy. Ze względu na problemy z łokciem (ale nie "łokciem tenisisty" a problemów z samym stawem) szukam czegoś lekkiego, do 300g, raczej miękkiego, ważny jest dla mnie komfort i kontrola. Główka 98 - 102. Przeszukałem trochę forum, poradniki, spytałem trenera ale za dużo tego i proszę o pomoc.
Obrazek Wilson [K] Tour
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Babolat Contest Lite a XS102

Jak dbasz o łokieć to zapomnij o tym patyku, kuku sobie nim zrobisz.

No i za 400zł to jest jakieś 250zł przepłacona :twisted:

Za tą cenę znajdziesz całą masę przyzwoitych ekonomicznych szpadli o rozsądnej sztywności.

Przejrzyj dział "Co wybrać?" jest tam całe mnóstwo podobnych zapytań o rakietę.
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Contest Lite a XS102

Za 400zł można już znaleźć packę z najwyższej półki... tyle że nie z najnowszych linii... ale to nie ma znaczenia.

Tyle że to nie temat o doborze sprzętu ;)
viewtopic.php?f=7&t=616
viewforum.php?f=7
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Babolat Contest Lite a XS102

Modele z serii Contest zostały wycofane przez Babolata w zeszłym roku. Zostąpiły je ramy z serii XS modele 102, 105 i 109. Resztki serii Contest Babolat wyprzedaję w swoim sklepie po 299 zł. Co ciekawe, w tej samej cenie oferują rakiety Pure Drive (bez Cortexu) i Pure Control będące przykładem rakiet z wyższej półki w tej samej cenie.

Wróć do „Babolat”