Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Babolat 2009

Jak napisał wyżej Wyczesany, grube ramy, sztywność i ogólnie specyfika tych rakiet jest nie do przejścia. APD grałem i tragedia, jak dla mnie totalnie nieudana rakieta a wersja Strike to najgorsza rakieta jaką kiedykolwiek grałem. Pure Drive też odpada... Grałem Drive-Z-Lite to przyjemnie się grało, ale tylko żeby poodbijać, to nie dla mnie rakieta. Taką to ja będę mógł za 50 lat grać :). Pure Stormy to jednak już poważna półka (wszystkie wersje).
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat 2009

Nie zgodzę się z Tobą...
I3 pisze:Jak napisał wyżej Wyczesany, grube ramy, sztywność i ogólnie specyfika tych rakiet jest nie do przejścia.
Ale że niby co? Babolat wybił się kijkami dla topspinowych baselinerów i dobrze na tym wyszedł... to są rakiety pod konkretny gatunek gracza i tam spisują się świetnie... nie grasz ciężkim topspinem z końcowej tylko latasz pod siatkę (zakładam to po zadaniu przez Ciebie setki pytań tu tudzież na TT, które można sprowadzić do "A jak się tym gra wolej?")... skoro tak to po jaką cholerę zabierałeś się za ten szpadel?
I3 pisze:APD grałem i tragedia, jak dla mnie totalnie nieudana rakieta...
Ekhem... jak wyżej. APD to jak gdzieś napisał Ppeter rakieta stricte zadaniowa... i w takiej grze się sprawdza oraz znajduje szerokie grono odbiorców... BA! Przecież mieliśmy cały wysyp klonów tego szpadla od AG 500 poprzez Extreme'a po [K]obry.

Tak jak nienawidzę Babolców tak nie mogę pozwolić aby besztać rakiety, które są dobre w swoim żywiole... tak poza nimi są jak ryby poza stawem ale jaki debil wyciąga karpia i rzuca go na piach krzycząc: UCIEKAJ! Jesteś wolna rybko!!!

Teraz mała dygresja... piszesz jaką nieudaną ramą jest MG Radical MP... miękka i wąska rama, która swoje wymaga... może szpadel jednak zbyt wymagający i warto poszukać czegoś sztywniejszego i może nieco grubszego (niekoniecznie w skali APD) jak, bo Ja wiem... może ten nieszczęsny MG Instinct o którym cały czas trujesz... chociaż Ja bym widział co innego o czym niżej...
I3 pisze:Pure Stormy to jednak już poważna półka (wszystkie wersje).
Czy Ja wiem czy taka poważna? Na pewno Toury samą masą kwalifikują się dla poważniejszych graczy ale Pure Storm? Taki łatwiejszy Radical... nie ma tyle czucia czy precyzji ale też przyjemny szpadel i naprawdę nakłaniam Cię do przetestowania go zanim chwycisz za Instincta.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Babolat 2009

El Diablo pisze:Ale że niby co? Babolat wybił się kijkami dla topspinowych baselinerów i dobrze na tym wyszedł... to są rakiety pod konkretny gatunek gracza i tam spisują się świetnie...
Diablo, ja tylko napisałem, że mam podobne odczucia co Wyczesany. I za żaden się nie zabierałem już choćby ze względów ideologicznych :). Miałem okazję tym pograć tylko.
El Diablo pisze:Ekhem... jak wyżej. APD to jak gdzieś napisał Ppeter rakieta stricte zadaniowa... i w takiej grze się sprawdza oraz znajduje szerokie grono odbiorców... BA! Przecież mieliśmy cały wysyp klonów tego szpadla od AG 500 poprzez Extreme'a po [K]obry.

Tak jak nienawidzę Babolców tak nie mogę pozwolić aby besztać rakiety, które są dobre w swoim żywiole... tak poza nimi są jak ryby poza stawem ale jaki debil wyciąga karpia i rzuca go na piach krzycząc: UCIEKAJ! Jesteś wolna rybko!!!
Ja nie wątpię, do czego służy APD... I jak Radical MG mógłby być dla mnie za trudny, gdzie wywijałem bez najmniejszego problemu chociażby LM, który jest ponoć trudniejszy? Nie będę się tu chwalił umiejętnościami, stażem, bo wiem jak to wygląda ani kontynuował tego wątku, bo jeszcze jakieś kwasy wyjdą. Co więcej gdy nie mogę odczuć znacznej różnicy przy sweetspocie na tej główce? Może po prostu nie lubię tak miękkich ram?
El Diablo pisze:Czy Ja wiem czy taka poważna? Na pewno Toury samą masą kwalifikują się dla poważniejszych graczy ale Pure Storm? Taki łatwiejszy Radical... nie ma tyle czucia czy precyzji ale też przyjemny szpadel i naprawdę nakłaniam Cię do przetestowania go zanim chwycisz za Instincta.
Chodziło mi o to, że w Pure Stormach widziałbym jedynie coś dla siebie i, że to ogólnie rakiety przyjemne w odbiorze, już nie tak zadaniowe. A napalony to ja byłem na każdą rakietę którą miałem okazję wymienić, co Ty mogłeś przeczytać :wink:. Aha i dla jasności wybór już zapadł i możesz/możecie się najwyżej pobawić w zgadywankę.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat 2009

I3 pisze:Chodziło mi o to, że w Pure Stormach widziałbym jedynie coś dla siebie i, że to ogólnie rakiety przyjemne w odbiorze, już nie tak zadaniowe. A napalony to ja byłem na każdą rakietę którą miałem okazję wymienić, co Ty mogłeś przeczytać :wink:. Aha i dla jasności wybór już zapadł i możesz/możecie się najwyżej pobawić w zgadywankę.
No to procedurę znasz: Nasz Sprzęt -> Testy -> Recenzje :mrgreen:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Babolat 2009

O nie! Potrzymam Was w niewiedzy wystarczająco długo :). Tym bardziej, że mam kontuzję :wink:. Chociaż na ściance odbijałem już trochę :P.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat 2009

Na TW Europe zawitały nowe Babolce...
____________________________________________________________

Gaworzyliśmy ostatnio z Vividem (w okolicach Fed Cup) o nowym (?) szpadlu Radwańskiej... poza drobnymi różnicami no po prostu Babolat Pure Drive...

Jak się okazuje jest to Babolat Pure Drive Lite, który ma zastąpić Drive-Z Toura...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Babolat 2009

Wiadomo coś kiedy i gdzie nowe rakiety będą dostępne w Polsce?
#NKrising
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Babolat 2009

Nowe wersje Pure Drive i PD Roddick pod koniec maja. W lipcu zaś pojawi się szpadelek promowany przez Radwańską, czyli Pure Drive Lite.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat 2009

Jako ciekawostka historyczna... oto foty PD pierwszej generacji:
Babolat PD 1st Gen [1].jpg
Babolat PD 1st Gen [1].jpg (137.27 KiB) Przejrzano 4937 razy
Babolat PD 1st Gen [2].jpg
Babolat PD 1st Gen [2].jpg (15.66 KiB) Przejrzano 4936 razy
Babolat PD 1st Gen [3].jpg
Babolat PD 1st Gen [3].jpg (16 KiB) Przejrzano 4944 razy
P.S.: Warte odnotowania są dodatkowe osłony boczne poniżej osłony główki... to są stare grommety stosowane w wersjach z 94 i 97 roku... jeden ze szczegółów wskazujących że Moya nie gra niczym nowszym.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Babolat 2009

No i jest nowy PD u oficjalnego dystrybutora:
http://tenis.shop.pl/inkontrahent.php5? ... Zawodnicze

Cena skoczyła do góry o 49 zł, za to cena na poprzednią wersję spadła.
Najciekawsze - na stronce pojawił się stary PD bez cortexa za 300 zł:
http://tenis.shop.pl/inkontrahent.php5? ... 0Specjalne
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Babolat 2009

Może mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić, na czym polega i z czego wynika ta różnica 100 zł między PD w Sportclubie a w Tenis.Shopie?
#NKrising
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Babolat 2009

Z tego, że tenis shop to sklep importera Babolata na Polskę i jego właścicielem jest Ireneusz Maciocha...
Awatar użytkownika
mrk-drx
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2008, 23:25
Lokalizacja: Świnoujście/Poznań

Re: Babolat 2009

Dj Buhh pisze:Z tego, że tenis shop to sklep importera Babolata na Polskę i jego właścicielem jest Ireneusz Maciocha...
Lepiej chyba się nie dało wytłumaczyć.
Obrazek LM Radical MP
NRTP: kiedyś 3.0
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Babolat 2009

Gratuluję zdolności wyciągania logicznych wniosków...

Panowie!
Jeśli tenis.shop.pl jest oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem Babolata w Polsce to ustala on sugerowane ceny detaliczne na produkty. Ustala je w tym celu, aby inni sprzedawcy Babolata mogli pochwalić się tym, że u nich są ciągle obniżki cen. Sytuacja, w której tenis.shop.pl nie trzymałby na swojej stronie ustalonych przez siebie cen byłaby bardzo dziwna. Tenis.shop.pl to przede wszystkim hurtownia - Babolaty sprzedawane w Polsce np. przez Sport Club, Protenis itp. pochodzą z tenis.shop.pl.
Inna sprawa, że tenis.shop.pl oferuje rabaty. Zadzwońcie do nich albo napiszcie maila. Jak ktoś jest zainteresowany zakupami Babolatów to naprawdę warto.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Babolat 2009

No i? To jest rynek, tu warunki ustala cena a ich ceny są lekko-pół-smieszne ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat 2009

Vivid pisze:No i? To jest rynek, tu warunki ustala cena a ich ceny są lekko-pół-śmieszne...
Ano obecne ceny na pewno nie są zachęcające... Yonexy obecnie też są sakramencko drogie ale rakiety tego producenta są robione w Japonii, tutaj koszty są zupełnie inne, a nie owijając w bawełnę Babolat to chińszczyzna opierająca narzut na popularności Nadala i Roddicka... no i niektórzy skarżyli się na gorszą dostępność przelotek... nie wiem czy w sensie samej ich dostępności czy tylko "chęci" sprzedaży ich w detalu tj. bez innych zakupów :P

Ale to jest biznes... jeśli spadną obroty to sklep będzie miał problem, jeśli z kolei znajdą się, hmmm jakby to ująć, mili klienci, którzy mimo wszystko będą skłonni tyle płacić to sprawa odbiorców tej marki :D
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Babolat 2009

Polska to kraj z dużą ilością jeleni, może im się udać :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Babolat 2009

Vivid pisze:Polska to kraj z dużą ilością jeleni, może im się udać :)
Taak, na pewno się ktoś znajdzie... Ceny to kosmos, trzeba nieźle oszczędzać ;) No, ale tenis to drogi sport od zawsze, więc przyjąć to trzeba z dobrodziejstwem inwentarza. Dwa miesiące temu bodajże czytałem w "Tenisie" w słowie od redaktora naczelnego, że tenis już dawno nie jest sportem dla wybranych... Jasne. Pff.... Niech gościu popatrzy na ceny (chociażby rakiet), nie wszystkich stać (niestety).
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Babolat 2009

Już dawno przestałem szukać logiki w działaniach dystrybutorów, czy też sklepów tenisowych. Po cenach w Protenisie widać, że są na Voelkla obrażeni, bo ceny są wyższe niż te w sklepie internetowym Voelkla, a przypuszczam, że spokojnie mogliby sprzedawać w niższych (skoro mnie się udaje). Określone sklepy nastawione są na określone marki (gdzie dostają największy rabat), reszta to "wypełniacze".
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Babolat 2009

Każdy kto siedzi w tym sporcie dość długo omija wszelkie sklepy. Zwyczajnie korzysta się z własnych dojść czy kogoś znajomego płacąc za sprzęt bez większej kombinacji 50% ceny sklepowej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Babolat”