Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Babolat Pure Aero VS?

Dzień Dobry,
nie chciałem zakładać osobnego wątku a chciałbym zapytać, czy ktoś z Was grał może Pure Aero VS ? Odpowiada mi specyfikacja "papierowa", ale mam kłopot z uzyskaniem sprzętu do testów. Obecnie gram od wielu lat rakietami Völkl Organix 10 325g, głównie ze względu na to, że to była jedyna rama, którą mogę grać dłużej niż 30-40 minut (łokieć).

Zależy mi na czymś zbliżonym pod względem kontroli. W O10 brakuje trochę spinu, jest bardzo wrażliwa na siłę naciągu oraz wymaga praktycznie idealnie centrycznego uderzenia, z czym w moim wieku już coraz trudniej.

Dzięki i pozdrawiam,

Piotr
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Aero VS?

Zawsze dobrze założyć nowy temat jeśli pasującego nie ma... a jeśli jest to Admin/Mod scali. ;)
Niestety nie wniosę niczego do tematu, jestem wrakiem, a lista urazów dłuższa niż części jeszcze działających rotfl, niemniej chyba warto doprecyzować o którą generację PA VS chodzi - najnowsza to nowy twór, starsze to bodaj stare Aerostormy,
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Babolat Pure Aero VS?

A jakim naciągiem grasz obecnie?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Dzięki :)
chodzi o nowy wynalazek - ten 16/20.
Ja też jestem po operacjach, więc specjalnie nie inwestuje w sprzęt - dłuższe urazy zdarzają się regularnie. Chciałbym jednak spróbować czegoś trochę lżejszego, chciaż zdaję sobie sprawę, że przy Babolacie będzie znacznie sztywniej. Myślę, że zmiany w VS by mi pasowały, ale co z tego, jak może się okazać, że po 30 min nie będę w stanie ich utrzymać.
Pod tym względem Völkl O10 jest super. Myslalem tez o C10, ale chciałbym spróbować pograć współczesnymi konstrukcjami.

Nie wiem jakim... Testowałem różne, najlepiej sprawdza się ten, którym gram obecnie. Czarny drut. Generalnie zdaje się w tym zakresie na zaprzyjaźniony serwis, mówię, czego mi brakuje i próbują pomóc.

pozdrawiam,

Piotr
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Babolat Pure Aero VS?

Czarny drut... Radzę zrobić rozpoznanie a najlepiej zostać specjalistą, znawcą w temacie naciągów, przyda się😉
Ja na moje kontuzje, łokieć i nadgarstek, znalazłem "zdrowy" naciąg Yonex Tour Super 850 PRO. Może i tobie pomoże...
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Dzięki, spróbuję - ale to profesjonaliści pracujący z zawodnikami, nie czuje się kompetentny, żeby podejmować dyskusje. Spróbuje tego Yonexa, ale w Organixie to nie ma sensu - z nim nic złego na łokciu nie czuje.
Tutaj bardziej potrzebuję naciągu, który pomoże w nadawaniu rotacji.

pozdrawim,

Pio
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Aero VS?

Czarny drut niewiele nam mówi ale skoro zboczyliśmy na struny to spróbuj Weiss Cannon Blue Rock + Power lub Weiss Cannon Ultra Cable - lub jakikolwiek co-poliester o kwadratowym (jak zaproponowane) lub prostokątnym przekroju. To co podał TomPL nie ma prawa dać Ci więcej rotacji niż dowolny mono co-poly/poly.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Dziękuję, spróbuję. Akurat byłem odebrać dzieciaki z treningu i zerknąłem, czym mi naciągają, najprawodpodobniej to Babolat RPM Blast (spin control?), jutro dopytam.

Mimo wszystko chciałbym spróbować zmienić rakietę, więc jeżeli ktoś z Was ma doświadczenie z testowaniem np. Babolata, to chętnie skorzystam. Dzwoniłem chyba do ProTenis i Strefy Tenisa (u nich się zaopatruję), ale wymagają osobistego odbioru i zwrotu. Ostatecznie tak zrobię, chociaż mieszkam w Poznaniu.

Być może spróbuję tez "10" z nowej serii Voelkla, jak się pojawi. Ku Babolatowi skłania mnie popularność - zarówno wśród zawodników jak i amatorów. Sam nie miałem okazji nimi grać.

pozdrawiam,

Piotr
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Babolat Pure Aero VS?

Jeżeli chcesz zmienić rakietę na Pure Aero VS najnowszej generacji to mogę ją śmiło polecić. Jeżeli masz problemy zdrowotne zainwestuj w naciąg naturalny Babolat VS Touch na piony i jakiś drut byle okrągły na poziomy. Te jelito naturalne z przesyłką można kupić na olx za 90 zł. Zrobisz sobie z tego dwa sety hybrydy więc wcale nie wyjdzie drogo. Mi naciąg jelito/okrągłe co poly starcza na 3 miesiące przy intensywności grania 3 x 1.5 h w tygodniu. Bardzo doceniam grę naturalnym naciągiem. Komfort plus dynamika na najwyższym poziomie. W rozsądnej cenie przy założeniu że płacę za jelito te 90 - 100 zł. za 12 m.
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Czyli grasz VSami, tak ? Mógłbyś jakoś (wiem, że to mocno subiektywne) ocenić na ile przenosi wibracje na rękę ?

Uważasz je - znowu subiektywnie - za bardziej wymagające pod kątem dokładności ustawienia i uderzenia od klasyków ? Czy kontrolę można porównać z miękkimi "klasykami" ?
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Babolat Pure Aero VS?

Ciężko mi na oba pytania odpowiedzieć ponieważ po pierwsze gram naciągiem naturalnym 1.30 i co poly Polyfibre Tour Player 1.25. Jelito samo z siebie jest naciągiem "wygodnym" a używne prze ze mnie na krzyżach co poly ma bardzo dobre tłumienie drgań. Mi się tą rakietą gra bardzo wygodnie. Nie wiem jak byłoby z drutem po całości. Z klasyków grywałem POG 107 i Radical Tour OS. Tylko do nich mogę porównać VS. W tym porównaniu VS jest "nowoczesną" rakietą i nie ma czucia w/w. Mimo 16x20 i głowy 98 jest to dość otwarty wzór.
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Dzięki, dokładnie takiej opini się spodziewałem. Chciałem też spróbować tego "nowoczesnego" tenisa.
Wygodą się nie przejmuje aż tak bardzo - czuję silny ból po grze i tak już będzie, byleby tylko łokieć dał pograć, bo akurat ta kontuzja całkowicie uniemożliwia gre - jeżeli się odnawia, nie mogę zginać ręki w stawie łokciowym i zacisnąć dłoni.

Dziękuję wszystkim za pomoc, myślę, że dam szanse parze VSów. Pora spróbować czegoś nowego.

Update: Zamówiona para w ProTenis. Będę testował na naciągu, którym gram, później na nautralnych - jelita pokonanych przeciwników na pion i polimer hartowany w ich łzach na poziom :) Przepraszam za głupoty, ale cieszę się na nową tenisową przygodę.
Jeżeli kogoś interesuje wynik testów, mogę opisać i załączyć jakieś wideo ze Swing Vision, jak ktoś się nie brzydzi emeryckiego tenisa.

Jeżeli łokieć powie nie, będą do kupienia.

pozdrawiam,

Piotr
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Babolat Pure Aero VS?

Daj znać jak Ci się nimi gra:)
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Na razie odebrałem i zrobiłem, jak to się mowi, "unboxing". Rakiety przyszły sklejone razem, w gustownym, minimalistycznym pokrowcu z folii bombelkowej. Cieszy to, że główka jest niemal identyczna z tą z Organixa 10. Rama nie jest aż tak szeroka jak w innych modelach B, którymi grałem. Kolory to kwestia gustu, dla mnie O był ideałem: czarno-czarny (moje dwa ulubione kolory). Dodatkowo otrzymałem piłkę do autografów "Roland Garros" i tutaj mam mieszane uczucia: podpisac i odesłać czy potraktować to jako sponsoring i wykazać korzyść majątkową.

Zawiozłem do naciągnięcia, przekazałem z ukłonem, jak katane do finalnego ostrzenia hazuya (czy coś). Naciągnięcie w myśl zasady: pionowo glut (Babolat VS Touch costam costam Gut), poziomo drut (The Black Drut). Jedna na 25kg, druga na 26kg.

Jak tylko otrzymam naciągnięte, dam znać. Pan Wojtek mówi, że na poniedziałek, bo przy naturalnym lubi mieć spokój, kadzidełka i masaż tajski - a przecież pandemia.

pozdrawiam,

Piotr
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Babolat Pure Aero VS?

VS Tucha daj na pionach na 26.5 kg. Poziomy mogą zostać na 25 kg.
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Jestem po półtorej godziny gry. O rakietach mogę się wypowiadać tylko pozytywnie. Zaznaczam tylko, że porównuję z Organixem 10, który jest rakietą specyficzną. Postaram się opisać wrażenia po kolei.

VS jest rakietą wyraźnie lżejszą od O10 (305 vs 325). Dla mnie jest to mocno odczuwalne, ponieważ śródręcze, nadgarstek, przedramię, łokieć oraz bark mam kontuzjowane.
Pierwsze, co przychodzi do głowy po pierwszych uderzeniach, to rewelacyjna stabilność rakiety. Praktycznie każde uderzenie jest bardziej naturalne i można je wykonywać przy mniejszym wysiłku. Według mnie rakieta jest bardzo uniwersalna i nie preferuje wyraźnie jednego sposobu gry: dobrze sprawdza się przy topspinie (o tym później), ale podobnie łatwo gra się flaty i slajsy. Największą różnicą jest dla mnie łatwość grania bekhendu, z którym mam problemy od czasu dojrzewania, czyli u mnie konieczności przejścia z dwuręcznego na jednoręczny. VS jest na tyle wybaczający, że wszystkie spóźnione lub przyspieszone uderzenia, które z Organixem trafiłyby w ścianę, trafiały, co do kierunku, tam gdzie chciałem. A tego typu bekhendy w moim wykonaniu są często "pchane" - pewnie kojarzycie, o co chodzi. Pierwszy raz od wielu lat mogłem też zagrać bekhend ze sporą rotacją awansującą - właściwie topspin (zauważyłem, że teraz na to, co nazywaliśmy "liftem" teraz jest "topspinem").

Początkowo miałem kłopot z niedolotami - gram raczej długie piłki, a pierwsze uderzone VS lądowały za linią serwisową.
Bardzo szybko i łatwo się to koryguje.

Rakieta może nie daje takiej kontroli jak O10, ale przy moim obecnym braku sprawności jej "wybaczalność" umożliwia mi zagranie znacznie więcej dokładnych piłek - po prostu nawet "sięgalstwo", uderzenia z brzucha lub nie dość podparte wchodziły tam, gdzie powinny. To samo dotyczy grania z nadgarstka.

Ponieważ mam kłopot z wysokimi piłkami (nie cofam się wystarczająco szybko), często atakuje półwolejem i tutaj miałem problemy, podobnie jak przy siatce. Myślę, że to moja wina, identycza sytuacja jest przy O10. Trochę obwiniam o to postępujący astygmatyzm, ale może jestem już po prostu dużo za wolny.

Dropszoty ok, zgodnie z przewidywaniami (16/20).

Topspin - nie poczułem specjalnej różnicy w stosunku do O10 jeżeli chodzi o, powiedzmy, maksimum topspinowatości, ale uzyskanie stabilnej, kontrolowanej rotacji jest znacznie łatwiejsze. Wszystko z tą rakietą jest znacznie łatwiejsze.

Serwować niestety nie mogę, ze względu na bark.

VS jest przyjaany dla ręki, nie czuję żadnych dolegliwości, których nie czułem przed grą.

Wydaje się, że dobrze toleruje różnice siły naciągu: o ile O10 trzeba było trafić w punkt, bo 1kg + czy - robił kolosalną różnicę, tutaj jest przewidywalnie: 26kg - więcej kontroli, 25kg - więcej mocy.
Żałuję, że nie zdążyłem zmienić ustawień pionu na sugerowane 26.5kg, myślę, że w połączeniu z 25kg mogłoby być jeszcze lepiej. Z tych dwóch moich rakiet - wybrałbym 26kg. 25kg odłożyłem po 15 min.

Rączki wydają się mniejsze niż moje L3 w O10, ale ja i tak dość grubo owijam.

Podsumowując, dla mnie to troche odkrycie tenisa na nowo, ale zdaję sobię sprawę, że pewnie każda współczesna rakieta daje takie możliwości. Nie żałuję jednak czasu z O10, ponieważ była wymagająca, myślę, że mogę teraz lepiej wykorzystać VSy. Oby zdrowie pozwoliło.

Grałem na hardzie, nawierzchnia Rebound Ace, piłki nowe (jakiśtam Tretorn, dość twarde), naciąg - hybryda Babolat naturalny oraz RPM Spin.

Dziękuję za rady i chętnie odpowiem na pytania. Naprawdę chce się grać takimi rakietami, czuję się, jakbym dostał 13stą emeryturę.

pozdrawiam,

Piotr
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Babolat Pure Aero VS?

Daj znać jak minie miesiąc miodowy :)
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Dokładnie, nowym sprzętem zawsze mi się dobrze grało. Inna sprawa, że jest naprawdę dobrze no i że ja jestem w dołku kontuzyjnym, z którego mam zamiar wyjść do marca.
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Babolat Pure Aero VS?

Jak oceniasz komfort i moc z jelitem na pionach :)?
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Świetnie. Naprawdę. Moc to kwestia względna, bo pamiętaj, czym grałem, ale całokształt jest świetny.
Naprawdę dla mnie ten zestaw jest mega uniwersalny, chce grać topspiny, gram sobie topspiny z tyłu. Chcę grać bobme-flata, mogę zagrać praktycznie płaskim zamachem (wiesz, nie dół-góra / tylko tak: - ) i z nadgarstka: proszę bardzo. Nagrywałem cośtam na Swing Vision, ale nie robiłem tego od miesięcy i coś sie pokićkało, jeszcze sprawdzę.

Edit: Dotarłem do statystyk z SV: średnia prędkość ok 70kmh, max: 135kmh (pomyłka systemu, myślę, że koło 100kmh).
Dystrybucja uderzeń całkiem ładna, pod linię koncową. Jak ogarnę wklejanie linków z grafiką, to mogę wkleić.
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.

Wróć do „Babolat”