Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Babolat, a Head...

Witajcie,
jakiś czas temu - po powrocie na korty po długiej pauzie - testowałem sporo rakiet i wybór padł na Head Graphene Speed Pro 315g/100"/68RA (choć YT IG Speed MP też była OK) oraz w YT Prestige Pro (wg mnie łatwiejsza w obsłudze dla słabszych graczy niż MP). Po jakimś czasie i kontuzji łokcia Prestige Pro (325g) wymieniłem na YT IG Radical Pro 310g/98"/62RA. Obie, a w zasadzie wszystkie trzy bardzo lubię. Speedem gra mi się najłatwiej, Radical w lepsze dni jest świetny - rewelacyjne czucie i świetna kontrola z racji nieco mniejszej główki.

Ale nie chcąc być nieuczciwy wobec Babolata (testowałem APD), ostatnio pomyślałem, że może warto choć z dwie rakiety przetestować.

Dlatego mam do znawców marki Babolat i być może równocześnie Head prośbę o łopatologiczną pomoc i wsparcie - a mianowicie:
1) Czy Babolat Pure Strike (320g) to rakieta dość zbliżona w grze do Graphene Speed Pro? Czasem w Speed Pro brakuje mi 5-10g dla większej mocy, więc może warto mi spróbować. Podobna sztywność i balans na główkę + 5g więcej to może być to. Co sądzicie?
2) Babolat Pure Control - o ile zrozumiałem - to ta sama linia co Pure Storm tak? Czy to są najmniej sztywne rakiety Babolata? Jak się mogą mieć do Radicali lub Prestigów?

Dzięki za pomoc.

PS. Czytanie tego forum sprawia mi nie mniej przyjemności czasem co gra w tenisa. Tyle wiedzy za darmo. :)
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.

Wróć do „Babolat”