Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Cała prawda o "GT Technology" Babolat

PitS pisze:Teraz w te rurki podajemy gorące sprężone powietrze i rozgrzewamy matryce co pozwala rurkom urosnąć i dopasować się do kształtu matrycy w której są formowane.
W Xenecore to właśnie ten materiał wypełnia pęcherz aby rama "wyrosła".

W klasycznych ramach wypełnionych pianką, ta ostatnia wtłaczana jest post factum.
PitS pisze:Jak ten problem rozwiążesz ustawi się do Ciebie kolejka od Wilsona do Heada. Oczywiście możliwa jest sytuacja że sztywniejszy wolfram się nie rozciągnie i wtedy na zewnątrz wyjdzie grafit i to jego będzie widać, :rolleyes: ale ponieważ w mojej ocenie byłoby to niekorzystne dla struktury tkaniny, to po prosu jest on układany w postaci miejscowych pasków po których rurki mogą się przed sklejeniem w wysokiej temperaturze swobodnie przesuwać.
Niekorzystne czy nie, nie wiem. W każdym razie poniżej fotka grafitu przeplatanego (ang. braided) z kevlarem.

Na przykładzie Wilson PS'a...
Obrazek

Oraz Dunlopa 200G (przypominam iż producent podawał iż mostek jest przepleciony kevlarem).
Obrazek

Nie potrzeba kosmicznych technologii aby osiągnąć określone parametry.
Bardzo fajnie opisuje to lektor w filmiku Wilsona, który można znaleźć na tej stronie: Klik!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Cała prawda o "GT Technology" Babolat

Amatorzy rozprawiają o sprzęcie, profesjonaliści o technice, a mistrzowie?
Martwią się, czy będzie dzisiaj wolny kort! :D
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Cała prawda o "GT Technology" Babolat

Mam nadzieję że nie niszczyłeś EDziu swoich rakiet?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Cała prawda o "GT Technology" Babolat

PitS pisze:Mam nadzieję że nie niszczyłeś EDziu swoich rakiet?
Może kiedyś jak się dorobię własnego kącika. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cała prawda o "GT Technology" Babolat

Oj Slice, czytam ten temat i... śmiać mi się chce... chyba Cię zmartwię jak napiszę, że Twój ukochany Head postępuje bardzo podobnie. Swego czasu jak ścierałem lakier z Extreme YT, to wyglądał bardzo podobnie jak ten Babolat do którego dałeś link. Mianowicie mam na myśli, że również jedynie na godzinie 11-13 miał taki pasek dokładnie jak na zdjęciu Babolata... ech chyba nie skoczysz teraz z okna? :)
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Babolat”