Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
majkel1987
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2013, 22:02

Czy to uszkodzona rama?

Jestem nowy na forum, więc witam wszystkich.
Mam okazję kupić używaną rakietę Babolat Aeropro Drive.
Nie wiem czy jest z nią wszystko ok.
Jak się uderzy piłkę to brzęczy i drga. Nie wiem czy to może być spowodowane małym pęknięciem czy nie. Widoczne jest przy podstawie ramy (na rozwidleniu nad rączką) lekkie zarysowanie lub pęknięcie. Nie mogę dokładnie powiedzieć co. Gra się całkiem dobrze tylko czasem tak jak patelnią bym uderzał. Co myślicie?
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Czy to uszkodzona rama??

Dawaj fotę to pogadamy. Ogólnie pęknięte rakiety brzęczą. Ale ze względu na rodzaj naciągu, niektórym "całym" też się zdarza brzęczeć. Popukaj w ramę w miejscu, które wg Ciebie jest naruszone, a potem na nienaruszonym fragmencie. Tam, gdzie byłoby pęknięcie, dźwięk powinien być głośniejszy.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
majkel1987
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2013, 22:02

Re: Czy to uszkodzona rama??

Wrzucam fotki. Stukaniem niczego nie mogę stwierdzić.

I jestem głupi. Nie wiem jak wrzucić fotki. Nie mam takiej opcji, albo nie widzę.

------------------------

Jak wrzucić fotki?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy to uszkodzona rama??

majkel1987 pisze:Wrzucam fotki. Stukaniem niczego nie mogę stwierdzić.

I jestem głupi. nie wiem jak wrzucić fotki. Nie mam takiej opcji, albo nie widzę.
A polskie znaki i znaki przestankowe widzisz? No widzisz, ja też nie.

Zdjęcia to wyższy level (poziom wtajemniczenia). To jak z NTRP, nie ma czwórki, jak nie ma trójki.
:wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
majkel1987
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2013, 22:02

Re: Czy to uszkodzona rama??

No to nic.
Pewnie ją wezmę. Zmienię naciąg bo stary jest i tyle.
200zł nie majątek...
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Czy to uszkodzona rama??

Wrzuć zdjęcie na jakiś hosting i podaj link. Np. na "ifotos.pl".
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Czy to uszkodzona rama??

majkel1987 pisze:Stukaniem niczego nie mogę stwierdzić.
Trzeba by wyciąć naciąg, żeby coś stwierdzić "stukaniem".
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
majkel1987
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2013, 22:02

Re: Czy to uszkodzona rama?

Coś te fotki komuś mówią?
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy to uszkodzona rama?

Smyk Ci napisał, ale te pęknięcia po obu stronach widełek, ciekawie nie wyglądają.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
majkel1987
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2013, 22:02

Re: Czy to uszkodzona rama?

No to jak to są pęknięcia to ja nie biorę tej rakiety. Nie wiadomo czy po wymianie naciągu to się do końca nie rozwali. Kaski nie mam na inną a turniej mam za parę tygodni. Lipa.....
jaca66
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 2 sie 2013, 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy to uszkodzona rama?

Nie bierz.

Btw. Profesjonalne owinięcie gripu. :D :D
majkel1987
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2013, 22:02

Re: Czy to uszkodzona rama?

No w sumie grip to bym sobie zmienił. Najważniejsza rama.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Czy to uszkodzona rama?

majkel1987 pisze:No to jak to są pęknięcia to ja nie biorę tej rakiety.
Na zabrudzenie to to nie wygląda - zresztą jak miałeś rakietę w ręku (miałeś ?), to pewnie próbowałeś paluchem wytrzeć. Na zarysowanie lakieru mi to też nie wygląda. Po pierwsze trudno (prawdopodobieństwo) zarysować ramę w tym miejscu (wew. część widełek), po drugie kreska trochę zbyt nierównomierna jak na zarysowanie lakieru. Jakbyś wziął szkło powiększające, pewnie byłoby lepiej widać ... Dobrze zrobisz nie biorąc tej ramy. Albo weź za cenę, w którą wkalkulowane jest pęknięcie po jakimś czasie.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
majkel1987
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2013, 22:02

Re: Czy to uszkodzona rama?

Dzięki wszystkim za pomoc. Oddałem dziś tą rakietę. Facet był w porządku i po prostu powiedział że też nie zauważył. Tą ramą podobno grał jakiś konkretny gościu więc trochę ją pewnie wytłukł. Nie ważne, będę musiał coś wymyśleć na zawody.

Wróć do „Babolat”