Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Babolat AeroPro Drive GT - pęknięta rama, plastik?

Witam,
mam problem z rakietą. Tydzień temu naciągnąłem rakietę naciągiem RPM Blast na 25kg.
Przy odbiorze rakiety jak i przy pierwszym kontakcie na korcie z nowym naciągiem, nie obejrzałem dokładnie czy wszystko gra.
Dzisiaj przed meczykiem obserwuje sobie rakietę i widzę to:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz pytanie, co to jest i czy może to być wina naciągających czy po prostu rama pękła i ten plastik tak się wgniótł. Parę razy rakieta wylądowała na ziemi, ale nie było to jakieś mocne uderzenie, po prostu wyrzuciłem rakietę lekko przed siebie. Przed naciągnięciem na 100% było wszystko OK i od czasu naciągnięcia rakieta jeszcze nie wylądowała na ziemi ( nie było powodów :D ).
PS. Na czwartym zdjęciu widać że ten plastik po prawej jest wgnieciony.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat AeroPro Drive GT- pęknięta rama, plastik?

To nie wygląda dobrze, bo to nie jest jakiś odprysk lakieru czy "plastiku", tylko została zniszczona struktura ramy i grommet jest przy miejscu uszkodzenia mocno zapadnięty do środka, uszkadza strukturę rakiety.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Babolat AeroPro Drive GT - pęknięta rama, plastik?

Czyli że co? Jest to wina naciągających?
qxt
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 26 lut 2012, 14:52
Lokalizacja: Białystok

Re: Babolat AeroPro Drive GT - pęknięta rama, plastik?

Ciężko stwierdzić czy jest to wina naciągających, może to być jakaś wada fabryczna. Wydaje mi się jednak, że naciągający powinien to zauważyć i poinformować Cię o tym. Jak często wymieniasz naciąg?
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Babolat AeroPro Drive GT - pęknięta rama, plastik?

Przeważnie co 10 miesięcy. Tą rakietę mam od listopada i dopiero pierwszy raz zmieniałem naciąg. Wcześniej miałem Xcela.
Nie wiem czy jutro iść do sklepu gdzie naciągałem, czy coś wskóram, czy jakaś reklamacja jest możliwa.
Dzisiaj grało mi się bardzo dobrze rakietą. Wiadomo, nowy naciąg trzeba się przyzwyczaić, dlatego mogłem nie poczuć jakiś zmian w rakiecie. Jest chyba duża szansa że grając taką rakietą, niedługo może mi się ona rozlecieć.

Edit. Doradzi ktoś coś jeszcze?

Wróć do „Babolat”