Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Tylko odprysk?

Ostatnio na rakiecie pojawił mi się dziwny odprysk. Chyba odprysk - martwię się, czy nie czasem lekkie pęknięcie.. Zamieszczam zdjęcia :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak oceniacie ? Aby powiększyć, wystarczy kliknąć na miniaturę.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Tylko odprysk ?

Rakietę na części pierwsze rozbierasz? Odprysk wygląda jakbyś tam w górnika się bawił.

Jak dla mnie - nic poważnego. Jeśli nie czujesz dodatkowych drgań, ani komfort gry się nie zmienił - lej ile wlezie. :wink:
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tylko odprysk ?

Dokładnie. Zgadzam się z Trawkiem. Wygląda na odprysk. O ile nic nie odczuwasz, to nie ma się czym martwić.

Przywaliłeś?
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Tylko odprysk ?

Traw3k pisze:Rakietę na części pierwsze rozbierasz? Odprysk wygląda jakbyś tam w górnika się bawił.
Nope. Przypadkiem uderzyłem w rakietę kolegi.
Traw3k pisze: Jak dla mnie - nic poważnego. Jeśli nie czujesz dodatkowych drgań, ani komfort gry się nie zmienił - lej ile wlezie. :wink:
Komfort się chyba nie zmienił, dodatkowych drgań też nie odczuwam. Wydaje mi się, że naciąg zaczął bardziej "brzęczeć", chociaż... zapewne był taki sam dźwięk już wcześniej, a ja zacząłem zwracać uwagę na to dopiero teraz.

Dzięki, moje obawy trochę przepędzone :D.
Obiektyw pisze: Przywaliłeś?
Gdzie tam. Nie rzuciłbym rakietą. Może jakbym był bogaty, albo miał bogatą rodzinę, która by mi dała na nową packę. Ale jeśli sam te 5 stów na rakietę uzbierałem, to musiałbym być idiotą, żeby ją niszczyć :D.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tylko odprysk ?

Obiektyw pisze: Przywaliłeś?
Mazzakollo pisze:Gdzie tam. Nie rzuciłbym rakietą. Może jakbym był bogaty, albo miał bogatą rodzinę, która by mi dała na nową packę. Ale jeśli sam te 5 stów na rakietę uzbierałem, to musiałbym być idiotą, żeby ją niszczyć :D.
W pełni się zgadzam :D :::gd:::. Jak się samemu ciężką pracą na coś zapracuje to się i szanuje dużo bardziej no i satysfakcja z samego siebie też większa :::yay:::.
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Tylko odprysk ?

Weź od kogoś lakier do paznokci i postaw tam kropkę (zaprawkę) i się nie martw.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Tylko odprysk ?

Mazzakollo pisze:Obrazek
Obrazek
A ten drugi odprysk przy przelotce, to od tego samego uderzenia, czy innym razem się przybłąkał ?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Tylko odprysk ?

Innym razem. Czemu pytasz ?
W ogóle nie wiem, skąd on tam się wziął. W takim miejscu odprysk ?
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Tylko odprysk ?

Mazzakollo pisze:Czemu pytasz ?
W przyrodzie często tak bywa, że dwa odpryski powstałe blisko siebie, w skutek działania tej samej siły/uderzenia mogą być połączone jakimś wewnętrznym mikropęknięciem.
Mazzakollo pisze:W ogóle nie wiem, skąd on tam się wziął. W takim miejscu odprysk ?
Takie odpryski (zmora serwisantów) często powstają w trakcie naciągania. Gromet naciska na krawędź otworu i w ten sposób często powstają odpryski lakieru. A wystarczyłoby zgratować krawędzie otworów pod gromety przed lakierowaniem ...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tylko odprysk?

Moim zdaniem to korniki! :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Babolat”