Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Pure Drive Lite

Obrazek
Parametry:
Powierzchnia główki: 100 cali² (645 cm²)
Długość: 27 cali (686mm)*
Rama: 22-25-22mm (zmienna)**
Przeplot: 16x19
Waga (bez naciągu): ±275g*
Balans (bez naciągu): ±320mm*
Swingweight (z naciągiem): ≈309kg·cm²**
Sztywność (z naciągiem): ≈67RA**

________________________________________
* - Parametry w zamierzeniu producenta.
** - Za Tennis Warehouse

Zachęcony przez rogatego koleżkę :) śpieszę przekazać to co pamiętam (póki pamiętam) o PD Lite (275g) – w malowaniu z lat 2010-2012.


Najpierw jak gram: gram raczej z linii końcowej, rotacyjnie, niezbyt mocno, ale za to w miarę wytrwale i celnie :). Bekhend oburęczny, operuję jako tako wszystkimi rotacjami, piłkę raczej ja umieszczam w zamierzonym miejscu po przeciwnej stronie, niż ona umieszcza się sama. Do siatki chadzam, jak sytuacja pozwoli, ale nie jest to s&v. Moje NTRP - pi razy drzwi 4.

Rakietę tę kupiłem i użytkowałem po tym, jak zbyt wcześnie zabrałem się za PD (300g), co kosztowało mnie łokieć tenisisty i kilkumiesięczną wstrzemięźliwość od tenisa.

PD Lite było strzałem w 10, zwłaszcza jak wstawiłem do niej hybrydę Signum Pro Tornado i jakiegoś Prince Duraflexa na 23/22. W efekcie miałem w łapie lekką i manewrowalną packę, a mój problem z łokciem szybko odszedł w niepamięć. Nie wiem, czy to złudzenie, ale zarówno PD, jak i PD Lite cechuje jakieś takie komfortowe jedwabne tłumienie drgań, co w moim subiektywnym odczuciu naprawdę poprawia komfort gry tymi rakietami.

Rakieta ma przyzwoity sweet spot, ale bez przesady. Na przykład porównanie z Yonex E-ZONE XI LITE wypada zdecydowanie na korzyść PD Lite, Yonex ma gigantyczny sweet spot, ale czułem się, jakbym miał w ręce małą trampolinę i nie miałem poczucia kontroli nad piłką.

Z kolei porównanie z Headem Extreme też wypada na korzyść PD Lite’a – rakieta daje większe odejście, ale nie traci się na kontroli. W Extreme brakowało mi zarówno mocy, jak i kontroli.

Nieporozumieniem byłoby porównanie z Radicalem, ale napiszę tylko, że dla mnie Radical był zbyt ciężki, twardy, a sweet spot miał chyba wielkości szpilki. Półtora roku temu męczyłem się nim strasznie, nie wiem, jak by to było teraz.

Co do wrażeń z gry:
- świetnie gra się nią z głębi kortu,
- w połączeniu z rotacjolubną hybrydą świetnie generuje rotację,
- jak na tak lekką rakietę jest bardzo stabilna, niecentryczne uderzenia nigdy nie powodowały dolegliwości, a piłka mimo wszystko odchodziła we właściwym kierunku,
- niezła packa do gry przy siatce, ze względu na lekkość i manewrowalność. Ale ja od niedawna naprawdę pracuję nad wolejem…

Większość moich rozmówców i przeciwników dziwiła się, że grałem tak lekką rakietą. Moja odpowiedź jest taka: to nie rakieta generuje moc, ale gracz. Jak grasz jak d…, to rakieta nie skoryguje wad ustawienia, przyłożenia, etc. Na amatorskie potrzeby taka waga jest OK.

Dlaczego więc rakietę zmieniłem na PD? …. Łokieć mi się wyleczył, sam się rozwinąłem, gram z większym zamachem, nie zrywam…. A jednak te 25g robi różnicę, widzę to wyraźnie po zmianie.

Komu mogę polecić PD Lite? Osobom z problemami z łokciem, kontuzjami, nieco słabszym, nieco mniej zaawansowanym, a jednak szukającym packi o parametrach quasi-zawodniczych (Radwańska nią gra :oops: , więc to „quasi” nie jest wcale takie quasi ;) ). Dobra rakieta, żeby po jakimś czasie wskoczyć na coś cięższego.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Pure Drive Lite

To PD kupiłeś nowej generacji - takie bardziej czarne czy jeszcze to niebieskie? Pytam, bo kiedyś grałem PD, teraz APD i mam podobne wrażenie - PD lepiej tłumi drgania, APD jest mniej przyjazne dla łokcia a moc podobna.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Pure Drive Lite

RatRace pisze:To PD kupiłeś nowej generacji - takie bardziej czarne czy jeszcze to niebieskie? Pytam, bo kiedyś grałem PD, teraz APD i mam podobne wrażenie - PD lepiej tłumi drgania, APD jest mniej przyjazne dla łokcia a moc podobna.
Nowe PD - to czarne. :) APD nie grałem.

Bardzo dobrze temu misiu robi tłumik Babolata, taki okrągły z wkładem (rdzeniem?).
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pure Drive Lite

Marcin_L pisze:
RatRace pisze:To PD kupiłeś nowej generacji - takie bardziej czarne czy jeszcze to niebieskie? Pytam, bo kiedyś grałem PD, teraz APD i mam podobne wrażenie - PD lepiej tłumi drgania, APD jest mniej przyjazne dla łokcia a moc podobna.
Nowe PD - to czarne :) APD nie grałem.

Bardzo dobrze temu misiu robi tłumik Babolata, taki okrągły z wkładem (rdzeniem?).
Custom Damp posiada taki "wkład". Może o niego Ci chodzi. :)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Pure Drive Lite

Martinek pisze:
Marcin_L pisze:
RatRace pisze:To PD kupiłeś nowej generacji - takie bardziej czarne czy jeszcze to niebieskie? Pytam, bo kiedyś grałem PD, teraz APD i mam podobne wrażenie - PD lepiej tłumi drgania, APD jest mniej przyjazne dla łokcia a moc podobna.
Nowe PD - to czarne :) APD nie grałem.

Bardzo dobrze temu misiu robi tłumik Babolata, taki okrągły z wkładem (rdzeniem?).
Custom Damp posiada taki "wkład". Może o niego Ci chodzi :)
Otóż to. :)
J-WT17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 6 lis 2011, 11:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pure Drive Lite

Marcin_L pisze:Co do wrażeń z gry:
- świetnie gra się nią z głębi kortu,
- w połączeniu z rotacjolubną hybrydą świetnie generuje rotację,
- jak na tak lekką rakietę jest bardzo stabilna, niecentryczne uderzenia nigdy nie powodowały dolegliwości, a piłka mimo wszystko odchodziła we właściwym kierunku,
- niezła packa do gry przy siatce, ze względu na lekkość i manewrowalność. Ale ja od niedawna naprawdę pracuję nad wolejem…
Interesuje mnie zakup tej rakiety. Już minęło trochę czasu, czy możesz wypowiedzieć się na temat gry przy siatce? Ten element jest kluczowy w mojej grze, więc będę wdzięczny za wszelkie opinie.
Obrazek
Pure Drive
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Pure Drive Lite

J-WT17 pisze:
Marcin_L pisze:Co do wrażeń z gry:
....
- niezła packa do gry przy siatce, ze względu na lekkość i manewrowalność. Ale ja od niedawna naprawdę pracuję nad wolejem…
Interesuje mnie zakup tej rakiety. Już minęło trochę czasu, czy możesz wypowiedzieć się na temat gry przy siatce? Ten element jest kluczowy w mojej grze, więc będę wdzięczny za wszelkie opinie.
Moim skromnym zdaniem idealna do gry przy siatce ze względu na zalety podane wyżej. Nie miałem bradziej manewrowalnej (szybkiej) ramy. Chyba bardziej nadaje się do gry przy siatce niż z głębi kortu.

Tylko trochę babska :/ :/ :rolleyes: i koledzy się śmieją :dvl(: .
Yonex fan
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Pure Drive Lite

Od dłuższej chwili zastanawiam się, jak Ci pomóc i, dalibóg, nie wiem. Problem z tym, że ja do siatki chadzam sporadycznie i na pewno nie na zasadzie s&v, więc nie jestem reprezentatywnym recenzentem tej rakiety jako dobrej do gry przy siatce.

Może niech będzie dla Ciebie pewnym wyznacznikiem, że Radwa nią gra, a ona (wg rozmaitych komentatorów) ma doskonałe czucie. Najwyraźniej ta rakieta jej umożliwia grę opartą na czuciu.

I jeszcze Matkowski. Niby deblista, a gra PD, który ma specyfikację zbieżną z wersją Lite...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pure Drive Lite

Marcin_L pisze:Może niech będzie dla Ciebie pewnym wyznacznikiem, że Radwa nią gra, a ona (wg rozmaitych komentatorów) ma doskonałe czucie. Najwyraźniej ta rakieta jej umożliwia grę opartą na czuciu.
Byłbym bardzo ostrożny przed wrzucaniem takich wpisów.

My znamy często tylko matrycę z jakiej wyszła rama. A parametry? Kompozycja?
W przypadku Radwańskiej Babolat oficjalnie podał iż jej rakieta (bez naciągu) waży 290g i ma balans 336mm.

I już nawet pomijając kompozycję mamy inną rakietę. Inny przykład. Jak dobra techniczna była Henin, a jaką rakietą grała? Typowym Hammerem. Ona dawała sobie radę, czy amator dałby? Wątpię.

Ale może lepszy przykład. Emerytka Kimiko Date Krumm gra 385g rakietą. W dodatku ze względów politycznych musiała się uczyć grać prawą ręką. Teraz skonfrontować to z dorosłymi facetami amatorami którym ciąży 300g rakieta. Zonk. ;-P

Co więcej, "babcia" Kimiko coś tam w deblu też ostatnio ugrała więc co? Do debla tylko 385g? :]

Tak więc jak widać bardzo ryzykowne jest takie spłycanie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Pure Drive Lite

No to masz komplet informacji. ;)

... A i ja się czegoś dowiedziałem. :)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Pure Drive Lite

Sam miałem okazję grać PD Lite tylko przez miesiąc i to daaawno temu, więc starszym modelem, ale właśnie pamiętam, że przy siatce grało mi się nią dobrze. Z głębi tragedia - absolutny brak kontroli, więc strzelałem (na ile moje uderzenia można nazwać strzałem) i szedłem do siatki. O dziwo działało - po 6 porażkach z rzędu wygrałem wtedy i to wysoko z jednym upierdliwym przebijaczem. Zdążałem z ręką do zagrań wolejowych, które normalnie bym spóźnił i zepsuł. Ale że wolę grać z głębi, to szybko zakończyłem testowanie tamtej rakiety i wybór padł na APD.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Pure Drive Lite

El Diablo pisze: W dodatku ze względów politycznych musiała się uczyć grać prawą ręką.
Ze względów politycznych? A dokładniej, o co chodziło? O_O
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pure Drive Lite

hohvar pisze:Ze względów politycznych? A dokładniej, o co chodziło? O_O
Pewnie o coś podobnego jak u nas kiedy uczono dzieci leworęczne pisania prawą ręką, ale głowy nie dam.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Pure Drive Lite

Gary pisze:...., ale właśnie pamiętam, że przy siatce grało mi się nią dobrze. Z głębi tragedia - absolutny brak kontroli, więc strzelałem .....
Co do gry z głębi to potwierdzam, co prawda jako znacznie mniejszym stażem niż Gary (miałem ją w 2 roku mojego powrotu do gry) może nie określiłby ze swojego poziomu jako tragedia, ale pod koniec sezonu gry przy właśnie silniejszym graniu należało unikać zagrań po linii i dokładnie na końcową bo rozrzut był tak z +/- 1m do 1,5m. Chociaż po Wilsonie Tidal Wave (264g z balansem 32,5 m) był to krok do przodu i miło tą packę wspominam. W następnym sezonie po PD Lite już było 285 gr z mniejszą sztywnością i lepszą kontrolą.
Należy zaznaczyć, że jak na stosunkowo niską wagę i balans 32,5g oraz jak na Babolata niską sztywność RA67 to packa daje naprawdę sporo mocy.
Możesz też się zastanowić nad Yonex'em E-Zone lite (275g) lub Head Extreme Elite (275g). Wagi ma papierze takie same jak PD Lite, ale w rzeczywistości są o te 5-7 g cięższe. Yonex jest podobnie manewrowy, ale bardziej miękki RA64 i kontrola jednak lepsza.
Yonex fan
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pure Drive Lite

El Diablo pisze:
hohvar pisze:Ze względów politycznych? A dokładniej, o co chodziło? O_O
Pewnie o coś podobnego jak u nas kiedy uczono dzieci leworęczne pisania prawą ręką, ale głowy nie dam.
Muszę się zgłosić do IPN po odszkodowanie za prześladowanie. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pure Drive Lite

Babolat? Jeszcze "odtłuszczony"?? O_O To nie jest rama dla normalnych ludzi ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pure Drive Lite

Vivid pisze:Babolat? Jeszcze "odtłuszczony"?? O_O To nie jest rama dla normalnych ludzi ...
To jest ewidentnie damska packa.

Na następny jakiś sparing wezmę rakietę matki (już to jest dla mnie powodem, żeby nią nie grać na dłuższą metę) i się wypowiem z perspektywy pełnej krwi przebijacza - amatora.

Do tej pory miałem ją przez dwa gemy (ten najnowszy model), które przegrałem, więc się szybko zniechęciłem. Teraz wytrzymam całego seta i zobaczymy.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pure Drive Lite

widget pisze:Teraz wytrzymam całego seta i zobaczymy.
Opis wrażeń będzie się czytało jak jakiś dreszczowiec. :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pure Drive Lite

Zabrzmiało prawie jak deklaracja zmiany płci :).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pure Drive Lite

Żeby nie było, że rzucam słowa na wiatr.

Zabrałem dziś PD Lite'a na mojego debla. Trochę się musiałem przyzwyczaić do wagi rakiety, ale po krótkiej rozgrzewce było już w porządku.
W porównaniu do mojego Radicala OS, to ta po prostu sama gra. Mocy znacznie więcej, macha się nią jakby nic w ręku nie było. Serwowało się bardzo dobrze, z głębi kortu piłka mi nie uciekała lecąc tam gdzie chcę. No i mocy, jak wspomniałem, pod dostatkiem. W krytycznych momentach grałem samym nadgarstkiem i też bez problemu przebijałem.

Grałem na punkty z przeciwnikami na średnim poziomie, więc nie wiem jakby to było, gdyby po drugiej stronie stał ktoś kto "naparza" bardzo mocno i czy wtedy ta mniejsza waga i moc nie były bardziej przeszkodą, niż zaletą.

Malowanie (taki prawie czarny granat) naprawdę cieszy oko. Nie zdziwi mnie, jeśli ta rakieta będzie się świetnie sprzedawać. Dla przeciętnego amatora wydaje się w sam raz. Problem w tym, że firmuje Radwańska, czyli kobiety kupią chętnie, a facet będzie miał dylemat, czy aby przypadkiem ten Babolat nie podważa jego męskości. :)

Wróć do „Babolat”