Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Babolat Pure Aero VS?

Ok.
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Zastanawiam się nad żywotnością, może warto spróbować całość naciągnąć naturalnym.
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Babolat Pure Aero VS?

Lepiej na poziomach dać okrągłe co poly.
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Zastanawiam się jeszcze, skąd taka mała popularność tych rakiet ?
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Babolat Pure Aero VS?

16x20. Mało kto tym gra.
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Film z rozgrzewki. Troszkę mi zajęło wgranie się, ale od początku było przyjemnie. Przepraszam za wrażenia estetyczne, naprawdę jestem stary, po kontuzji nie zginam prawego kolana i mam + 10kg. Mam nadzieję, że za 3-4mce będę w stanie poruszać się po korcie.

https://youtu.be/uXrlCVlLaes
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Babolat Pure Aero VS?

Nie gadaj. Nie ma tragedii :) Powiem więcej. Wygląda to obiecująco :)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Babolat Pure Aero VS?

Bardzo fajnie grasz, luźne pełne pociągnięcia, soczyste, ciąg do siatki i smecz, wszystko gra. Tylko nogi aktualnie nie pozwalają na więcej i stąd błędy...
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Dokładnie, nogi i gruba d... Ale VSy naprawdę dały mi motywacje i nadzieje, ze jeszcze pogram tak, że będę zadowolony. Tym razem nie chcę sobie zrobić krzywdy - chciałbym do tego podejść z głową. Z tymi nogami to też kwestia psychiczna, tyle razy robiłem sobie krzywdę przez brak poszanowania własnego ciała, że teraz mam wrażenie, że niższe zejście na nogach czy szybszy sprint znowu skończy się operacją. Pewnie, czuje silny ból nadgarstka czy barku, ale reszta to chyba bardziej kwestia głowy.

Jeszcze raz dzięki, nie wiecie, ile znowu radości daje mi tenis.
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Babolat Pure Aero VS?

Fajna aplikacja do nagrania.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Babolat Pure Aero VS?

Burzum pisze: 21 paź 2020, 08:55 Jeszcze raz dzięki, nie wiecie, ile znowu radości daje mi tenis.
Domyślam się ;)
Od czerwca do września też w zasadzie nie grałem (a jak próbowałem to ból!). Teraz po sterydach, zabiegach i zmianie rakiety i naciągu uczę się jakby na nowo - jest trudno ale ciekawie i radośnie. I też mam obawy, żeby nie przeszarżować, bo kontuzja tylko "zaleczona" a nie wyleczona...
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Aplikacja jest bardzo fajna, sędziuje także, robi małą analitykę. Zacząłem z nią pracować jako beta-tester i zapłaciłem trochę mniej za wersję pro, niż teraz kosztuje i mam dostęp do nowszych, nieoficjalnych wersji, ale naprawdę jest przydatna. Wideo obrabia sama - zostawia same wymiany, pozwala pokazać np top 5 najdłuższych, podaje prędkości, statystyki. Można też zostać "ambasadorem" i po prostu ją chyba odsprzedawać (ale trzeba najpierw wpłacić 500 USD chyba). Mogę wygenerować link na wersję 30 dniową:

Download the SwingVision A.I. tennis app to get pro stats, video highlights & personalized coaching right from your smartphone! Use my referral link to get a 30-day free trial: https://swing.tennis/?ref=00f5d57942a3ff2f

Uprzedzam, że nie czerpię żadnych korzyści z tego, czy apki użyjecie, jestem tylko użytkownikiem i testerem wersji beta.

Upierdliwe jest troche instalowanie telefonu, ale da się przeżyć - ja używam statywu oświetleniowego (ponad 2m, ale lekki). Trochę mi głupio, bo to wygląda na reklamę, ale jak już pisałem - jestem tylko użytkownikiem i nie uczesticzę w żadnych programach typu "ambasador" itp. Jak potrzeba, mogę się podzielić wrażeniami w innym wątku, z tym, że rok nie używałem SV i muszę sobie trochę przypomnieć.
Zrobiłem zrzuty ekranu z apki z mojej gry:

https://ibb.co/1dBkb42
https://ibb.co/Dfvg0qC
https://ibb.co/DrBy80J
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Babolat Pure Aero VS?

Burzum pisze: 21 paź 2020, 00:10 Film z rozgrzewki.
Przyłączam się do pozytywnych opinii. Pozostaje tylko zdrowia życzyć bo postępy przyjdą same skoro jak widać jest radocha z grania i ochota do doskonalenia się.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Dziękuję, jest na tyle fajnie, że zamówiłem nawet nowe buty zamiast obecnych Barricade, chyba I wersja :D
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.
itor
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 6 maja 2017, 20:18

Re: Babolat Pure Aero VS?

Patrząc na prędkość i siłę Twoich uderzeń to na razie pozostań z jelitem na pionach na 25 kg zamiast sugerowanych 26.5 kg :)
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Babolat Pure Aero VS?

Cześć, mogę teraz napisać o rakiecie, bo jestem po mocniejszym cyklu treningowym - 2h/dziennie + 30 min serwisu (tak!) codzinnie. Nadal jest ok, chociaż grając na zmęczeniu precyzja nie jest już taka - ta rakieta także wymaga dość dokładnego ustawienia i płynnego ruchu. Z dobrych wiadomości, to po raz pierwszy od lat mogłem serwować bez mocnego bólu, więc wznowiłem trening w tym kierunku i rozegrałem pierwszy pełny mecz (poprzednio grałem nie serwując) - przegrany 0:6, 3:6, z trenerem mojego syna. Myślę, że serwis to może być jedyne uderzenie, gdzie ta rakieta niespecjalnie pomaga, może z wyjątkiem kicka.

Technicznie, to rakieta miejscami ma odpryski lakieru (w Volklach to się nie zdarzało), Babolat Pro Tour (czy jakoś tak) to gówniane owijki, buty Asics GEL-RESOLUTION 7 CLAY są BARDZO wąskie w stosunku do Barricade a Itor miał rację - naturalny mogłem naciągnąć mocniej. Mam wrażenie, że w obu rakietach siła naciągu spadła i to nie o 1kg. Ale całkiem możliwe, że po prostu mam ten dołek, który nieuchronnie przychodzi po początkowych sukcesach.

Tak, jestem trochę sfrustrowany ostatnimi godzinami na korcie, moją tuszą, poruszaniem się, blokadą psychiczną przy grze na punkty i niedowidzeniem, ale wiem, że teraz powinno być stopniowo lepiej.
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.

Wróć do „Babolat”