Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Owijka podstawowa Babolat Air Sphere

Babolat Air Sphere to owijka mająca, tak zapewnia przynajmniej producent, dać maksymalny komfort i tłumienie.

Owijkę kupiłem, aby zamienić bazówkę producenta Yonex na coś znacznie miększego. Wcześniej miałem już do czynienia z bazówkami Babolata m.in. Woofer Grip.
Babolat Air Sphere jest dobrze wykonaną naprawdę miękką, ładnie przylegającą po założeniu na owijką.
Pomimo swojej grubości, wg. producenta 2,35 mm nie stwarzała problemów z "montażem".
Po założeniu naprawdę można poczuć komfort. Jest bardzo miękka, a jednocześnie nie sprawia wrażenia, że się traci panowanie nad uchwytem. Co prawda, zależy to od nałożenia owijki. Mianowicie jej naciągnięcia na rączkę. Delikatne założenie bez mocniejszego naciągania spowoduje zapewne dużą miękkość, ja pozwoliłem sobie nieco ją naciągnąć zakładając, toteż poczułem, że jest nieco sztywniejsza, bądź jak kto woli twardsza.
Niestety nie odczuwa się dodatkowego wrażenia z tzw. bąbelków powietrza, które znajdują się podobnież w warstwie owijki. W porównaniu do popularnej bazówki Babolat Woofer Grip jest jeszcze bardziej miękka.
Jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy potrzebują wysokiego komfortu i chcą w prosty sposób powiększyć rozmiar rączki.
Osobiście na tą owijkę mam nałożoną wierzchnią suchą owijkę Babolat Pro Team i muszę przyznać, iż mimo pogrubienia rączki o ok 3,0 mm w dalszym ciągu rączka jest pięknie "kańciasta" :D a i nie czuję znaczącego pogrubienia.
Słowem bardzo przyjemna bazówka, która za niewielką kwotę może nieco poprawić jakość rakiety i komfort gry. Polecam.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG

Wróć do „Pozostałe”