Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Recenzja zbiorcza - suche overgripy

Ponieważ pogrubiłem rączkę w rakiecie, a owijki, które do tej pory używałem są za grube i za bardzo zaokrąglają kanty postanowiłem znaleźć jakiś zamiennik.
Generalnie szukam suchych, dobrze wchłaniających pot owijek, w dobrej cenie.
Poniżej wyniki moich testów i obserwacji.

UNIQUE TOURNA GRIP ORIGINAL
Jak na razie absolutny numer jeden, dobrze przylega do rączki (kanty zachowane), bardzo dobry uchwyt, dobrze wchłania pot, z trwałością nie jest tak najgorzej, jakieś 6-8h gry, można myślę dociągnąć do 10h. Wadą jest dosyć wysoka cena (chociaż jest promocja dla trenerów i zawodników), rozwiązanie jest dosyć proste, import z USA, gdzie za 60szt. z przesyłką zapłacimy jakieś 200zł (to cena za 30szt. w Protenis).

TOALSON PRO DRY
Dobrze przylegała do rakiety, ale i uchwytu nie miałem pewnego i z wchłanianiem potu też różowo nie było, trudno mi coś powiedzieć o trwałości bo szybko ją zmieniłem.

TECNIFIBRE PRO LEVEL
Trochę gruba, kanty na rączce trochę się zaokrągliły, dobry uchwyt i absorpcja potu ale tylko na początku, po mniej więcej 4h gry owijaka jakby się nasączyła i rakieta zaczęła mi się kręcić w ręce, więc owijka została wymieniona.

Wilson SOFT OVERGRIP
Trochę lepiej przylegała niż TF i na początku wydawała się OK, ale po mniej więcej pół godzinie gry, przestałem mieć pewny uchwyt. Niby nie była śliska od potu, ale nie mogłem złapać dobrego ustawienia ręki na rączce.

Babolat VS GRIP AEROPERF
Bardzo dobrze przylega do rączki, dobry uchwyt, trudno mi ocenić jak wchłania pot, ponieważ po piętnastu minutach gry, pojawiły się przetarcia. DYSKWALIFIKACJA!!!

Na bieżąco będę informował o pozostałych testach.

Wróć do „Pozostałe”