Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Piłki Mantis All Court

Obrazek
Kilka godzin gry tymi piłkami za mną, więc czas coś skrobnąć. Grałem nimi tylko na korcie z nawierzchnią sztuczną, dość śliską i naprawdę szybką.

Zachowanie na korcie.
Przez pierwsze kilka minut o wyjęciu z puszki piłki skaczą jak szalone. Być może było to spowodowane nawierzchnią, ale trudno było je opanować. Po kilku minutach uspokoiły się jednak i zaczęły być bardzo przewidywalne. Co prawda odskok był wciąż większy niż choćby w Wilsonach AO, ale przewidywalny i jak najbardziej do opanowania.
Nie spodobało mi się w tych piłkach znaczne ich zmechacenie już po kilku odbiciach, inne piłki na hardzie gubią filc, "linieją", a te po prostu się zmechaciły. Filcu gubiły niewiele, nawet po 4-5 godzinach gry było go na piłkach więcej niż na innych, ale wciąż był zmechacony. Nie jest to jednak plus, przynajmniej dla mnie, ponieważ miałem wrażenie, że trzymam w ręku piłkę z afro :rolleyes: . Na jakość gry nie miało to chyba większego wpływu, bo nawet po 6 godzinach komfort gry był na przyzwoitym poziomie. Po prostu niewielki dyskomfort wizualno - dotykowy.

Trwałość.
Piłki przez 6 godzin gry zachowywały się na podobnym poziomie, nie zauważyłem jakiegoś drastycznego spadku jakości. Myślę, że spokojnie wytrzymają jeszcze ze 2 godzinki, a to już dobry wynik. Jedyne co się zmienia z upływem godzin gry, to dynamika, ale zmiana ta jest bardzo niewielka.

Podsumowanie.
Według mnie piłki godne polecenia, bez większych wad. Przewidywalny odskok, niezły komfort gry (mój łokieć nie narzeka), trwałość na dobrym poziomie. Mogłyby kosztować 2-3 złote mniej, ale cena 26 zł. za puszkę ( taką cenę znalazłem ) nie wydaje się wygórowana. Nie wiem jak na innych nawierzchniach, ale na hardzie piłki jak najbardziej się sprawdziły.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Piłki Mantis All Court

Dodam kilka zdań od siebie.
Miałem okazję przetestować je na mączce. Po kilku odbiciach zacząłem się obawiać, bo zaczęły robić się włochate, ale proces ten zatrzymał się szybko i nie miało to wpływu na dalszą grę. Piłki miały przewidywalny, równy odskok. Nie ma do czego się przyczepić, nawet koledzy, którzy kręcili nosem gdy wyjąłem te piłki, po zakończonej grze ocenili je pozytywnie. Z czystym sumieniem mogę je polecić na nawierzchnię ceglaną. Po prawie dwóch godzinach gry nie zauważyłem wyraźnych śladów zużycia. Przy korzystnej cenie mogą znaleźć wielu nabywców. :::gd:::
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłki Mantis All Court

Wczoraj Piotr69 zaproponował je nieśmiało do ... rozgrzewki. :)
No na tyle mogliśmy się zgodzić. :)

Te piłki oceniam na solidny plus, rozegraliśmy całe spotkanie. W sumie nie ma się do czego przyczepić. :::gd::: Tak jak Piotrek napisał lekko się "spuszyły", ale nie jak kot po odwirowaniu w pralce. rotfl
Było to zupełnie akceptowalne.
Piłka o odpowiedniej wadze i dynamice oraz twardości. Jak nimi graliśmy to kompletnie zapomniałem czym gram, tak jak byśmy grali piłkami Wilsona. W sumie jedyna niewiadoma to trwałość. Nie oglądałem ich po grze.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłki Mantis All Court

26 zł? To ja im życzę powodzenia. W takiej cenie nie widzę zbyt wielu śmiałków którzy kupią produkt od nieznanego producenta (nie oszukujmy się - producent no-name dla większości tenisistów). Szczególnie kiedy regularnie są przeceny dobrych piłek i można je kupować koło 20-22 zł za puchę. Mowa tutaj o uznanych produktach.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Piłki Mantis All Court

Dlatego podkreślałem w swoich ocenach, że ta firma wchodząc na rynek, aby zyskać chętnych do gry nieznanymi piłkami powinna zachęcić ceną, bo dając ceny takie jakie proponują uznani producenci nie daje sobie ta marka szans na wejście na tzw. szeroki rynek. :wink:
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!

Wróć do „Pozostałe”