Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Piłki Tretorn Micro X

TRETORN MICRO X Obrazek
Źródło obrazka: http://www.lobstersports.com.au

Trochę teorii…
Tretorn Micro X to piłki bezciśnieniowe, zatem najprawdopodobniej będą odpowiednie do gry dla trenerów. Piłki są wypełnione tworzywem z komórkami powietrznymi, jak twierdzi producent jest ich aż 700 milionów… w tej kwestii musimy mu zaufać. ;) Piłki są dostępne w opakowaniach po 4 lub 6 sztuk.

Zachowanie na korcie
Micro X charakteryzują się średniowysokim (~55% wysokości, z której zostały upuszczone) i przewidywalnym kozłem. Dynamikę piłki oceniam bardzo pozytywnie, nie jest to ani nieprzewidywalny pocisk, ani tym bardziej gąbka pochłaniająca większość siły uderzenia. Przypominają mi w tym aspekcie krótko używane piłki ciśnieniowe, co jest moim zdaniem przyczyną przyzwoitego komfortu. Zaskoczył mnie jeden fakt- jak na piłkę bezciśnieniową jest dość ciężka do „kręcenia”.

Trwałość
Piłki zachowują początkowe parametry przez cały okres użytkowania- duży plus. W sumie nabyłem ich 48, średnio każdą zagrałem 1 mecz (~1,5h), w tym czasie 6 z nich pękło. Nie mogę jednak narzekać, piłki kupiłem na początku stycznia i do tej pory noszę na kort od kilkunastu do kilkudziesięciu sztuk, które są prawie takie same (poza oczywiście zmianą koloru na skutek kontaktu z mączką) jak w momencie wyjęcia z pudełka. W przypadku piłek ciśnieniowych mógłbym zapomnieć o takiej sytuacji.

Podsumowanie
Produkt polecam głównie dwóm typom użytkowników. Pierwszy to trenerzy głównie rekreacyjnych amatorów potrzebujący pełnego kosza piłek długo trzymających parametry, oraz nieregularnie grającym amatorom. Nie polecam ich natomiast regularnie grającym zawodnikom turniejowym oraz ich trenerom, w ich przypadku najlepiej używać piłek używanych na tych turniejach.
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Pozostałe”