Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Wilson Trance Tour

Ponieważ buty, w których grywałem na ziemi (do gry na kortach twardych używam innych butów), zaczęły niebezpiecznie się ślizgać, postanowiłem kupić nowe buty, ale typowo przeznaczone na ziemie. Rozważałem kupno Adidas CC Feather III, tyle że musiałbym je ściągać z TW, żeby uzyskać rozsądną cenę. Ponieważ w protenisie zrobili obniżkę na Wilsony, a kilku kolegów gra w takich butach i bardzo je sobie chwali, postanowiłem kupić TRANCE TOUR.
Pierwsze na co zwróciłem uwagę to podeszwa, której cały wzorek to "jodełka". Ponieważ był to mój pierwszy kontakt z takim wzorkiem, bardzo byłem ciekaw jak sprawdzi się na korcie, wszak jest to podobno najlepszy wzór na ziemię.
Muszę powiedzieć, że różnica jest bardzo duża w stosunku do butów z podeszwami o wzorze uniwersalnym. Start do piłki, nagła zmiana kierunku, wślizg pod piłkę, praktycznie każdy rodzaj ruchu po korcie ziemnym w moim odczuciu zyskał parę punktów, zarówno pod względem dynamiki jak i stabilności.
Bardzo mocno jest odczuwalna zwłaszcza ta stabilność i pewność każdego kroku. Grając w w butach o wzorze uniwersalnym, czasami musiałem dostosować sposób poruszania do tego jaka była nawierzchnia danego dnia. Przy twardszym korcie, czasami trzeba było trochę inaczej ustawiać stopę, przy próbie zmiany kierunku lub próbując wyhamować poślizg, żeby but znalazł "oparcie" w mączce. Teraz praktycznie nie ma znaczenia jak jest przygotowany kort, trakcja jest znakomita na każdym korcie ziemnym, nawet start z linii (plastik) nie stanowi problemu, co przy "normalnych" butach parę razy spowodowało nieprzyjemny uślizg nogi.
Co do wykończenia to buty są bardzo komfortowe i poza tym, że przez pół godziny paradowałem w nich po domu, żeby sprawdzić czy coś nie będzie mnie uciskać, nie był potrzebny, żaden okres przejściowy, kiedy to buty się układają. Już pierwsza gra była bardzo komfortowa i but leżał na nodze jak wygodny kapeć. Pomimo tego uczucia komfortu, but trzyma nogę bardzo dobrze i w żadnym momencie gry nie miałem uczucia, żebym miał więcej luzu niż to jest potrzebne. Na początku miałem wrażenie, że stopa pozycjonowana jest trochę inaczej niż w butach (Wilson Satelite II), w których grałem wcześniej, tak jakby środek stopy i pięta, były umieszczone nieco wyżej, ale już po pierwszej grze, przestałem to zauważać.
But jest dosyć solidny i „czuć” (wagowo, nie nosem) ;) go na nodze, na szczęście jest to uczucie właśnie solidności, a nie kilkutonowej kotwicy, która hamuje nasz ruch.
Niestety ta solidność odbija się na wentylacji i przy wyższych temperaturach noga może się dosyć mocno pocić.
Razem z butami dostajemy przydatny pokrowiec na buty.

Muszę powiedzieć, że jak na razie buty zdecydowanie przewyższają moje oczekiwania i polecam je każdemu, kto gra na kortach ziemnych.

Wróć do „Buty”