Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

ADIDAS Barricade IV

Buty wygodne, stopa wchodzi dość głęboko więc ma się pewne poczucie bezpieczeństwa a nie wrażenie, że się wyjedzie jak z klapka.
Buty sztywne (co i opinie na TW potwierdzają), ale po dwóch tygodniach chodzenia moim zdaniem można grać. Dobrze układają się i przywierają do stopy. Mimo tych plastikowych wypustek z paskami firmowymi sznurówki pracują dobrze i można but zawiązać odpowiednio mocno. Buty są stabilne, solidnie wykończone, stopa jest dobrze chroniona i całkiem nieźle trzymają achillesa. Jest bardzo dobre trzymanie boczne jak i górne. Stopa nie „lata” w bucie. Adidasy generalnie należą do butów dobrze jeżdżących po korcie.
Z wślizgami nie ma problemu ale buty muszą popracować bo na początku jak każde, są tępawe. Może to też wynikać z odczucia po przesiadce z zużytych już butów.
Można odnieść wrażenia, że jest za mało miejsca na palce. Dokładnie mówiąc pojawia się ucisk boczny z obu stron stopy na część śródstopia z której wychodzą palce.
Po rozegraniu problem znika. Może to też być efekt innego profilu stosowanego przez Adidasa i Nike, w których dotychczas grałem. Wtedy stopa musi się przyzwyczaić. Rozmawiałem z koleżanką, która całą karierę grała tylko w Adidasach, a jest to już ponad 15 lat i ona nigdy nie miała takiego wrażenia.
Kolejna dobra cecha to moim zdaniem fakt, że but „czuć” na nodze. I właśnie tu ukłony dla firmy za dobre zbalansowanie. Po prostu czuję że mam coś na nogach ale mi to nie ciąży. To dość trudny do osiągnięcia konsensus tym bardziej, że buty robią wrażenie masywnych i ciężkich. Są buty tenisowe, których się nie czuje i dla ludzi z kłopotami ze stawem skokowym czy kostką jest to problem. Boją się stąpać. Natomiast to „czucie” buta na nodze daje im komfort i jakiś rodzaj podświadomego poczucia bezpieczeństwa na zasadzie „coś tam jest i coś mnie chroni”.
Minus:
1. Stopa w tym bucie jest relatywnie wysoko „zawieszona”, czyli znajduje się dość wysoko ponad kortem. Akurat Oscillate-y, w których grałem to but-skarpetka czyli czuje się jakby człowiek biegał boso po korcie, tak nisko jest stopa. Niemniej przed grą w Adikach, zanim je rozchodziłem, musiałem pograć tydzień w Nike CityCourt. Te są „wyższe” od Oscillate-ów ale i tak jeszcze im do Adidasów brakuje.
Jaki jest tego efekt negatywny? Przy stracie i biegu nie ma sprawy, problem pojawia się przy wyhamowaniu/wślizgu. Ma się wtedy wrażenie, że stopa spada, a właściwie zsuwa się z jakiegoś podwyższenia. Jest to oczywiście wrażenie bo but trzyma, ale jest to dość nieprzyjemne i wybijające z rytmu. Miałem z tym spory kłopot na samym początku bo musiałem wcześniej rozpoczynać hamowanie i robić to łagodniej. Co to oznacza, wiadomo. Niemniej można się przyzwyczaić a pewnie z czasem problem przestanie istnieć. Może to być jak dla mnie efekt drastycznej przesiadki z „płaskich” Oscillate-ów na „wysokie” Adidasy.
2. Ze względu na masywną konstrukcję buty te nie są tytanem wentylacji. Jeżeli ktoś potrzebuje dobrze przewietrzanych butów to powinien pomyśleć o Nike Air Max Breathe 3 lub Cage. Ewentualnie Adidas CC Feather III czy Adidas CC Boom II.

Mogę powiedzieć że buty polecam.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Jestem od dwóch tygodni szczęśliwym posiadaczem tych butów. Na podstawie ok. 8h na korcie chciałem tylko potwierdzić w większości to, co napisał Vivid:
- but sztywny, masywny, w porównaniu do moich poprzednich Asics’ów (Gel Enqvist Plus) dosyć ciężki;
- na pewno nie dla graczy, którym stopy mocno się pocą (na szczęście mnie to nie dotyczy);
- doskonałe trzymanie stopy – i przodu i Achillesa, ale co jest świetne w tych butach – palce mają przestrzeń na ruch (!) – Nie ma dzięki temu uczucia „stopa w gipsie”;
- doskonałe czucie kortu, świetne trzymanie nawierzchni. Szczególnie start do piłki oraz wślizgi są bardzo pewne;
- niezła amortyzacja podczas biegu – ale tutaj niestety Asics’ów z żelem żaden but nie pobije;
- but bardzo wytrzymały (takie są opinie innych, którzy w BIV grają już jakiś czas). (Asics’y rozpadły mi się po ok. roku gry);
Nie zgodzę się jednak że stopa jest wysoko postawiona – i w Asicsach i w Adidasach, które miałem wcześniej miałem stopę na podobnej wysokości. Nie zauważyłem też uczucia, że stopa zaraz się ześlizgnie z podeszwy.
Ogólnie najlepszy but, w jakim do tej pory grałem.

Wróć do „Buty”