Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Nike Air Oscillate

Buty legenda i jak dla mnie legenda zasłużona.
Bardzo dobra żywotność - gram już drugi sezon i nic się nie dzieje. Buty są dość nisko "osadzone". Ma się wrażenie, że biega się bosą stopą po korcie gdyż jest ona relatywnie blisko powierzchni kortu. Ważne jest iż nie wpływa to w jakikolwiek sposób na tłumienie uderzeń (po smeczu z wyskoku nie mamy poodbijanych stóp). Kewlarowa osłona chroni buty przed wytarciem przy wślizgach. Buty bardzo dobrze sklejają się ze stopą. Nie ma wrażenia "luzów" w bucie. Wewnętrzne wyściełanie jest dość miękkie i nie wydziera się co jest mankamentem niejednego obuwia tenisowego. To samo wkładka - trwała i solidna. Buty w zgięcu na śródstopiu nie rozchodzą się i zginają się dość miękko co daje spory komfort. Dobre jest trzymanie boczne natomiast trzymanie tylne i ochrona achillesa jest genialna. Cały czas ma się wrażenie jakby ktoś trzymał Cię mocnym uściskiem za tył stopy przy ścięgnie achillesa. Łatwo robić wślizgi ale buty nie odjeżdżają w niekontrolowany sposób.
Jedyny minus to sznurowadła o przekroju koła. Rozwiązują się permanentnie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nike Air Oscillate

Również mogę wypowiedzieć się pozytywnie o Nike Air Oscillate, tyle że All court a nie Clay...
Gram w nich albo na hardzie albo na takim dywanie posypanym jakimiś granulkami czy piaskiem.
W święta napiszę swoje odczucia, gram w nich od września więc już chyba mogę coś powiedzieć :D
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Mechanik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2008, 14:15
Lokalizacja: São Paulo/Łódź

Re: Nike Air Oscillate

A ja się wypowiem negatywnie. Są strasznie sztywne i to trzymanie achillesa jest strasznie nieprzyjemne. Ja jednak wolę "klasyczne" buty.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nike Air Oscillate

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc postanowiłem tutaj dopisać swoją opinie o ww. butkach.
To jest moja pierwsza recka, więc z góry Przepraszam za wszelkie błędy i pominięcia, a więc do dzieła :)

Model, który posiadam, to wersja all court, a gram w nich od września na hardzie (pewnie beton czymś polany, jak się dowiem co to dokładnie jest, to dopiszę) oraz na dywanie Edel Grass Soft posypanym piaskiem (całkiem przyjemna nawierzchnia, na pewno wolniejsza od hard'u, może troszkę szybsza od cegły).
Buty, do których będę się odnosił w porównaniu, to Head Tour Men.

Na początku rzuca się spora sztywność butków, przyznaję, że miałem obiekcje, ale przez kilka dni rozchodziłem je w domku, później dwa wyjścia na kort po godzince i zaczęło być coraz lepiej i sztywność butków zamieniła się w coś al'a kołnierz, który szczelnie okrywa stopę, ale nie blokuje jej.

Druga rzecz, którą mocno czuć od początku, to faktycznie bardzo głębokie wchodzenie stopy w but, dokładnie chodzi o piętę i achilles, też trzeba się na początku do tego przyzwyczaić, z czasem jak się rozbiega but, to total się zapomina o tym dziwnym uczuciu i zamienia się ono w mocną stabilizację, aczkolwiek mam wrażenie, że przez to, że stopa tak głęboko wchodzi, to tak jakby system Air poduszki był mało efektywny. Mam wrażenie, że osoby, które mają problemy z piętą (wrażliwą na obicia itp) mogą nie być tym butem zachwycone, raczej będą czuły zmęczenie tej części stopy. Natomiast, jeżeli ktoś nie ma z tym problemów, to na pewno będzie czuł się komfortowo w tych bucikach, taka al'a klatka samochodowa dobrze zabezpieczająca całość, a nie jakieś łóżko wodne :wink:

Jeśli chodzi o trwałość, to do tej pory nie zauważyłem żadnych przetarć, pęknięć itp. uszkodzeń, a również i podeszwa jest w bardzo dobrym stanie (fakt, że zazwyczaj gram na zmianę z butami Head).

Hard:
Buty maja b.dobrą trakcję, zero niekontrolowanych uślizgów, jakby były lekko klejone do podłogi w momencie stawiania stopy, ale nie ma uczucia ciężkości przy starcie, nie ma najmniejszych problemów z szybka zmianą kierunków, stopa bardzo dobrze trzymana w bucie.
Minusem jest właśnie chyba dość twarda podeszwa przy pięcie, co w moim przypadku powodowało jednak odczuwanie zmęczenia stóp po ponad godzinnym lekkim graniu na hardzie.
Fakt, że sama nawierzchnia nie sprzyja bieganiu, aczkolwiek tutaj, jak dla mnie lepiej spisują się Head Tour (recenzja w dziale)

Edel Grass Soft:
Na tej nawierzchni butki spisują się miodzio, zero zmęczenia stóp, bardzo dobra kontrola każdego kroku, nie ma takiej opcji, żeby stopa nagle odjechała gdzieś na bok przy zmianie kierunku biegu (jeśli dobrze używamy nóg :wink: ), natomiast mamy możliwość zrobienia bardzo delikatnego kontrolowanego poślizgu.
Tutaj wyżej oceniam model Nike niż Head

Jeśli chodzi o sznurówki, o których pisał Vivid i problem rozwiązywania, to niestety muszą to potwierdzić, że mają tą skłonność, także trzeba na początku dokładnie zawiązać, zero luźnego sznurowania...a i tak pewnie czekają Was poprawki wiązania :P

Dla mnie ważną opcją jest również to, czy język buta schodzi na bok... chyba mam jakieś krzywe stopy, bo w niektórych butach język ucieka na bok... :discon:
Tutaj pomimo, że język butków nie posiada szlufki i sznurówki nie przechodzą przez ten język, to nie ma problemów ze zjeżdżaniem języka na bok, co dla mnie ma znaczenie w odczuciu buta.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nike Air Oscillate

Zgodzę się z językiem i piętami. Są buty, w których w lewym bucie język mi ucieka a Oscillate-ach nie ma tego problemu.
Pięty "czułem" na początku gry kiedy zacząłem pierwszy raz grać w tym modelu. Teraz już nie ma tego problemu przy kolejnej parze.
Dla mnie mankamentem o jakim wspominałem są sznurowadła, ten okrągły przekrój niestety nie jest udany. Podczas gry buty wyraźnie luzują trzymanie, a czasem potrafią się rozwiązać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nike Air Oscillate

Coś czuję, że niedługo zacznie się szukanie sznurówek ze względu na elastyczność, obwód i utratę naprężenia :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Nike Air Oscillate

Nabyłem niedawno ten model butów z podeszwą przeznaczoną na mączkę. Trakcja znakomita, a to charakterystyczne trzymanie pięty przypadło mi do gustu. Jedynie za co niestety dałbym minus to wentylacja. Zobaczymy jak to będzie w sezonie letnim... Być może wina leży po stronie warunków w balonie, tj. +15 stopni Celsjusza i wilgotność jak w szklarni.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nike Air Oscillate

Wentylacja nie jest ich mocną stroną. Latem nie będzie lepiej. Jak ktoś ma kłopoty z nadmierną potliwością stóp i pęcherzami z tego tytułu to ani Oscillate ani Barricade od Adidasa nie są dla niego.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Nike Air Oscillate

Mam kilka miesięcy te botki i jestem z nich zadowolony (tym bardziej, że dałem za nie 180zł). Nie będę opisywał wrażeń, bo zrobił to Vivid, zresztą i tak mam zbyt małe doświadczenie, żeby się "fachowo" wypowiedzieć. :wink:

Dzięki za reckę, przydała się. :)

Wróć do „Buty”