Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Adidas Accelerator

Obrazek
Przy zakupie sugerowałem się kilkoma opiniami znalezionymi w Internecie, chęcią przetestowania odpowiednika Nike Shox oraz tym, że ten model był używany/promowany przez dwóch zawodników ATP, co w teorii oznacza, że dla kogoś grającego na moim poziomie powinien być zupełnie wystarczający.

Po wyjęciu z pudełka w oczy rzuca się wątpliwej urody srebrny plastik. Z wyglądu mi się nie podobają, ale uznałem, że nie o to tu chodzi i jeśli będą tak dobre jak brzydkie to będę grał tylko w nich.

Buty dobrze dopasowują się do stopy jednak w okolicy palców są bardzo wąskie, przy założeniu tego nie czuję, jednak po 3h gry jest to wyraźnie wyczuwalne i zaczyna przeszkadzać, a kolejny mecz tego samego dnia nie napawa optymizmem. Wkładka jest wygodna i nie powoduje odcisków, jednak oczekiwałem od nich dużo, dużo więcej. Moim zdaniem Nike z wkładką Air Zoom są dużo wygodniejsze, poza tym lepiej pasują do moich stóp.

Pięta jest osadzona dość wysoko, w dodatku podeszwa pod nią wydaje się wąska (niestabilna) przez co skręcenie kostki wydaje się dość proste, jeszcze mi się to nie udało i mam nadzieję, że tak zostanie, chociaż parę razy zdarzyło się, że stopa niebezpiecznie się wykręciła.

Mimo dość nietypowego wzoru podeszwy trakcję oceniam bardzo dobrze, na hali spisują się niemal idealnie, na mączce czasem (rzadko) zdarzały się niekontrolowane poślizgi. Mimo wszystko brakuje im trochę do jodły którą uznaję za ideał podeszwy na mączkę.

Ze względu na dziurki w cholewce trwałość nie wydaje się być mocną stroną tych butów, jednak na razie nie widzę żadnych przetarć, a używam ich od wiosny zeszłego roku.

Głównymi zaletami tych butów bez wątpienia są: dobre dopasowanie do stopy (od śródstopia do palców), wentylacja i amortyzacja. Do wad można zaliczyć: za wysokie położenie pięty, wąskość buta oraz trzymanie pięty.

Nie polecam.

Ocena w skali od 0 do 10:
Trakcja: 7
Waga: 6+
Amortyzacja: 7
Wentylacja: 8+ (10 mają sandały*)
Wygoda: 6
Stabilność: 5-

*bez skarpet :P

16.09.2011 obniżyłem ocenę za trakcję i amortyzację.
O tych butach pisze:
  • Vivid: Kolega aktywnie uczestniczący w rozgrywkach atp w nich grał i grał dość długo. Także trwałość powinna być dobra. Poza tym buty Adidasa od lat mają opinię jednych z najwytrzymalszych w tenisie.
  • Willy: Gram obecnie w już drugiej parze tych bucików. Pierwszej niestety musiałem się pozbyć - wytarła się podeszwa, po jakimś 1,5 roku grania. Fakt, że są wąskie odpowiada mi - "maskują" moją pronującą stopę (inaczej płaskostopie :wink: ). Bucik jak dla mnie bardzo stabilny, gram nimi tylko na mączce, na hali Asics na żelu. Moje doświadczenia z butami tenisowymi to: Adidas "marketowy", omawiany tu Accelerator oraz Asics Gel Dedicate, czyli stosunkowo niewiele do porównywania. Ale chętnie nabył bym jeszcze parę lub dwie. Sprawdziły się na moich stopach, a moje doświadczenia z nowymi typami obuwia, są jak do tej pory bolesne :wink:
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Buty”