Awatar użytkownika
Skladak
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 1 sie 2006, 14:33

Nike Air Max Court Ballistec 2.3

Nike Air Max Court Ballistec 2.3 French Open

Obrazek


Po decyzji wymiany butów, spowodowanej zniszczeniem Vapor'ów VI, mój wybór padł na powyższy model. Nie chciałem brnąc znów w serie Vapor, słyszałem dobre opinie o modelu 1.3 jak i 2.3, dlatego decyzja była prosta. Buty grane na cegle.

Zakupiłem kolorystykę French Open, wiec po wyjęciu obuwie z kartonu trochę nie poraziło (zdjęcia w Internecie nie oddają naprawdę jaskrawego koloru). Po szybkim odzyskaniu wzroku, przyszedł czas na oględziny. Buty są leciutko skierowane do wnętrza (albo mam coś z oczami). Materiał wydaje się być porządny, siatka, która pokryty jest but nie jest taka cienka i nie powinna pękać. Materiał wokół kostki, przyjemny, miękki. Dobrze chroniony Achilles dzięki miękkiemu tworzywu, ładnie obejmuje ścięgno. Jeśli chodzi o wagę, bezpośrednio porównałem Vapor’y i CB2.3, czuć że CB są cięższe.

Nastała kolej na przymierzanie. Rozmiarówka - true size - nie jest zaniżona ani zawyżona. Pierwsze odczucie po założeniu butów - mega wygodnie, świetnie leżały na nodze. Trochę powyginałem podeszwę, pochodziłem w nich po domu z 10 min. I schowałem do torby tenisowej.

Czas wyjść na kort! Buty świeciły się jak żarówki. Nie da się przejść niezauważonym. Nauczony przykrym doświadczeniem z rozbijania Vaporów założyłem 2pary skarpet. Rozgrzewka – nie czułem że mam na nodze nowy but. Bez problemu, zero potrzeby rozbijania. Podczas gry także sprawowały się świetnie, żadnego bólu, obcierania.

Trakcja, bez zarzutu, podeszwa co prawda allcourt, nie jest to jodła, ale z poślizgiem albo startem do piłki nie ma problemów. Buty bardzo, bardzo stabilne. Nie ma obaw o wykręcenie kostki, przy zatrzymaniu, czy zmianie kierunku biegu. System Air Max, spisuje się wyśmienicie, wspaniała amortyzacja, którą naprawdę czuć. Wentylacja dobra. Noga nie grzeje się, nie ma efektu sauny, jestem pod wrażeniem. Jeśli chodzi o wagę, buty nie należą do lekkich ważą ok. 475 gram. (rozmiar 44). Osobiście nie odczuwałem tej wagi podczas gry. Niektórym może przeszkadzać. O wytrzymałości nie mogę powiedzieć zbyt wiele, buty grane średnio 2-3 razy w tyg. po ok.2h. do dziś (22.06.2010) nie widać śladów użytkowania, zniszczenia, naruszenia szwów etc.
Jedyny minus - szkoda że nie ma normalnego języka, tylko bucik. Trzeba uważać żeby za mocno go nie ciągnąć.

Podsumowując, buty są świetnie, dobrze oddychają, podeszwa nie przeszkadza w grze na cegle. Mogę je polecić spokojnie w 100%. Gram w jednej parze skarpet, nie ma żadnych obtarć, pęcherzy itp. Jestem zadowolony z zakupu, a dzięki masywności buta, sądzę ze szybko się z nimi nie rozstanę i będą wytrzymałe.
Krotko: najlepsze buty w których grałem!

Podsumowując w skali od 1 do 5
Trakcja: - (5)
Stabilność: 5
Waga: -
Wentylacja: 5
Trwałość: 5
Wygoda: 5
Amortyzacja:5

Ocena końcowa: 5
Ostatnio zmieniony 24 cze 2010, 15:59 przez Skladak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nike Air Max Court Ballistec 2.3

Taka drobna uwaga, buty w kolorystyce z RG ale podeszwa już nie. One mają podeszwę na hard a nie na clay. Model clay jaki jest u nas sprzedawany jest w kolorze szarym http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... -2010.html

Oczywiście Rafa miał na RG tą kolorystykę jaką pokazujesz ale podeszwę już od tych szarych, zgodnie z wymogami gry.
Awatar użytkownika
Skladak
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 1 sie 2006, 14:33

Re: Nike Air Max Court Ballistec 2.3

Vivid pisze:Taka drobna uwaga, buty w kolorystyce z RG ale podeszwa już nie. One mają podeszwę na hard a nie na clay. ...
Skladak pisze: Trakcja, bez zarzutu, podeszwa co prawda allcourt, nie jest to jodła..
You can hate me now, but I won't stop now...
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Nike Air Max Court Ballistec 2.3

Skladak pisze:Trakcja, bez zarzutu, podeszwa co prawda allcourt, nie jest to jodła..
Dałeś im w swojej ocenie "max'a" za trakcję. Gdyby taką podeszwą dało się osiągnąć "ideał" to nikt by sobie d...py nie zawracał konstruowaniem kilku różnych podeszw i zawalaniem tym zwielokrotnionym stanem magazynów (przy $100" sprzedaży rocznej jeden dzień dłużej w magazynie to strata ca. $20'-$40' - czyli więcej niż pensja jednego magazyniera!). Oznacza to, że albo nie do końca masz porównanie, co to jest dobra trakcja na mączce (warta wysokiej noty "5"), albo wciąż radość z nowego - nie ma co ukrywać, że ładnego - zakupu przesłania Ci jeszcze rzeczywiste walory użytkowe tego przedmiotu. Mało jest rzeczy bez wad i niestety na większość z nich nas nie stać. Te buty raczej do takich nie należą, więc - ja osobiście - oczekiwałbym przynajmniej minimalnej dozy krytyczności w recenzji. Z góry dziękuję za zrozumienie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nike Air Max Court Ballistec 2.3

Ujmę to tak, przy solidnej grze na korcie ziemnym z taką podeszwą nie ma szans na optymalną trakcję, co oczywiście nie znaczy, że sobie od razu zęby wybić można.
Jeżeli natomiast ktoś gra w tenisa "na chodzonego" to ocena maksymalna jest uzasadniona, wtedy i Crocks-y mogą ją uzyskać ...
To są solidne buty i moim zdaniem z tą podeszwą bez większego ryzyka 95% amatorów może grać na mączce ale nie oznacza to optimum.
Poza tym but musi się poukładać, lekko wytrzeć, wtedy mamy jakiś obiektywny obraz tego jak się zachowuje.
Awatar użytkownika
Skladak
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 1 sie 2006, 14:33

Re: Nike Air Max Court Ballistec 2.3

Jak najbardziej jestem amatorem,pewnie nie gram na takim poziomie co niektórzy na forum, ale na pewno Crocks'y zakładam po prysznicu ;) zgrałem ok. 6-7 par butów i takie mam odczucia, każdy może mieć jak najbardziej inne zdanie, to jest ocena subiektywna.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Nike Air Max Court Ballistec 2.3

Skladak pisze:każdy może mieć jak najbardziej inne zdanie, to jest ocena subiektywna.
I z tym się zasadniczo dyskutować nie da...

Jak chciałbym spytać o coś innego, bo ludzie generalnie narzekają na to, że z przodu są zbyt wąskie i ciasne. Jak byś się do tego odniósł?
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Nike Air Max Court Ballistec 2.3

Vivid pisze:Jeżeli natomiast ktoś gra w tenisa "na chodzonego" to ocena maksymalna jest uzasadniona, wtedy i Crocks-y mogą ją uzyskać...
Jak ktoś gra "na chodzonego" to i gumo-filc może uzyskać maksymalne noty! Prawda jest taka, że jeśli tylko trzeba się będzie gwałtownie zebrać do skrótu, to but się będzie ślizgał zamiast szarpnąć nawierzchnię. Nawet ja to czuję, a nie sądzę, żebym nie mieścił się w tych Twoich 95%...

Rzeczony but na pewno ładnie się prezentuje i jak najbardziej nadaje na kort, ale jego prawdziwe parametry trakcyjne (o ile nie zostanie wcześniej upaprany mączką) ujawnią się dopiero na twardej nawierzchni... Zdarłem już parę par butów w swojej krótkiej karierze i naprawdę póki się nie poczuje naprawdę dobrej trakcji (vide: moje obecne Wilson'y) - bardzo trudno jest się do niej odnieść. Dość, że ja ostatnio korygowałem wszystkie swoje wcześniejsze recenzje w tym obszarze. Może stąd to "uczulenie".
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nike Air Max Court Ballistec 2.3

Ja przez 24 lata grania zdarłem nie wiem ile kapci ale trochę tego było. Tu musimy rozgraniczyć pewną kwestię. Gdy jeszcze trenowałem to kiedyś nawet sezon grałem sobie na mączce w butach na ... trawę ... :)
Wślizgi, starty, dohamowania, zwroty itd. , nie było problemu i nawet kort nie cierpiał. To samo kumpela trenująca razem z nami, potrafiła grać w butach do joggingu bez uszczerbku dla kortu (buty poszły chyba w 3 tygodnie :) ). Czyli można. Ale ... i tu jest to nasze "ale". Tak to można trenując sobie na obciążeniach zawodniczych, choć to też nie za mądre. My natomiast mówimy teraz o naszej grze gdzie jesteśmy amatorami. Czyli co wolno zawodnikowi to nie tobie amatorze parafrazując stare powiedzenie :)
Nas już na to fizycznie nie stać i grozi to czasem i poważnym urazem.
Dlatego o tym tu trąbimy, chodzi o to by uświadomić ludziom pewne sprawy bo nie ukrywajmy, że środowisko tenisowe w Polsce, amatorskie ale i trenerskie i zawodnicze jest delikatnie mówiąc "ubogie" w wiedzę sprzętową.
O ile dla zawodnika taka ignorancja może skutkować "tylko" słabyszymi wynikami o tyle dla amatora może nieść to konsekwencje zdrowotne (złe buty, złe rakiety, struny, serwis sprzętu itd.).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Skladak
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 1 sie 2006, 14:33

Re: Nike Air Max Court Ballistec 2.3

Vivid doskonale to ująłeś nic dodać nic ując (na prawdę, bez szydery).

Jurek mam wąską stopę, nie czuję aby coś było za wąskie czy coś w tym stylu.
You can hate me now, but I won't stop now...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nike Air Max Court Ballistec 2.3

Ja też mam zamiar kupić w następnej kolejności te buty. Oscillate nie będą produkowane wiecznie więc muszę się zdecydować na serię Vapor lub CB. Vapory LunarLite mi pasują ale trzeba dać szansę i serii CB.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
hugree
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2010, 20:54

Re: Nike Air Max Court Ballistec 2.3

Air Max Court Ballistec 2.3 to na prawdę super buty. Są na tyle wygodne aby chodzić w nich na co dzień. Na korcie to czysta przyjemność. Bardzo dobra trakcja i amortyzacja sprawiają, że czuję się w nich bardzo pewnie. Nike powoli wyrasta na lidera nawet w branży tenisowej. Mam nadzieję, że ich następny model CB będzie równie udany. Próbowałem też buty z serii sygnowanej nazwiskiem Federera ale te Nadal'e dużo lepiej pasują do mojej stopy. Dodatkowy plus to mnogość wersji kolorystycznych. Jest w czym wybierać :D

Jestem pewien, że nikt się na nich nie zawiedzie. Polecam!

Oto moja para
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Rafek
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 6 paź 2010, 20:48

Re: Nike Air Max Court Ballistec 2.3

Ostatnio jestem szczęśliwym posiadaczem takowych butów. Również w tej samej wersji kolorystycznej, but dobrze leży na nodze, noga mi nie lata. Ostatnio miałem lekką kontuzję kolana :( przesiadka na te buty i prawie nic nie czuję. Naprawdę polecam. :D

Wróć do „Buty”