Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Nike Vapor Lunarlite Tour

NIKE LUNARLITE VAPOR TOUR

Obrazek

Kolejna już siódma odsłona serii Vapor na rok 2010.
To moja pierwsza przygoda z tą serią i nie mogę odnieść się do poprzednich modeli. Nie będę też odnosił się do butów jakie obecnie używam równocześnie z Vapor-ami – Nike Air Oscillate, nie ma to większego sensu.

Buty są ładne, w wersji białej i czarnej jaką posiadam. Ale oczywiście to kwestia gustu.
Materiały są miękkie i przyjemne w dotyku, ale to też przecież nieistotne z punktu widzenia użytkowania.
Po włożeniu stopy od razu czuć sporą wygodę. Nie ma odczucia sztywności, wydaje się, że od razu nadają się do gry i nie trzeba ich rozbijać. Stopa osadzona jest relatywnie nisko co jest dużym plusem. Buty są lekkie.
Stopa trzymana jest dość solidne, Achilles też nie zostaje bez oparcia. Język jest długi i przyjemnie obejmuje górną część stopy dodając stabilności. Jest więc prawie idealnie. Obiektywnie nie mogę się zbytnio czepiać.
But jest dość szeroki więc może stanowić problem dla ludzi o wąskich stopach a być idealnym wyborem dla tych, którzy hm…. płetw na basen nie noszą …. :P

Na korcie:
Dobra trakcja, nie ma jakiś uślizgów, but pewnie trzyma się podłoża. Ale tyczy się to wilgotnego kortu. Jeżeli wychodzimy na wysuszoną mączkę to daleko tej podeszwie do klasycznej jodły, tu wyraźnie wymięka i człowiek nadmiernie się ślizga.
Buty dają duże uczucie lekkości. Bardzo duży komfort i tłumienie drgań, wyraźnie stopa w nich odpoczywa i będą się one nadawały na długie pojedynki.
Poducha i system Zoom Air powodują, że ma się odczucie jakby buty lekko katapultowały człowieka do biegu. To niby pomaga wystartować ale mnie osobiście czasem przeszkadza, trzeba się przyzwyczaić. Stopa trzymana jest solidnie i osadzona jest całkiem nisko, nie jest to Oscillate ale jest dobrze. Nie mamy wrażenia grania w klapkach, z których za chwilę wyskoczymy.
Jeżeli chodzi o wentylację to jest dobrze. Buty są czarne ale to nie powoduje jakiegoś gotowania się stopy.

Podsumowanie 1 -5:
Trakcja: 4
Stabilność: 4
Waga: 5
Wentylacja: 5
Trwałość: Czas pokaże
Wygoda: 5
Amortyzacja: 5

Mogę te buty spokojnie polecić do gry. Pozostaje kwestia trwałości, na którą generalnie narzekają użytkownicy we wcześniejszych modelach.
Na ten temat nie mogę nic obecnie powiedzieć.
O tych butach pisze:
  • Qbcki: Buty po 4 miesiącach intensywnej gry rozkleiły mi się w kilku miejscach, m.in. tam gdzie znajduje się mały palec, który "wypycha" materiał i but się rozkleja. Do tego dochodzi mocno przetarta podeszwa i odklejanie się "plastikowych" elementów buta. Dałem do reklamacji, dostałem nowe i zobaczymy jak teraz się będą sprawować.
  • radical.pl: Gram w tym modelu już prawie rok, i jak na Vapory a tu już trzeci kolejny model który używam są trwałe. Dobra trakcja, przyczepność, mała waga. Polecam wszystkim tym którzy nie niszczą zbyt mocno butów, lubią lekkie, świetnie nadające się do ostrego biegania buty. Grałem na nich w większości na sztucznej trawie, 30 % gry na cegle. Gdyby proporcje były inne, prawdopodobnie już by się rozleciały. W porównaniu do poprzedniego modelu są dużo wygodniejsze i łatwiej je rozbić.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nike Vapor Lunarlite Tour

Po zgraniu butów mogę potwierdzić chodzącą o serii opinię, trwałość nie porywa. Wychodzi że ciężko zaliczyć w nich cały sezon. Podeszwa bez uwag, niestety góra poległa.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nike Vapor Lunarlite Tour

Moje zdanie na temat tych butów jest prawie identyczne jak Vivida. Są bardzo wygodne, "uniwersalna" podeszwa sprawdza się dobrze na hali z parkietem jak i na mączce (najlepiej wilgotnej). Poza tym są bardzo lekkie, a cholewka dopasowuje się do stopy prawie jak skarpeta ;). Niestety trwałością nie grzeszą i podobnie jak Qbcki po czterech miesiącach muszę je zareklamować, uszkodziły się w tym samym miejscu.
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Buty”