Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Head Tour Men

Model, który posiadam, to wersja all court, a gram w nich od września na hardzie (pewnie beton czymś polany, jak się dowiem co to dokładnie jest, to dopiszę), na dywanie Edel Grass Soft posypanym piaskiem (całkiem przyjemna nawierzchnia, na pewno wolniejsza od hard'u, może troszkę szybsza od cegły) oraz kilka meczy na cegle.
Buty, do których będę się odnosił w porównaniu, to Nike Air Oscillate.

Na początku przyjemna dla mnie kolorystyka biało-niebieska, z przewagą niebieskiego.
W porównaniu do Nike’a część buta posiada siateczkę z boku (ma odpowiadać za wentylację i działa). Dobra, ale to tylko kosmetyka, czas na konkrety.

But jest w pierwszym kontakcie jakby troszkę bardziej elastyczny od Nike’ów, jakby już bardziej ułożony, ale to moje wrażenie. I tak należy je rozchodzić przez kilka dni i powoli wprowadzać do gry.

Stopa w porównaniu do Nike’a jest dużo wyżej uniesiona do góry, zwłaszcza pięta, co z jednej strony powoduje bardziej miękkie odczucie stawiania kroków, mamy wrażenie jakbyśmy mieli jakiś poduszkowiec pod stopą, który troszkę nas unosi, naprawdę fajne uczucie, które w bardzo dobry sposób daje komfort pięcie, a z drugiej strony zabezpiecza je przed obiciami podczas dłuższego grania. Daje nam to również bardzo dobrą dynamikę podczas startów do piłki.

Natomiast osoby, które mają tendencję do skręcania stawów skokowych, mają je wrażliwe mogą odczuwać pewne obawy podczas gry w tych butkach. Właśnie przez wyżej uniesioną piętę w butach boki kostki są total odsłonięte i na pewno nie tak zabezpieczone jak w Nike Air Oscillate.
Jak dla mnie te obawy są bezpodstawne, ponieważ ani razu nie miałem sytuacji, żeby kostka mi gdzieś na bok poleciała, zawsze czuję się w nich bardzo pewnie, bardzo dobre trzymanie boczne mimo, że jest niskie.
Jeśli chodzi o wkładkę, to moim zdaniem jest ona bardziej miękka, elastyczna niż wkładka w Nike Air Oscillate.

Hard:
Bardo fajna trakcja, zero problemów ze zmianami kierunków, startami do piłek, zatrzymaniem kroków.
Na duży plus zasługuje konstrukcja podeszwy, wkładki, która pomimo iż hardy same w sobie mocniej dają w kość naszym stopom i kolanom, to Head wychodzi z tego pojedynku absolutnie jako wygrany. Po 1,5 godzinnych gierkach nie czuje żadnego zmęczenia stóp ani kolan naprawdę super amortyzacja.
Jak dla mnie, to na tej nawierzchni lepsze są od Nike’ów, w których jednak czułem zmęczenie w stopach i kolanach

Edel Grass Soft:
Tutaj również bardzo przyjemnie się biega w Head’ach, bardzo dobry start do piłek, zwłaszcza do przodu, również zero objawów z odczuwaniem zmęczenia stóp czy kolan.
Natomiast miałem 2-3 uślizgi w momencie zmiany kierunku biegu do boku. W sumie to i tak mało, aczkolwiek tego problemu nie miałem grając w Nike’ach. Nie wiem na ile to kwestia butów, a na ile kwestia np. mojej złej pracy nóg.

Cegła:
Tutaj bardzo podobne odczucia, jak przy ww. dywanie, Też nie ma problemów ze startem do piłek, brak zmęczenia stóp, kolan po 2godz lekkim graniu, bardzo dobra dynamika butów, na pewno nie ma uczucia, że buty ciągną się za stopą, przeciwnie, dają bardzo dużego powera.
I dokładnie jak przy dywanie zdarzyło mi się kilka (bardzo mało) poślizgów w trakcie zmieniania kierunku biegu z jednego boku na drugi, aczkolwiek sądzę, że bardziej poprzez złą pracę stóp, niż przez jakieś braki w butach.

Z trwałością do tej pory wszystko w najlepszym porządku, zero przetarć, rozpruć, podeszwa w b.dobrym stanie. Na dłuższą metę ciężko mi powiedzieć, jak byłoby ze ścieralnością tej podeszwy grając ciągle na cegle. Mam wrażenie, że zwłaszcza kółka na podeszwie dość szybko starłyby się, reszta podeszwy wygląda na bardzo trwałą, ale to tylko moje odczucie, po prostu na cegłę wolałem zakupić butki do niej przeznaczone.

Z pozytywnych rzeczy, to również to, że języki w butach posiadają szlufki, przez które przechodzą sznurówki, dzięki czemu nie ma problemów z przesuwaniem się języka na bok.
Wiem, że to niby pierdoła, ale mi to jakoś przeszkadza, jak tak język w bucie mi lata, a tu na szczęście niczego takiego nie ma
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Buty”