Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Nike Air Max Breathe Cage II

Po przejrzeniu aktualnej oferty butów, zdecydowałem się na Nike Air Max Breathe Cage II. Kupiłem je za 320zł, więc w miarę rozsądnej cenie (499zł producenta uważam za gruuuubą przesadę). W sklepie przymierzałem kilka par, i do ostatniego momentu nie mogłem się zdecydować, ale wybrałem je ze względu na tą poduszkę powietrzną i moje dolegliwości z piętą. Wpływ miał też wygląd, wizualnie podobały mi się, wybrałem w kolorze niebiesko srebrno białym :)

Buty są przeznaczone na wszystkie nawierzchnie, były testowane na mączce.
Obrazek

PIERWSZE WRAŻENIA
Na początku, buty wydawały się dość sztywne i nieco niewygodne w chodzeniu. Pomyślałem, że trzeba je rozchodzić to przejdzie. Najfajniejsza była w nich miękkość przy chodzeniu, to zasługa zapewne technologii Air Max. Jednak ogólnie nie były one zbyt wygodne w chodzeniu, do czasu... aż się w nich przebiegłem na dłuższym odcinku. Buty wspaniale amortyzowały i dodawały sprężystości krokom. Później już było tylko lepiej.
UWAGA, aby poznać prawdziwą wygodę tych butów, trzeba je dokładnie sznurować, wykorzystując wszystkie dziurki, wtedy stopa jest dobrze trzymana, nie przesuwa się i but dobrze dopasowuje się do jej kształtu. Prawidłowe zawiązanie wbrew pozorom nie jest łatwe, ze względu na dziwne ułożenie dziurek, ale za to jeżeli dobrze się to zrobi, to but w ogóle się nie rozwiązuje.

NA KORCIE

Rozgrzewka ;)
Przed grą należy je mocno zasznurować, na początku wydaje się to niekomfortowe, ale po rozgrzewce but się "układa" i dobrze trzyma. Stopa jest osadzona dość głęboko, ścięgno Achillesa jest pewnie trzymane, stopa nie "giba" się zbytnio na boki. But nie ma języka, tylko tzw. skarpetkę co daje lepsze trzymanie, ale utrudnia nieco zakładanie.
Za rozgrzewkę 9/10.

Trakcja i bezpieczeństwo
W grze potwierdziło się to co napisałem wyżej, but jeszcze bardziej komfortowy, wyprofilowanie podeszwy poprawia trakcję i utrudnia ewentualne urazy kostki. Bieżnik bardzo dobrze trzyma się nawierzchni, dając pewną możliwość kontrolowanego poślizgu, ale sprawia, że nie zaliczymy "gleby" przez przypadek ;)
Trakcja i bezpieczeństwo 10/10.

Komfort i amortyzacja
But z każdą minutą gry staje się wygodniejszy, układa się w nim stopa i jest po prostu fajnie. Wspaniałe uczucie amortyzacji pięt i sprężystość przy bieganiu sprawia, że po grze stopy są mniej zmęczone, a mnie już nie bolała pięta:) Lądowania z wyskoków są komfortowo i bezboleśnie amortyzowane, to zapewne zasługa tej poduszki powietrznej.
Komfort i amortyzacja 10/10.

Wentylacja
Buty są "ciepłe", ale nie aż tak jak np. Barricade'y, w przedniej części dość dobrze wentylowane, ale w okolicach kostki jak w zimowych. Mnie to akurat nie przeszkadza na razie i czuję się z tym dobrze, ale zobaczymy co będzie latem ;)
Wentylacja 8/10.

Waga
Buty "w ręce" są dość ciężkie, ale w trakcie gry nie ciążą i nie męczą stopy.
Waga: 463 g (rozmiar 44.0)
Wagę oceniam na 8/10.

Trwałość
Jak na razie nie mam nic do powiedzenia, bo użytkuję je od niecałego tygodnia, ale dość mocno zastanawia mnie to tworzywo "Drag-On". Chociaż muszę przyznać, że buty wyglądają solidnie i są dokładnie wykonane. Podeszwa mocno zachodzi na boki przez co nie powinny się rozlatywać. Ale czas pokaże.

PODSUMOWANIE
Buty spełniają moje oczekiwania w 100% i nie zamierzam ich zmieniać w najbliższym czasie. Dają od siebie to, czego się spodziewałem i jestem zadowolony. Zobaczymy jeszcze jak z trwałością :)

Podsumowanie czyli ocena ogólna 10/10.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2009, 18:56 przez Dj Buhh, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Buty”