Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Asics Gel Solution Speed 3 Clay

ASICS GEL SOLUTION SPEED 3 CLAY

Na Asicsy zdecydowałem się kolejny raz. To moje trzecie tenisowe buty tej marki. Dwa poprzednie modele jakie miałem sprawdziły się wzorowo zatem nie widziałem powodów by wracać do Nike. Wybór padła na model Gel Solution Speed 3 Clay gdyż i wcześniej korzystałem z butów z tej linii. Zaraz po wyjęciu z pudełka zauważyłem - jakość wykonania bez zmian, czyli na najwyższym poziomie.

Buty są bardzo wygodne już przy pierwszych krokach, niemniej warto je rozchodzić, jak każde nowe obuwie. W sumie niby nadają się od razu do gry, ale nie polecam ze względu na stopy i późniejszą trwałość obuwia. Stopa relatywnie głęboko wchodzi w but choć ten wydaje się płytki. W poprzednich modelach według mnie stopa wchodziła bardziej płytko. To może dawać poczucie pewności i stabilności. Natomiast w porównaniu do modelu pierwszej generacji, w jakim grałem, obecnemu modelowi trzeciej generacji delikatnie się … przytyło, są odczuwalnie cięższe. Generalnie są to jednak buty płytkie i lekkie, zatem jak ktoś ma problem z Achillesem czy kostkami to może nie być to but dla niego. W mojej ocenie but „da radę”, ale może być to dyskomfort mentalny.
Jak już wspomniałem, to trzecie buty marki Asics jakie mam i już widzę, że tak jak i w tamtych, będę musiał wymienić w trakcie eksploatacji sznurowadła. Nie wyglądają na zbyt trwałe, jak i te w poprzednich modelach, raczej będę je wymieniał po jakimś czasie. W sumie to lekki zgrzyt, marka butów uznana, linia jedna z topowych, a dają takie słabe sznurówki? ….

Trakcja to klasyka mączki, buty pewnie trzymają się kortu. Buty nadal są lekkie, ale jak wspomniałem, trochę przytyły w stosunku do poprzedników. Gra się w nich pewnie i wygodnie. Tak samo nie mam zastrzeżeń do trzymania stopy – pewnie i solidnie. Można bardzo bezpiecznie grać wykorzystując wślizgi i doślizgi. Przy nagłych zmianach kierunku buty pewnie trzymają stopy. Poza tym wzorowo wytłumiają nagłe hamowania i amortyzują ciągłe podskoki (co dla ludzi z przerostem nie tylko ego ;) ale i masy ma znaczenie :P).
W mojej ocenie to buty godne polecenia.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Asics Gel Solution Speed 3 Clay

Potwierdzam powyższe w całej rozciągłości. Użytkuję takie buty od roku (średnio 3 godziny w tygodniu) i mogę dodać, że ten model ma dla mnie jeszcze jedną zaletę - tak pasuje do mojej stopy, że ilość mączki wpadającej do buta w czasie gry jest minimalna! Pod tym względem to najlepszy but jaki kiedykolwiek miałem. :)
Po roku jedyna rzecz która mnie martwi, to tworząca się dziura we wkładce pod podstawą dużego palca lewej stopy, ale to właściwie normalka u mnie, z każdym butem i wkładką tak miałem. I jak zwykle za parę tygodni/miesięcy nastąpi dylemat - wymieniać wkładkę na coś zastępczego, czy zdrowiej (nie dla portfela ;) ) będzie zakupić nowe buty?
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Asics Gel Solution Speed 3 Clay

Dziury są już dwie i powiększają się, co grozi kalectwem! A tu jeszcze sezon na ślizgi się zaczął na całego...
Vidziu, może ty, skoro znasz ten but na wylot(!) coś zastępczego, za tę wkładkę, co by pasowało byś wynalazł/polecił?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Asics Gel Solution Speed 3 Clay

Nigdy nie wymieniałem wkładek w butach do gry. Fabryczne starczają mi do końca eksploatacji obuwia.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Asics Gel Solution Speed 3 Clay

Kurczę, w Macu się stołuje a fruwa jak sarenka O_O
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Asics Gel Solution Speed 3 Clay

Do Maca nie chadzam, ale nie wiem nawet, że jest coś takiego jak wkładka - prędzej mi się pięta lub podeszwa zjedzie lub pękną cholewki od góry. :)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Asics Gel Solution Speed 3 Clay

Może wy macie płaskostopie. O_O rotfl
No przecież nie kupie takich:
https://strefatenisa.com.pl/wkladki-obu ... 20782.html
bo to połowa ceny butów!
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Asics Gel Solution Speed 3 Clay

Witam Tom, tak na szybko co pamiętam co około 79zł za parę :
http://sklep.footmate.pl/index.php?route=common/home
https://www.decathlon.pl/wkadki-do-buto ... 05791.html
https://www.decathlon.pl/wkadki-run-700-id_8358904.html

Popatrz pownikaj, może coś się przyda...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Asics Gel Solution Speed 3 Clay

Te medyczne to... nie jestem jeszcze inwalidą. ;)
Te z Decathlonu są do amortyzacji, stabilizacji, nie mają profilowania jakie jest w oryginalnych wkładkach które dostajemy z butami i nie ma pewności czy się sprawdzą, na pewno będą gorsze do oryginalnych...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Asics Gel Solution Speed 3 Clay

Tom możesz zwykłe wkładki w obuwniczym kupić. Mogą dać radę. Wszystko zależy jak wrażliwe masz stopy i ile jeszcze czasu buty będą do użytku.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Asics Gel Solution Speed 3 Clay

W obuwniczym??? Eee... Te Asicsy które mam mają 15-16 miesięcy i nie widzę zewnętrznych ubytków, więc powinny jeszcze co najmniej rok dać radę? Może kupię jakieś sportowe buty w promocji Lidlu (widziałem takie za 39pln) i będą lepiej pasowały niż z obuwniczego, bo mają jednak lekko profilowane wkładki. ;)
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Asics Gel Solution Speed 3 Clay

Kup grube wyściółki, zainwestuj w Maca i profile same się zrobią.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
van basten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:53

Re: Asics Gel Solution Speed 3 Clay

W moich Asicsach po 1,5 roku grania (średnio 1-2 razy w tygodniu , zima też) zrobiła się dziura we wkładce pod paluchem w prawej stopie. O dziwo podeszwa cała ( bo w którychś Nike'ach wkładka a potem podeszwa poszły po roku).
Co do podeszwy to w przedniej częśći, ale nie na czubku tylko na wysokości palucha od wewnątrz na załamaniu czyli nie na samym spodzie tylko w tym miejscu gdzie podeszwa zawija się ku górze zdarte do łysego. Niestety ma to duży wpływ na przyczepność. Na początku grania głównie albo w miejscach mocno wilgotnych na korcie nóżka odjeżdża.
Czas na wymianę (kupuję te same!!! - lekki but jak na mój gust wytrzymały, warty swych pieniędzy).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Asics Gel Solution Speed 3 Clay

1-2 gry na tydzień i 1,5 roku to bardzo przyzwoity wynik.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
van basten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:53

Re: Asics Gel Solution Speed 3 Clay

Vivid pisze:1-2 gry na tydzień i 1,5 roku to bardzo przyzwoity wynik.
Wilson Pro Rush wytrzymały 8-9 miesięcy 1 raz w tygodniu, a Nike Vapor Tour niecały rok 1-2 razy w tygodniu.
Wytrzymałość Asicsów oceniam na 10 w skali od 1 do 10.

Wróć do „Buty”