Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Adidas CC Boom II

Pierwsze wrażenie na korcie – dziwne. Niby chodziłem w nich kilka tygodni by je rozchodzić ale na korcie to inna bajka. Taka „przesiadka” z Barricade'ów łączy się z potrzebą szukania butów :)
Człowiek wchodzi na kort i się zastanawia gdzie się podziały moje kapcie?!
Prawie w ogóle ich nie czuć, coś jakby śmigać w butach do joggingu. Nie dziwię się że Djoko i spółka przesiadają się na ten model podczas sezonu na kortach ziemnych.
Buty są wygodne, ale stopa nie wchodzi aż tak głęboko jak w Barricade'ach czy Nike Air Oscillate. Przez to przez pierwsze minuty był pewien dyskomfort bo pojawiło się uczucie jakbym miał zaraz z kapci wyskoczyć. Niemniej jest to złudne i po krótkim czasie uczucie to ustępuje. But robi wrażenie miękkiego jakby do joggingu. Achilles już nie jest tak dobrze wspomagany i trzymany ale nie ma dyskomfortu. Stopa otrzymuje od nich odpowiednią stabilność. Nie trzeba bać się biegać i ślizgać. Po prostu są w pewien sposób „luźniejsze” ze względu na użyte materiały. W porównaniu do Barricade'ów są węższe na śródstopiu a więc dobre dla osób z wąskimi stopami. Kolega ma stopę o numer mniejszą ode mnie, założył je w szatni na moment, zrobił kilka kroków i mimo że but był ewidentnie za duży od razu to zauważył, dobrze trzymały mu stopę (jest użytkownikiem Wilson Trance Tour).
Ten model w przeciwieństwie do Barricade'ów czy Oscillatów nie wymagał tzw. „przełamania” (nie były sztywne w zgięciu na śródstopiu u nasady palców).
Buty są średnio nisko osadzone (stopa od podłoża), niżej niż Barricade'y a wyżej niż Oscillate'y.
Wentylacja? Pewnie bardzo dobra ze względu na konstrukcję ale co można powiedzieć grając pod balonem przy 10st.-15st.? Zobaczymy latem przy temperaturach na poziomie 25st.-30st. i wysokiej wilgotności.

Moja ocena – jestem na tak.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: BUTY => Adidas CC Boom II

Pierwsze wrażenie (po Wilsonach Satelite II) ogromnej wygody. Jak to Vivid ujął "wrażenie jakbyś był bez butów".
Nie miałem typowo tenisowych Adidasów wcześniej, przymierzałem się do "zbrojnych" Barricade'ów i przy nich te butki to jak wersja "soft", a w stosunku do opisanych Wilsonów jakbym wysiadł z drewniaków. Z racji niewypowiedzianej wygody zacząłem je eksploatować nie tylko na korcie ale w życiu codziennym.

Podeszwa nie jest typowo na mączkę, prędzej uniwersalna i wydawało mi się że trakcja nie będzie dobra, a na pewno nie tak dobra jak w Wilsonach na clay. Początki były obiecujące, nawet do tego stopnia że na betonowatym odmiecionym ceglanym korcie złapałem kontuzję kolan, w związku z jak mniemam zbyt mocnym trzymaniem przy obrotach. To co początkowo było wyśmienite z czasem stało się niewystarczające. Lekkie przytarcie spodu powoduje, że na suchych kortach w porównaniu do typowo clay'owego wzoru jadę dwa razy dalej, co dla tak wysokiej i nieskoordynowanej osoby ma kluczowe znaczenie.
Wada ta znika na miękkich lub mokrych kortach podobnych do tych które mieliśmy na TF-ie.
Trzymanie dla mnie jest dobre, lepsze miałem do tej pory w typowych halówkach do piłki ręcznej (Stabil :D ) i jest niebo lepsze niż we wspomnianych Wilsonach.

Wentylacja, koledzy się zachwycają, producent zachwala, ja natomiast nie odczuwam żadnej rewelacji jeśli chodzi o chłodzenie stopy czy odprowadzanie wilgoci. Ocena dobra+, ale bez spazmów. Tego oczekiwałem, zaskoczenia nie było.
Zaskoczenie było za to gdy pierwszy raz wyszedłem w nich na deszcz i zassały wodę do środka. No Goretex to nie jest, skarpety i buty były mokre. :D

Trwałość, tu ocena po półtora roku ciągłego użytkowania - celująca. Nie zauważyłem żadnych niepokojących symptomów.

Ponieważ kupiłem je w jakiejś promocji poniżej 200zł uważam że są warte wydanych na nie pieniędzy i polecam każdemu adeptowi tenisa.
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: BUTY => Adidas CC Boom II

Co do recenzji , zgadzam się w 200% z Vividem. W końcówce sezonu przeskoczyłem do nich z Babolatów. Też miałem wrażenie, że założyłem bamboszki i obawiałem się czy dadzą radę z tymi wszystkimi obciążeniami. Zagrałem kilka razy i jest ok, obawy ustąpiły. Biega się pewnie, zapomina się o butach :good: . Poszedłem dalej w tym kierunku i dokupiłem na lato coś podobnego, srebrne"Djokowicze". Jedyny minus "CC Boom", to że nie wyjdziesz w nich gdy jest mokro. Kiedy tego nie wiedziałem i przechodziłem z szatni pod balon moje buciki zassały wodę aż miło z topiącego się śniegu (był taki dzień w październiku). To są tzw. plusy dodatnie i ujemne super wentylacji :wink: Generalnie polecam a jeszcze jak trafia się promocje, to nie ma nad czym się zastanawiać.

Edit:
Trwałość wzorowa, przebiegałem w nich kolejny sezon. Następne butki nówki sztuki Adiki " Djoko" cały czas czekają na lepsze czasy, czyli jak te padną :)

Wróć do „Buty”