Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

ADIDAS Barricade III

Dokładnie trzy tygodnie temu stałem się posiadaczem butów jak w temacie, czyli III oficjalnej wersji legendarnych kapci. Wizualnie kapcie prezentują się bardzo przyjemnie i są dobrze wyprofilowane. Nie są lekkie, jednak dzięki dobremu wykonaniu nie czuć ich ciężaru na nogach biegając po korcie. Wręcz można by powiedzieć, że wcale ich nie czuć co jest dodatkową zaletą. Pomimo tego cały czas czuć stabilność stopy, dobre trzymanie boczne, dzięki czemu wślizgi na korcie ziemnym są przyjemne i "bezbolesne". Buty sprawiają wrażenie bardzo solidnych i wytrzymałych, czego nie jestem w stanie "na pewno" określić po tak krótkim czasie użytkowania. Stopa w bucie siedzi bardzo przyjemnie i pewnie co daje dodatkowe poczucie komfortu na korcie. Podeszwa buta jest solidna i daje dobrą trakcję na korcie ziemnym do którego z resztą zaadoptowałem te buty. Jedyną wadą jaką byłem już w stanie wykryć po krótkim czasie użytkowania to niestety słaba wentylacja tych kapci, jednak taki urok całej tej linii. Kapciochy są wytrzymałe, ale z bardzo słabą wentylacją lub nawet jej brakiem! Martwi mnie trochę ten fakt ze względu na to, że jest zima a już mi dane było tego uświadczyć. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w upalne letnie dni... Prawdopodobnie ze względu na zbyt krótki okres rozchodzenia butów, na samym początku gry za każdym razem odczuwam ucisk środkowej części prawej stopy co zapewne jest skutkiem dobrego usztywnienia środkowej części buta. Reasumując wydaje mi się, że mogę z czystym sumieniem polecić te buty do gry na kortach ziemnych, choć nie mam porównania do wcześniejszych jak i kolejnych edycji serii Barricade.

Aktualizacja #1: Problem ucisku śródstopia prawej nogi minął - but się "ułożył".

Aktualizacja #2: Jako, że mamy wspomniane "upalne, letnie dni" miałem okazję się przekonać, że ich wentylacja (lub jej brak, jak kto woli) niczym się nie różni jeśli idzie o okres zimowy jak i letni, niemalże "w pełni".

Wróć do „Buty”