Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Asics Gel Resolution 5 Clay

Asics Gel Resolution 5 Clay

Obrazek
Źródło obrazka: http://www.sportclub.com.pl

Pierwsze wrażenie
Już od pierwszego założenia buty są bardzo wygodne, jednak wyraźnie cięższe od Breathe 2k10, których używałem do tej pory. Wagowo przypominają nieco CB3.3 z odrobinę lepszym wyważeniem. Guma na czubach butów jest nadlana stosunkowo wysoko, co mnie cieszy, gdyż mam manierę szorowania po nawierzchni tą częścią buta. Materiał użyty na obrzeżach cholewki w przedniej części jest nieco grubszy, co raczej dobrze wróży na przyszłość.
Wizualnie 7/10

Trakcja
Jodełka, głęboka jak bieżnik w oponie traktora, nie ma co się rozpisywać- ideał na mączkę.
10/10

Waga
Tak jak wspomniałem w pierwszym punkcie, wagowo przypominają CB3.3 z nieco lepszym wyważeniem, przez co sama masa nie jest tak bardzo odczuwalna. Nie jest źle, ale w porównaniu do mojego ideału – Nike Breathe 2k10 brakuje sporo.
7/10

Wygoda
Czyli coś z czego słynie Asics, szczerze mówiąc liczyłem na więcej, ale narzekać nie mogę. Buty z oryginalną wkładką są wygodne, ale Breathe 2k10 z Ironman Sport+ nie przebiły. Jednakże pod kątem dopasowania do stopy są IDEALNE, przylegają do mojej stopy (średnio szeroka, z lekko wysokim podbiciem) jak skarpeta.
8,5/10

Wentylacja
W zasadzie brak, mam wrażenie jakby jej nie było, dla mnie tragedia, może lepiej wygląda sytuacja w wersji na nawierzchnie twarde, gdyż mają siatkę z przodu, nie oczekiwałbym znacznej poprawy.
4/10

Przeznaczenie
Uważam, że są to buty dla osób o niskiej potliwości wymagających komfortowego obuwia dającego pewność podczas poruszania się po korcie.
W skali szerokości stopy: wąska- średnia-szeroka- bardzo szeroka, moim zdaniem można je zaklasyfikować do średniej, przy jednocześnie stosunkowo wysoko wyprofilowanym śródstopiu, na początku to mi przeszkadzało, jednak teraz… przekładam wkładki z Asicsów do B2k10.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Asics Gel Resolution 5 Clay

Mam te buty i muszę powiedzieć, że w kategoriach "twardych" opis wyczesa jest OK.

Natomiast w ramach "odczuć" muszę napisać, że buty dla mnie są idealne, ponieważ 1) są bardzo stabilne i zapewniają doskonałą przyczepność na mączce, wgryzając się niemal w podłoże, 2) są bardzo wygodne, 3) dla mnie mają wystarczającą wentylację.

Mnie nic więcej nie jest potrzebne. Na pewno moim następnym butem na mączkę też będzie ten model.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Asics Gel Resolution 5 Clay

Ja zgadzam się z Marcinem, buty idealne nawet pod względem wentylacji. Hmm, ale Wyczesa noga jest wyczesanie duża i but nie ma mocy tego obsłużyć. rotfl rotfl
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Kilka dni temu podczas ubierania pękło oczko schurówki. Inne oczka też są o krok od rozerwania:

Obrazek

Trochę szkoda, bo buty po 4 miesiącach na kortach ziemnych trzymają się całkiem fajnie. Buty zakupiłem, przyciągnięty ofertą, w zimie. Dlatego sklep odmawia wymiany z powodu przekroczenia czasu gwarancji. Wysłałem zapytanie bezpośrednio do ASICS'a. Zobaczymy co odpowiedzą ... Jeśli zecyduje się na kolejną parę takich butów, polecę z nowymi do szewca i każę wstawić sobie metalowe oczka.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Asics Gel Resolution 5 Clay

To Ci psikus... :(

U mnie śmigają od prawie półtora roku i jest OK, a użytkuję je dość intensywnie.

Wczoraj kupiłem Gel-Solution Speed z uniwersalną podeszwą. :)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Asics Gel Resolution 5 Clay

Mi i Logiemu poszedł materiał na pięcie, koszt naprawy u szewca w Szczytnie (wklejenie skórzanych wkładek za pięty) 20zł od buta. warto.

Trwałość słaba jak na tę cenę.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Ja dziurę w pięcie wycieram po miesiącu. Taką mam niestety budowę stopy z odstającym dziobem na pięcie, że po jakimś czasie przecieram (prawie) każdy but. Dlatego o to pretensji do ASICS'a nie mam. Ale żeby oczko na sznurowadło ..., po 4 miesiącach ... No panowie O_O .
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re:

Smyk pisze:Ja dziurę w pięcie wycieram po miesiącu. Taką mam niestety budowę stopy z odstającym dziobem na pięcie, że po jakimś czasie przecieram (prawie) każdy but. Dlatego o to pretensji do ASICS'a nie mam. Ale żeby oczko na sznurowadło ..., po 4 miesiącach ... No panowie O_O .
To faktycznie dziwne, moje są prawie jak nowe. Może jakaś wada ukryta. Tak w ogóle co to za gwarancja, która trwa mniej niż rok?

Nie grałeś przypadkiem z Marcinem_L? Mi po grze z nim strzeliły dwa oczka w Nike CB 3.3... :::crazy:::
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

wyczesany pisze:Nie grałeś przypadkiem z Marcinem_L? Mi po grze z nim strzeliły dwa oczka w Nike CB 3.3... :::crazy:::
Nie miałem jeszcze przyjemności ... Ale jak takowa nadejdzie, wezmę parę zapasowych butów. :wink:
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Asics Gel Resolution 5 Clay

No to niezła sława mi przypadła w udziale... Footwear Destroyer. O_O
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Marcin_L pisze:Footwear Destroyer. O_O
Gel Demolution 5
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Pio
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 9 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Asics Gel Resolution 5 Clay

Ja też wycinam dziurę na pięcie, a dokładniej na Achillesie, a poza tym pękł mi lewy but na zgięciu, a tak poza tym zadowolony jestem bardzo. I nawet bym kupił kolejne gdybym musiał. Wkrótce jednak zamienię na KSwissy, które dostałem od sponsora. :-)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Asics Gel Resolution 5 Clay

W Nike wydzieram z czasem tył wewnętrznej części buta bliżej góry. W Adidasach podobnie. A w Asicsach nie. O_O
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Asics Gel Resolution 5 Clay

Vivid pisze:W Nike wydzieram z czasem tył wewnętrznej części buta bliżej góry. W Adidasach podobnie. A w Asicsach nie. O_O
Dajcie mi dowolny model, markę, a w dwa miesiące zrobię dziurę na wysokości kości śródstopia (pod dużym palcem). Nie ma na mnie mocnych. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re:

Smyk pisze:Dlatego sklep odmawia wymiany z powodu przekroczenia czasu gwarancji. Wysłałem zapytanie bezpośrednio do ASICS'a. Zobaczymy co odpowiedzą ...
Producent umywa ręce i odsyła mnie do sprzedawcy. Sprzedawca pozostaje przy swoim. Moja propozycja 50% zniżki na nową parę takich samych butów nie została przyjęta. Jedyne na co stać sklep, to kupon o wartości 10€. Lekcja na przyszłość - nie kupuj butów na zapas, bo są zniszczone zaraz jak zaczniesz je nosić.

Do diabła - nie mam butów na TF. O_O
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Re:

Smyk pisze:Do diabła - nie mam butów na TF. O_O
I bardzo dobrze, to zwiększa nasze szanse. :::jezor:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Re:

Smyk pisze:Do diabła - nie mam butów na TF. O_O
Dyskwalifikacja za braki sprzętowe? Tego jeszcze nie było. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Dla lansu zagram w "lakerkach" ... :::whistle:::
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re:

Smyk pisze:Dla lansu zagram w "lakerkach" ... :::whistle:::
Przynajmniej nie będzie trzeba zgadywać na zdjęciu który to Smyk. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re:

Smyk pisze:Dla lansu zagram w "lakerkach" ... :::whistle:::
W Crocksach zagraj, będę pod wrażeniem :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Buty”