Awatar użytkownika
Kamil2371
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, 16:09

Adidas Barricade VII

No więc stało się. Dziś nadszedł ten dzień, kiedy poznacie wszystko zalety (głównie) i wady najnowszych butów tenisowych Adidasa.
Kampania reklamowa Barricade była huczna, jak to w Adidasie :). But został zaprezentowany ze wszystkich najlepszych stron. Czy rzeczywiście mamy do czynienia z ideałem obuwia tenisowego? Postanowiłem to sprawdzić, kupując rzeczone kapcie.
Jeszcze słówko ode mnie i do sedna: Barricade VII to pierwsze moje poważne buty tenisowe, wcześniej grałem w zwykłych tenisówkach, by sprawdzić, czy moja miłość do tenisa to nie słomiany zapał. Na szczęście okazało się, że nie. Jest to również moja pierwsza recenzja, więc gdybym coś pominął, wybaczcie :). No dobra, dość przynudzania, przechodzimy do mięska:

Pierwsze wrażenie:

Kartonik z butami odebrany, 449 zł wręczone kurierowi. Swoją drogą, ciężko po raz pierwszy rozstać się z taką kasą na rzecz tenisa. Nieraz nachodziły mnie myśli typu "kur*a, co ja zrobiłem, po co mi takie drogie buty". Na szczęście to już chyba za mną. Otwieram karton, patrzę i widzę obiekt mojego pożądania, a właściwie 2 obiekty. UWAGA: Kolor butów różni się nieco od tych ze zdjęcia na SC, więc żeby ktoś nie był zaskoczony. Barricade VII idealnie trafia w moje gusta, bo o ile VI średnio mi się podobały, te są bardzo ładnie zrobione. Najwyższa jakość materiału, świetnie dobrane kolory, jak to zwykle bywa, wyposażone w różnorakie super-hiper ulepszacze, których przeznaczenia jeszcze nie odkryłem, ogólnie, dla mnie jest miodnie. Czas na pierwsze włożenie. Jak już pisałem w poprzedniej mini-recenzji, but jest bardzo wąski. Mamy tu do czynienia z czymś w rodzaju korytarza, więc od razu ostrzegam osoby z szeroką stopą, żeby nie kupowali tych butów, bo zwyczajnie w nie nie wejdą. Nie miałem jeszcze dużo wspólnego z obuwiem tenisowym, ale but, na moje oko jest bardzo masywny, ale to akurat dobrze, bo dzięki temu idealnie trzyma stopę. Nie ma mowy o żadnych luzach. Barricade VII wydają się również nieco "plastikowe", więc trzeba poświęcić trochę czasu na rozchodzenie, ale po pierwszej godzinie gry na korcie to uczucie znika i możemy cieszyć się pełnym komfortem buta.
10/10

Trakcja:

Za radą kolegi zdecydowałem się na buty z podeszwą uniwersalną. Później zastanawiałem się czy był to słuszny wybór, skoro praktycznie cały sezon gram na mączce. Teraz już wiem, że tak. Pierwsze mecze rozegrałem na nawierzchni dywanowej posypanej granulatem i mogę powiedzieć, że jest idealnie. Trzymanie stopy perfekt, żadnych luzów, żadnych poślizgów, po prostu można oddać się grze i zapomnieć o wszystkim innym, a już na pewno o stracie równowagi
10/10

Waga:

Przy opisie podana jest informacja, że lżejsze od poprzedniego modelu o 30g. Buty są na tyle ciężkie i masywne, że nie jestem w stanie zdjąć przez nie dresowych spodni, a więc bardzo. Skoro są one aż o 30g lżejsze od Barricade VI, to ciężko mi wyobrazić sobie tamten model. Krótko: Idealna wygoda i komfort kosztem ciężkości i masywności buta. Czyli to, na co Adidas w Barkach stawia od zawsze.
8.5/10

Wygoda:

Jak już wyżej pisałem, ok. 1 godziny zajmie butom idealne wpasowanie się w stopę. Po pierwszym meczu można odczuć ból w okolicach śródstopia (tak było w moim przypadku) oraz odciski na dużym palcu u nogi, ale to raczej problem moich stóp, ponieważ w innym moich butach również to występuje. Później jest już rewelacyjnie. Wygoda to chyba najważniejsza cecha Barricade VII.
10/10

Wentylacja:

Co to dużo mówić: Wloty powietrze po bocznej stronie buta zapewniają świetną wentylację, stopa suchutka. Nic mniej, nic więcej.
10/10

Trwałość:

Póki co o trwałości mogę powiedzieć niewiele, a właściwie praktycznie nic, ponieważ grałem w tych butach zaledwie kilka razy. Niemniej jednak po tych kilku razach buty wyglądają, jakby były zdjęte wprost ze sklepowej półki. Podejrzewam, że mniej wprawne oko miałoby problem z rozróżnieniem buta nowego od tego używanego przeze mnie.
n/d

Podsumowanie:

Muszę powiedzieć, że gdy tylko zobaczyłem Barricade VII na zdjęciu, już wiedziałem, że są to buty dla mnie i nie pomyliłem się ani trochę. Kapitalny wygląd, trakcja, waga, wygoda, wentylacja i wiele, wiele innych, niemniej ważnych aspektów, są w tym bucie wykonane na 10+ i w moim przekonaniu warto takie pieniądze na te buty, ponieważ na pewno odpłacą się one na korcie. To tyle moich subiektywnych przemyśleń dotyczących Adidas Barricade VII. Szczerze polecam i zapraszam do dyskusji. Chętnie odpowiem na Wasze pytania, jeśli takowe się pojawią.

PS. Bardzo możliwe, że pominąłem w mojej recenzji jakiś istotny aspekt, chociaż starałem się umieścić wszystko najistotniejsze i mam nadzieję, że pomogłem trochę tym, którzy jeszcze się wahają.
PS. 2. Recenzja wzorowana na opisie Nike Courtballistec 3.3 CLY wyczesanego. Mam nadzieję, że się na mnie nie obrazi :).
Załączniki
128612.jpg
128612.jpg (45.72 KiB) Przejrzano 4586 razy
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Adidas Barricade VII

Ja w sumie mam pytanie, ile godzin spędziłeś w tych butach na korcie i na jak intensywnej grze?
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Kamil2371
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, 16:09

Re: Adidas Barricade VII

Niech no zliczę :) Około 20 godzin na korcie z duuużo lepszym przeciwnikiem, przy grze tak intensywnej, jak może być gra po pół roku :) Choć podobno mam talent do tej dyscypliny. Wiem, że to niewiele, ale postanowiłem napisać tę recenzję, ponieważ stwierdziłem, że wystarczająco poznałem specyfikę buta. Będę sie starał ją uzupełniać.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Adidas Barricade VII

Kamil2371 pisze:Niech no zliczę :) Około 20 godzin na korcie z duuużo lepszym przeciwnikiem, przy grze tak intensywnej, jak może być gra po pół roku :)
No właśnie...Choć oczywiście nie widzę nic złego w tym, że napisałeś recenzję to warto podać w niej również pewne informacje o recenzującym (o ile nie ma ich na forum w odpowiednim dziale) oraz warunkach testu. Inaczej może odebrać te buty ktoś grający 10 h w tygodniu w tempie 10 razy szybszym niż Twoje.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Adidas Barricade VII

karjar pisze:
Kamil2371 pisze:Niech no zliczę :) Około 20 godzin na korcie z duuużo lepszym przeciwnikiem, przy grze tak intensywnej, jak może być gra po pół roku :)
No właśnie...Choć oczywiście nie widzę nic złego w tym, że napisałeś recenzję to warto podać w niej również pewne informacje o recenzującym (o ile nie ma ich na forum w odpowiednim dziale) oraz warunkach testu. Inaczej może odebrać te buty ktoś grający 10 h w tygodniu w tempie 10 razy szybszym niż Twoje.
Racja, to normalna procedura przy recenzjach na TW.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Kamil2371
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, 16:09

Re: Adidas Barricade VII

Dziękję za porady. Na przyszłość na pewno będę pamiętał.

Wróć do „Buty”